Altus AL 24 KH Plus Hata Kodları

36 Görüntülenme
Yorum Yok

E1 Arıza Kodu

Alev oluşmama sorunu.

►► Brülörde alev oluşmadığı zaman cihaz ateşleme yapıp çalışmaz. Bu durumda yapılması gereken ilk işlem doğalgaz kontrolüdür. Doğalgaz kesintisi olabilir veya gaz vanaları kapalı olabilir. Doğalgaz kesintisi olmadığından ve gaz vanalarının açık olduğundan eminseniz kombiyi arızadan çıkarmak için resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemi ile sorun çözümlenebilir. Ancak sorunda düzelme olmazsa doğrudan servis yardımı almanız gerekir. Arıza durumunun muhtemel sebepleri; kart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçalardır. Yine de arızanın yerinde görülüp tespit edilmesi gerekir.

E2 Arıza Kodu

Aşırı sıcaklık sorunu.

►► Kombi tesisat içerisinde yüksek sıcaklık algıladıysa bu problem oluşur. Cihaz bu aşamada devre dışı kalır ve hiçbir konumda çalışmaz. Bu gibi durumlarda; kombi su basıncı düşükse su basmalı, petek ve tesisat vanaları kapalıysa vanalar açılmalı, kombiyi arızadan çıkarmak için reset işlemi uygulanmalıdır. İşlem ve kontrollere rağmen yine de sorunda düzelme olmazsa doğrudan servis yardımı almalısınız. Bu sorunun muhtemel sebepleri; tesisat-filtre tıkanıklığı, sensör, kart, eşanjör, pompa, üç yollu vana arızası gibi durumlar olabilir. Yine de cihazın yerinde incelenmesi gerekir.

E3 Arıza Kodu

Hava basınç anahtarı problemi.

►► Atık gaz devresinde bir sorun olduğu zaman cihaz bu uyarıyı verir. Bu durumda cihazı önce arızadan çıkarmak için resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemi ile sorun düzelmezse servis çağırmanız gerekir. Bu gibi durumlarda; fan, prosestat, anakart gibi parçaları ayrıca baca sistemini kontrol etmek gerekir.

E4 Arıza Kodu

Tesisat su basıncı düşük.

►► Kombi tesisat su basıncı düşük olduğunda cihaz bu uyarıyı verir. Bu gibi durumlarda kombi tesisatına su basarak basıncı 1.5 bar değerine kadar yükseltmek gerekir. İşlem kombiye monteli doldurma musluğu ile yapılmaktadır. Parçayı sola çevirdiğinizde su sesi gelir, basıncı takip edersiniz, basınç 1 ile 2 bar arasına geldiğinde parçayı kapatarak işlemi sonlandırırsınız. İşlem bitiminde cihaz normale döner yani çalışır. Olur da sorun düzelmezse, sorun çok sık yaşanırsa veya işlemi bir şekilde yapamıyorsanız doğrudan teknik servis yardımı almalısınız.

E5 Arıza Kodu

Gaz valfi problemi.

►► Cihaz muhtemelen brülörde oluşan alevi keser ve çalışmaz. Bu gibi durumlarda servis öncesi cihazı resetlemek gerekir. Birkaç resetleme işlemine rağmen arıza durumunda yine de düzelme olmazsa teknik servis yardımı almalısınız. Bu sorun gaz valfine de bağlı olabilir, anakarta da bağlı olabilir. Cihazı yerinde görüp incelemek gerekir.

E6/E7 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü arızası.

►► Arıza durumunda cihaz ya sıcak su vermez ya da suyu yeterince ısıtmaz. Bu gibi durumlarda cihazı resetlemek de çözüm olmayacaktır. Teknik açıdan müdahale için servis yardımı almalısınız. Sensörde, sensör bağlantı kablolarında veya harici olarak anakartta problem olabilir.

E8 Arıza Kodu

Cihaz hararet yapmış.

►► Arıza durumunda cihazı resetlemek çözüm getirebilir. Bu yüzden servis öncesi birkaç reset işlemi uygulanmalıdır. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmazsa servis çağırmanız gerekir.

E9 Arıza Kodu

Ana kumanda dahili ayar düğme problemi.

►► Bu arıza durumunda cihaza bir işlem uygulamadan servis yardımı almalısınız.

E0 Arıza Kodu

Bağlantı problemi.

►► Kötü bağlantı yapıldığında yani bağlantı doğru bir şekilde yapılmadığında cihaz bu uyarıyı verir. Yeniden bağlantı veya doğru bağlantı için teknik servis yardımı almalısınız.

EA Arıza Kodu

Isıtma suyu dönüş sistemi sensör sorunu.

►► Isıtma suyu dönüş sensöründe arıza olabilir, sensör bağlantı kablolarında kısa devre durumu olabilir veya harici olarak bir kart sorunu olabilir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden doğrudan servis yardımı almalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻