Altus AL 20 KH Hata Kodları

42 Görüntülenme
Yorum Yok

A01 Arıza Kodu

Başarısız ateşleme problemi.

►► Arıza durumunun en temel sebebi gaz yokluğu durumudur. Dairede gaz kesintisi durumu söz konusu olabilir, harici olarak gaz vanaları kapalı olabilir. Önce bu durumları kontrol etmelisiniz. Dairenizde gaz kesintisi yoksa ve gaz vanaları açık durumdaysa cihazı arızadan çıkarmanız ve bunun için de cihazı resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemi işe yarayabilir. Ancak sorun düzelmezse servis çağırmanız gerekir. Bu gibi durumlarda teknik açıdan genel olarak; kart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu gibi parça arızaları karşımıza çıkabilir. Ancak yine de net teşhis için cihazın yerinde görülmesi gerekir.

A03 Arıza Kodu

Emniyet termostatı problemi.

►► Aşırı ısı emniyet termostatında sorun olabilir veya termostat devreye girip cihazı bloke etmiş olabilir. Petek ve tesisat vanaları açıksa, kombi su basıncı düşük değilse cihazı birkaç defa resetlemeli, sorun düzelmezse doğrudan servis yardımı almalısınız.

E03 Arıza Kodu

Atık gaz devresi sorunu.

►► Arıza durumunda cihazı birkaç kez peş peşe resetlemeyi deneyin. Birkaç reset işlemi işe yarayabilir. Ancak arıza durumunda düzelme olmazsa teknik servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi durumlarda; baca sistemi ile birlikte fan, kart, prosestat gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

E05 Arıza Kodu

Çıkış suyu sensör sorunu.

►► Çıkış suyu sensöründe, sensör bağlantılarında, sensör borularında veya harici olarak elektronik kartta sorun olabilir. Bu gibi durumlarda cihaz resetlense de sorun düzelmeyecektir. Teknik açıdan servis yardımı almalısınız.

E06 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensör sorunu.

►► Bu durumda cihaz sıcak su vermeyebilir veya suyu yeterince ısıtmayabilir. Bu gibi aırza durumunda cihaz resetlenmez yani reseti kabul etmez. Doğrudan servis yardımı almalısınız. Sensörde, sensör bağlantılarında, sensör borularında veya kartta problem olabilir.

E10 Arıza Kodu

Kombi tesisat basıncı yetersiz.

►► Kombi tesisatındaki su basıncı yetersiz ise cihaz bu uyarıyı verir. Bu gibi durumlarda servise gerek kalmadan basıncı yükseltmek gerekir. Kombi altında monteli olan doldurma musluğunu sola çevirip basıncı 1.5 bara çıkarmalısınız. Basınç yükseldikten sonra doldurma musluğunu kapatmalısınız. İşlem sonrası cihaz düzelip çalışacaktır. Ancak arıza durumunda düzelme olmazsa, cihaz sürekli bu arızayı veriyorsa veya işlemi yapamıyorsanız bu gibi durumlarda mutlaka servis yardımı almalısınız.

E26 Arıza Kodu

Aşırı ısınma problemi.

►► Kombi genellikle uzun süre kapalı kaldığı zaman bu sorun yaşanır. Arızanın muhtemel sebebi pompa sıkışıklığı durumudur. Ancak bu sorun sadece kombi kapalı kaldığında değil, kombi kullanılır durumdayken de yaşanabilir. Bu gibi durumlarda; pompa, eşanjör, kart, sensör, üç yollu vana arızası olabilir. Harici olarak tesisat ve filtreyi de kontrol etmek gerekir. Bir tıkanma durumu söz konusu olabilir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻