Airfel MX2 Hata Kodları

34 Görüntülenme
Yorum Yok

A01 Arıza Kodu

Aşırı ısınma nedeniyle kapanma.

►► Kombi tesisatında yüksek sıcaklık ölçüldüğü için cihaz emniyete geçmiş ve kendini bloke etmiş. Bu gibi durumlarda; petek ve tesisat vanalarını ayrıca kombi su basıncını kontrol etmek gerekir. Vanalar açık ve basınç ideal değerdeyse kombiyi arızadan çıkarmak için resetlemek gerekir. Birkaç reset işlemi de işe yaramazsa servis çağırmanız gerekir. Tesisat veya filtre tıkanıklığı, sensör, kart, eşanjör, üç yollu vana, pompa arızası söz konusu olabilir.

A03 Arıza Kodu

Alev oluşumunda zaman aşımı durumu.

►► Brülörde geç alev oluştuğunu belirtir. Bu durumda dairenizdeki gazı kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık durumda ve herhangi bir gaz kesintisi durumu söz konusu değilse cihazı resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemi ile sorun düzelebilir. Ancak sorunda düzelme olmazsa doğrudan servis yardımı almanız gerekebilir. Arıza durumu; anakart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir.

A36-E02-E34-E35-E36 Arıza Kodu

Tanımsız problem.

►► Sebebi bilinmeyen arıza kodlarıdır. Bu gibi sorunlarda cihazı arızadan çıkarmak için birkaç kez resetlemek gerekir. Birkaç reset işlemine karşın düzelme olmazsa servis çağırmalısınız.

A37-A39-A40 Arıza Kodu

Anakart problemi.

►► Ekranda bu hata kodlarından biri belirirse cihazı arızadan çıkarmak için resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemi sorunu çözümleyebilir. Ancak sorunun düzelmediği durumlarda kartta veya bağlantılarda sorun olabileceği için servis yardımı almalısınız.

A41 Arıza Kodu

Fan problemi.

►► Arıza durumunda cihaza reset atmalısınız. Birkaç reset işleminden sonra sorun düzelebilir. Ancak sorun düzelmez devam ederse teknik yardım almanız gerekir. Bu gibi durumlarda sadece fan değil aynı zamanda prosestat, kart gibi parçalar ve baca sistemi de kontrol edilmelidir.

E04-E18 Arıza Kodu

Alev oluşmuyor ateşleme yeniden deneniyor.

►► Brülörde alev oluşmadığını ancak cihazın alev denemesi yaptığını belirtir. Bu durumda cihazı resetlemeyi deneyin. Birkaç reset işlemi sonrası da düzelme olmuyorsa servis çağırmalısınız.

E05 Arıza Kodu

Pompa don korumasında aktif durumda.

►► Pompa don korumasında çalışıyorsa cihaz bu uyarıyı verir. Bu durumda bir süre kadar beklemelisiniz. Bekleme sonrası olurda kod ekrandan silinmezse bu aşamada servis yardımı almalısınız.

E06 Arıza Kodu

Brülör don korumasında aktif durumda.

►► Brülörün don korumasında çalıştığını belirtir. Bir süre kadar beklemelisiniz. Ancak uzun süre bekleme neticesinde ekrandan kod silinmezse bu aşamada servis yardımı almalısınız.

E07 Arıza Kodu

Kalorifer devresi su sirkülasyon problemi.

►► Bu arıza durumunda önce kombi tesisat basıncını kontrol etmelisiniz. Basınç düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Ancak basınç ideal değerdeyse petek ve tesisat vanaları açıksa kombiye reset atmalısınız. Resetleme sonrası da düzelme olmazsa servis çağırmalısınız.

E08 Arıza Kodu

Kalorifer devresi sirkülasyonun problem var.

►► Sistem basıncı düşükse veya normal olmasına rağmen cihaz devir daim yapamıyorsa bu sorun yaşanır. Bu durumda önce kombi su basıncına bakmak gerekir. Basınç normal durumda ise petek ve tesisat vanalarını kontrol etmek vanalar kapalıysa açmak gerekir. Vanalar açıksa cihazı resetlemek gerekir. Ancak yine de bir sonuç alınamıyorsa; eşanjör, kart, pompa, sensör, üç yollu vana arızası harici olarak tesisat-filtre tıkanıklığı gibi durumlar söz konusu olabilir. Net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

E09 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü problemi.

►► Sıcak kullanım suyu sensöründe, sensör bağlantılarında veya kartta arıza olma ihtimali vardır. Bu durumda cihazı resetlemeniz çözüm getirmez. Teknik açıdan tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

E10 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensöründe kısa devre durumu.

►► Kullanım suyu sensör kablolarında kısa devre söz konusu olabilir. Harici olarak kombi sensöründe veya kartta da problem olabilir. Teknik açıdan bu konuda servis yardımı almanız gerekiyor.

E11 Arıza Kodu

Kalorifer gidiş suyu sensör problemi.

►► Kalorifer gidiş suyu sensöründe, sensör bağlantı kablolarında veya kartta problem olabilir. Cihaza müdahale etmeden doğrudan servis yardımı almalısınız.

E12 Arıza Kodu

Kalorifer gidiş suyu sensörü kısa devre durumu.

►► Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yok maalesef. Sensör bağlantı kablolarında kısa devre olabilir, sensör veya karta bağlı bir sorun da olabilir. Bu durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.

E13 Arıza Kodu

Kalorifer dönüş suyu sensör sorunu.

►► Kalorifer dönüş devresine ait sensörde sorun olabileceğini belirtir. Ancak arıza durumu sadece sensöre bağlı değildir. Harici olarak sensör, sensör bağlantıları ve kartın da kontrol edilmesi gerekir.

E14 Arıza Kodu

Kalorifer dönüş suyu sensöründe kısa devre durumu.

►► Kalorifer dönüş suyu sensör kablolarında kısa devre olabilir. Harici olarak sensör bozuk veya kart sorunu da olabilir. Bu konuda doğrudan servis yardımı almalısınız.

E15 Arıza Kodu

Harici sensör problemi.

►► Cihazın harici sensöründe, sensör bağlantılarında veya elektronik kartında problem olabilir. Bu gibi durumlarda cihazı resetleseniz de sorun düzelmeyecektir. Teknik açıdan servis yardımı almalısınız.

E16 Arıza Kodu

Harici sensörde kısa devre durumu.

►► Harici sensör kablolarında kısa devre söz konusu olabilir. Aynı zamanda harici sensör ile kartın da kontrol edilmesi gerekir. Bu aşamada mutlaka servis yardımı almalısınız.

E20 Arıza Kodu

Gaz valfi kapandı, iyonizasyon oluşmuyor.

►► Gaz valfi kapandığı için brülörde iyon oluşmaz ve cihaz bu uyarıyı verir. Bu durumda cihazı her ihtimale karşı birkaç kez resetlemeli, düzelme olmazsa servis çağırmalısınız. Bu gibi durumlarda sorun gaz valfinde, iyon elektrodunda veya elektronik kartta olabilir.

E22 Arıza Kodu

Sıcak su daldırma tipi sensör problemi.

►► Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor maalesef. Teknik olarak sensörde, sensör bağlantılarında veya anakartta problem olabilir.

E25 Arıza Kodu

Boyler sensörü problemi.

►► Arıza durumunda cihazı resetlemek çözüm getirmeyecektir. Bu gibi durumlarda servis yardımı almalısınız. Sensör, sensör bağlantıları ve kart gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir.

E26 Arıza Kodu

Boyler sensöründe kısa devre durumu.

►► Boyler sensör bağlantılarında, sensörde veya harici olarak kartta sorun olabilir. Teknik açıdan bir işlem uygulamadan doğrudan servis yardımı almalısınız.

E29 Arıza Kodu

Oda termostatı problemi.

►► Kombiyle birlikte oda termostatı kullanılıyorsa termostat bozuk olabilir veya termostat bağlantılarında problem olabilir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan doğrudan servis yardımı almalısınız.

E30 Arıza Kodu

Oda termostatı kısa devre duruımu.

►► Kombiyle birlikte oda termostatı kullanılıyorsa kablo bağlantılarında kısa devre durumu olabileceğini belirtir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

E33 Arıza Kodu

Yerden ısıtma termostatı sorunu.

►► Açık devre problemi de denilebilir. Kablolarda veya bağlantılarda problem olabilir. Bu konuda doğrudan teknik servis yardımı almalısınız.

E37 Arıza Kodu

Anakart üzerinde irtibat sorunu.

►► Arıza durumunda cihazı resetlemeniz gerekir. Birkaç reset denemesi sonrası düzelme olmazsa servis çağırmalısınız. Kart arızası veya bağlantı sorunu olabilir.

E38 Arıza Kodu

15 dakika içinde reset tuşuna 5 kez basılmış.

►► Arıza durumunda kombilerin peş peşe maksimum 3 kez resetlenmesi gerekir. Daha fazla resetleme işlemi yapılırsa cihaz kilitenir ve bu uyarıyı verir. Bu durumda cihazı şalterinden kapatıp açmalısınız. Muhtemelen cihaz kendine gelecektir. Ancak cihazı bu kadar çok resetlemenize sebep olan sorun ne ise o durum için servis yardımı almalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻