Alarko Seradens Super-Super Plus Hata Kodları

32 Görüntülenme
Yorum Yok

E01 Arıza Kodu

Gaz yokluğu-sahte alev sorunu.

►► Dairenizde gaz olmayabilir, gaz vanaları kapalı olabilir, dairede gaz olmasına rağmen brülörde alev oluşmuyor olabilir veya sahte alev oluşumu olabilir. Bu gibi durumlarda önce kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz vanaları açıksa, gaz kesintisi yoksa ve kombiye gaz geldiğinden kesin olarak eminseniz kombiyi arızadan çıkarmak için reset atmalısınız. Resetleme işlemi sonrası da düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Bu gibi durumlarda; kart arızası, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu arızası olabilir. Cihaz yoğuşmalı olduğu için yoğuşma gider hortumunu ayrıca baca sistemini de kontrol etmek gerekir.

E02 Arıza Kodu

Limit termostat problemi.

►► Kalorifer devresinde yüksek sıcaklık algılandığı için limit termostat devreye girmiş ve cihazı bloke etmiş. Bu durumda önce kalorifer ve tesisat vanalarına bakıp kapalı vanaları açmalısınız. Kombi tesisat su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Son işlem olarak da cihazı resetlemelisiniz. İşlem ve kontroller neticesinde sonuç alamıyorsanız doğrudan servis yardımı almalısınız. Eşanjör kireçlenmesi, sensör sorunu, kart sorunu, üç yollu vana sorunu, pompa sorunu, filtre veya tesisat tıkanıklığı durumları söz konusu olabilir.

E03 Arıza Kodu

Baca sigortası veya güvenlik sigortası problemi.

►► Atık gaz devresi sorunu da denilebilir. Arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemeli, sorunda düzelme olmuyorsa teknik servis yardımı almalısınız. Bu durum baca sistemi dahil, fan ve kart gibi parçalara bağlı olabilir.

E04 Arıza Kodu

Tesisat devresi düşük basınç sorunu.

►► Tesisat su basıncı 1 barın altında ise cihaz bu uyarıyı verir. Bu durumda basıncı yükseltmek için cihazın sol altında monteli olan doldurma musluğunu sola çevirip basıncı 1.5 bara yükseltmek gerekir. İşlem sonrası mutlaka doldurma musluğu kapatılmalıdır. İşlem bitiminde sorunun düzelmiş olması gerekir. Ancak bir düzelme durumu olmazsa, işlemi yapamadıysanız veya vu sorunu çok sık yaşıyorsanız servis yardımı almalısınız.

E05 Arıza Kodu

Kalorifer gidiş suyu sensör arızası.

►► Kalorifer gidiş suyu sensöründe, sensör bağlantı kablolarında veya harici olarak kartta problem olabilir. Arıza durumunda cihazı resetlemek işe yaramayacaktır. Bu yüzden teknik servis yardımı almanız gerekir.

E06 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensör arızası.

►► Kullanım suyu sensöründe, sensör bağlantı kablolarında veya harici olarak kartta sorun olabilir. Bu durumda cihazı resetleseniz de sorun düzelmeyecektir. Tespit ve müdahale için doğrudan servis yardımı almalısınız.

E15 Arıza Kodu

Kalorifer dönüş suyu sensörü sorunu.

►► Kalorifer devresine ait dönüş suyu sensörü arızalıysa, sensör kablo bağlantılarında veya harici olarak kartta sorun olabilir. Bu durumda cihaza müdahalede bulunmadan direk servis yardımı almalısınız.

E16 Arıza Kodu

Fan arızası.

►► Yani hava akış sorunu-baca sistemi sorunu denilebilir. Bu durumda cihaza birkaç reset atmalı, düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Fan veya kart arızası olabilir.

E22 Arıza Kodu

Elektronik kartta mikro işlemci problemi.

►► Elektronik kart üzerindeki mikro işlemcide sorun olduğunu belirtir. Bu durumda kartın tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekir. Uygulama ve çözüm için doğrudan servis yardımı almalısınız.

E31 Arıza Kodu

Uzaktan kumanda sorunu.

►► Kombi ile birlikte oda termostatı kullanılıyorsa termostat bozuk olabilir veya harici bir sorun söz konusu olabilir. Bu durumda doğrudan servis yardımı almanız gerekir.

E32 Arıza Kodu

Ekran kartı problemi.

►► Arıza durumunda her ihtimale karşı cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. İşlemlere rağmen düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Bu gibi durumlarda ekran kartını ve harici kartı kontrol etmek gerekir.

E35 Arıza Kodu

Alev algılama sorunu.

►► Cihazın alev algılamadığını belirtir. Bu yüzden cihaz devre dışı kalır ve çalışmaz. Bu gibi durumlarda cihazı arızadan çıkarmak için resetlemek gerekir. Birkaç reset işlemi de çözüm sağlamazsa servis yardımı alınmalıdır. Kart, gaz valfi, iyon elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir.

E46 Arıza Kodu

Basınç sensörü sorunu.

►► Tesisat su basıncı düşük olabilir. Basıncı görüntülemek adına info düğmesine 2 saniye kadar basılı tutmalısınız. Ekranda basınç değeri düşük olarak görünecektir. Kombi altında yer alan doldurma musluğunu sola çevirerek ekrandaki değeri kontrol etmelisiniz. Basınç değeri 1.5 bara geldiğinde işlemi sonlandırmalı, parçayı sağa çevirerek iyice sıkmalısınız. İşlem sonrası sorun düzelmezse basınç sensöründe problem olabilir. İşlemi çok sık yaptığınız durumlarda, işlemi yapamadığınız veya sorunun düzelmediği durumlarda mutlaka servis yardımı almalısınız.

E47 Arıza Kodu

Yüksek basınç sorunu.

►► Bu sorun kombi tesisat basıncı 2.5 bar üzerine çıktığı için yaşanır. Bu durumda tesisat basıncını düşürmek için kombiye en yakın petekten su almanız gerekir. Basıncı 1.5 bara düşürdüğünüzde sorun düzelir ve ekrandaki hata kodu da silinir. Ancak basınçtaki yükselme devam ederse yani bu arıza durumu tekrar ederse bu durumda herhangi bir işlem uygulamadan doğrudan servis yardımı almalısınız.

E98 Arıza Kodu

Ana besleme problemi.

►► Genel olarak elektriksel sorunlardır. Bu gibi durumlarda cihazı resetlemeli, sorunda düzelme olmuyorsa doğrudan servis yardımı alınmalıdır.

E99 Arıza Kodu

Güvenlik problemi.

►► Arıza durumunda cihazı arızadan çıkarmak için birkaç kez resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemi işe yaramıyorsa teknik servis yardımı almalısınız.

– Arıza Kodu

Ana güç kaynağı problemi.

►► Elektriksel sorundur. Dairenize veya kombiye gelen elektrikte sorun olabilir. Harici olarak kombi kartının ve bağlantılarının da kontrol edilmesi gerekir. Bu durumda mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻