Arçelik DGK 20 HK LCD Hata Kodları

39 Görüntülenme
Yorum Yok

A01 Arıza Kodu

Başarısız ateşleme sorunu.

►► Arıza durumu genel olarak gaz yokluğu gibi durumlara bağlıdır. Bu gibi durumlarda öncelikle dairede gazı kontrol etmelisiniz. Dairenizde gaz kesintisi yoksa, gaz vanaları açıksa yani kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi arızadan çıkarmak adına resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemi işe yarayabilir. Ancak reset işlemine karşın arıza durumunda düzelme olmazsa servis çağırmalısınız. Bu gibi durumlar genel olarak; gaz valfi, kart ve elektrotlara bağlı olsa da baca sistemine de mutlaka bakılması gerekir.

A03 Arıza Kodu

Aşırı ısı emniyet termostatı devrede.

►► Bu gibi durumlarda önce kalorifer ve tesisata ait vanaların, kombi su basınç değerinin kontrol edilmesi gerekir. Vanalar açıksa, kombi su basıncı ideal değerdeyse bu aşamada cihazı birkaç kez resetlemek gerekir. Birkaç reset işlemine karşın arıza durumunda düzelme olmazsa doğrudan servis yardımı almalısınız.

E03 Arıza Kodu

Hava basınç anahtarı problemi.

►► Bu model kombiler hermetik olduğu için hava akışı fan ile sağlanır. Arıza durumunda cihazı resetlemek için birkaç reset işlemi uygulamak gerekir. Reset işlemlerine rağmen arıza durumunda düzelme olmuyorsa teknik servis yardımı alınmalıdır. Arıza durumu; fan, prosestat, kart gibi parçalara bağlı olabilir.

E05 Arıza Kodu

Çıkış suyu sensör sorunu.

►► Kombi çıkış suyu sensöründe sorun olduğunda, sensör bağlantı kablolarında, sensör borularında sorun varsa cihaz bu uyarıyı verebilir. Bu gibi durumlarda cihazı resetleseniz de düzelme olmayacaktır. Bu konuda doğrudan teknik servis yardımı almalısınız.

E06 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensör problemi.

►► Arıza durumunda kombi suyu ya ısıtmaz ya da yeterli ısıtma yapmaz. Bu gibi durumlarda sıcak su sensörü, sensör bağlantı kabloları ve kombi kartı kontrol edilmelidir. Kontrol ve müdahale için doğrudan servis yardımı almalısınız.

E10 Arıza Kodu

Yetersiz tesisat basınç sorunu.

►► Kombi tesisat basıncı 1 bardan az ise cihaz bu uyarıyı verir ve geçici süreliğine bloke olur. Bu gibi durumlarda kombi tesisat basıncını yükseltmek gerekir. Kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğunu sola çevirerek su sesi duymalı, su sesi duyduktan sonra basıncı kontrol etmeli, basınç 1.5 bara geldiğinde parçayı sağa çevirerek kapatmalı ve iyice sıkmalısınız. Uygulama sonrası cihaz normale dönecektir. Ancak işlemi yapamadığınız durumlarda, işlemi çok sık yaptığınız durumlarda veya işlem yapmanıza rağmen düzelme olmadığı durumlarda servis çağırmalısınız.

E26 Arıza Kodu

Maksimum sıcaklık sorunu.

►► Kombi tesisatında su olmadığında veya kombi suyu tesisatta dolaştıramadığında bu sorun yaşanır. Arıza durumunda öncelikle kombi su basıncını kontrol etmeli, basınç ideal değerdeyse basıncı 1.5 bara kadar yükseltmelisiniz. İşlem sonrası petek ve tesisata ait vanaları kontrol etmeli, vanalar açık değilse açmalısınız. Yaz-kış bu vanaların her daim açık olması şarttır. Harici olarak cihazı arızadan çıkarmak için reset işlemi uygulayabilirsiniz. Birkaç reset işlemi sonrası da sorunda düzelme olmazsa servis çağırmalısınız. Eşanjör, pompa, senör, kart, üç yollu vana gibi önemli parçaları aynı zamanda tesisatı ve filtreyi de kontrol etmek gerekir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻