Basınç 10 dk da geri düşüyor sebebi nedir?

1851 Görüntülenme
66 Yorum

İyi günler. Kombimin basıncı 10 dakika da bir düşüyor. Bu normal mi?

Cevap: Basınç 10 dk da ne kadar düşüyor bu önemlidir. Sıfıra kadar düşüyor ise bu kadar kısa sürede azalmasının tek sebebi bir yerde su kaçağının olmasıdır. Önce petekleri kontrol edin. Su kaçağı var ise tesisatçıdan yardım alın. Kombide su kaçağı varsa eğer bu sebeple de basınç çok sık düşebilir. Kombideki su akıntısı giderildiğinde sorun da düzelecektir. Bunun için servisi aramalısınız. Basınç değeri eğer 10 dakikada 0,1 bar kadar düşüyor ise mesela 1,5 den 1,4 e düşüyor ise bu durumu kontrol altına alın. Yaklaşık 1 saatte basıncın ne kadar azaldığını inceleyin. Bu şekilde düşmeler devam ediyorsa eğer sorun kombide de olabilir. Tabi bir yerde su kaçağı yok ise… Sıva altı da dahil bir yerde su kaçağı olmamasına rağmen basınç düşmeye devam ediyor ise genleşme tankının havası eksik olabilir, genleşme tankının membranı delik olup hava olan bölüme su doluyor olabilir ya da ana eşanjörde sorun olabilir. Sorunun tespit edilmesi adına servis yardımı almalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
66 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mehmet
mehmet
30 Haziran 2018 22:10

Merhabalar, demirdöküm neva kombim var. Sıcak suyu açtığımız zaman 40dereceye ayarlı iken kombi ekranında 70-80dereceleri görüyoruz. 70-80derecelerde kombi kendini kapatıyor ve sıcaklık 40derecelere düşüyor. Bu da keyifsiz bir duşa sebep oluyor. Çağırdığım teknik servis motorlu vana arızalı diyip onu değişti, ama sorun düzelmedi. Sizce ne yapmalıyız

Serkan Yıldırım
Serkan Yıldırım
20 Temmuz 2018 09:18

Merhaba;

Yeni ev aldık termodinamik kombi var. Su sıcaklık göstergesini 40 dereceye ayarlıyorum. Su sıcaklığı 25 dereceden ısınmaya başlıyor ve gösterge hızlı şekilde 60’a kadar yükselip geri düşmeye başlıyor ve kombi reset hatası veriyor. Ne yapmamız gerekiyor.

Teşekkürler

canan
canan
13 Kasım 2018 08:52

Immergas kombiyi 40 a ayarlıyorsun söylediğiniz gibi 50 lere cıkıyor gösterge sürekli değişiyor bunu anladık ama ayarladıgım ısı da değişmiş oluyor. O da 50 lere cıkmıs haydi bir daha indiriyorum 40 a. Su basma vanası sıkı sıkı kapalı oldugu halde basınc 3 lere cıkmıstı. su bosalttım bir petekten yine 1.5 a düsürdüm calıstıkca yine basınc da yükseliyor. Şimdi de 2 ye cıktı habire petekten su bosaltamayacagımıza göre acaba vana durduk yere bozulmus mudur?

bunlar bana anormal geldi ne dersiniz hocam?

nuran
nuran
15 Kasım 2018 00:10

Acil eca kombide mesela derecesi 50 bu derce değişim gösteriyor yani saniyede bir 57-58-59 gibi yada geri düşüyor 56-55-54 gibi bu arada peteklerde ısınma var sorun var mıdır bilemedim,patlar mı diye korkuyorm,güvenli bir kombici bu güne kadar rastlamadım,para alıyorlar ama sorun çözülmediği gibi paramızda boşuna gidiyor,sonuçta biz kıt kanaat geçinen insanlarız paramıza yazık oluyor,paramızdan oluyoruz..yardım lütfen istanbuldayım güveni bir kombici yok ve aynı zaman da bu arız mıdır bilemedim…

feyzullah eskin
feyzullah eskin
19 Aralık 2018 22:22

bızım kombı baymak 40 dereceye ayarlıyoruz yalnız 80 dereceye cıkıyor dıger saatlı gostergeyı 1 re getırıyoruz oda knedı kendıne 3 cıkıyor ne yapmamaız gerekıyor

roza
roza
11 Ocak 2019 21:26

slm iyi günler ben roza ben eve yeni bir kombi aldık ecofit start 246 modeli peteklerde 50 kombi devreye girdiğinde 55 kadar cıkıyor 55 geldiğinde duruyor bundan hemen 44 43 düşüyor yani kısaca peteklerde sıcaklık 50 dereceye ayarlıyorum bu normal mi birden 44 43 düşmesi normal mi 5 dk arayla devreye tekrar devreye geciyor konuyla ilgili cevap verirseniz sevinirim iyi günler

Poyraz
Poyraz
19 Ocak 2019 12:17

Merhaba Hocam,Kiradayım evin kombisi bosch condense 2500 Peteklerin sıcaklığını 55°C’ye ayarlıyorum, maximum 56 yı görüyor sonra düşmeye başlıyor 34 °C’ye kadar düşüyor. Yaklaşık 21 °C düşüyor yani. Ama artış en fazla 1 °C oluyor.Bir gariplik yok mu? Bu kadar düşüş normal mi sizce? Önceden olmuyordu bu ya da ben fark etmedim.Artış azalış +,- 10 derece normal diye okumuştum bir yerde.Böyle olunca suyu ısıtmak için alev işareti çıkınca doğal gaz saatine baktım daha fazla dönmeye başlıyor o esnada. Sanırım fatura fazla gelecek! Zaten petekler sabit bir sıcaklıkta olmuyor hiç bir zaman.Ve tam olarak ısınmıyor.Üst sıcak alt ılık veya soğuk kalıyor.

zafer
zafer
15 Şubat 2019 00:52

slm.emko diamon yoğuşmalı kombi kullanıyorum.Yaklaşık bir hafta oldu. sorunum kombi hiç dinlenmeye geçmiyor.şöyleki: en düşük (30 derece) ayarladığımda paneldeki gösterge 35 e kadar çıkıyor ve kombi 1-2 dakika dinlenmeye geçiyor yani gaz tüketimini kesiyor.Ya da 35 e ayarladığım zaman 40 dereceye kadar gösteriyor ve gazı kesip tekrar ayarladığım dereceye düşünce çalışmaya başlıyor.Ancak 40 dereceye ya da daha üzerine ayarladığım zaman gazı hiç kesmeden çalışmaya devam ediyor.sürekli gaz tüketiyor.kombinin hiç durmadan devamlı gaz tüketmesi, çalışması normalmidir.herhangi bir arıza olabilir mi.teşekkürler.

zafer
zafer
Reply to  Kombi Hocası
15 Şubat 2019 11:12

cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederi. Isı ayarında dediklerinizi deneyeceğim.mesajımda yazdığım gibi kullanmaya başlayalı bu gün 9. gün.fatura kesildiğine dair mesaj geldi.ve faturam 128 Tl. bu biraz yüksek değilmi sizce.kombiyi işe giderken 30-35 e ayarlıyorum dönüşte de 45 te çalışıyor.ve güneş enerjisi kullandığım için sıcak suyu da 3 kere kullandım ayrıca mutfakta henüz kullanmadım.bu konuda da görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.

fatih
fatih
4 Ağustos 2019 22:18

Merhaba kombi sıcak suyunu 40 dereceye ayarlıyorum fakat musluğu açınca ıstmaya başlayınca 65 dereceye çıkıyor ve F05 hatası veriyor. Neden olabilir?? Teşekkürler.

Elif
Elif
2 Kasım 2019 16:51

Merhaba, Buderus marka yoğuşmalı kombiyi genelde 38 derecede kullanıyoruz. Dün petekleri çalıştırdığımızda genelde 38’e ayarlı kombi 35’lerde sabit kalır bir süre sonra yeniden yükselir sonra yine düşerdi ancak, şimdi hızla düşüyor 31.5 a kadar düşüp ki bu düşüş 1 dakika kadar sürüyor ardından yeniden çalışıyor yükseliyor sonra yine aynı şekilde devam ediyor. Peteklerde ısınma sorunu yok bar 1.5 ile 2 arasında fakat dakikada bir yükselip alçalması bir sorunun yani arızanın göstergesi mi?

Ali
Ali
10 Kasım 2019 18:36

Bende yeni takdirdim delux diye bir marka evimde yalıtım yok 3 metre petek calistiryorum kombi derecesini 50 aldım ancak ısınıyor faturam çok yüksek gelirmi hocam tam kış gelince yükseltmek zorunda kalacağım 60 kadar çıkabilirim 3 metre petek beni zorlarmi fatura konusunda

metin
metin
12 Kasım 2019 14:36

kolay gelsin demirdöküm neva modeli kombime ve peteklerime bakım yaptırdım. petek temizliği ve kombinin filtresi temizlendi. temizlik sonrası kombi 40 dereceye ayarlandı ama genelde geceleri kombi 85e kadar çıkıyor ve ev çok sıcak oluyor peteklere dokunulmuyor resmen. ısıyı ayardan düşürmemize rağmen düzelmiyor. kombiyi kapatıp bir süre sonra açıyoruz sorun düzeliyor. çalıştığımız için evde yokken olur diye kombiyi gündüz kapatmak zorunda kalıyoruz. bakım yapan kişiye sorduğumda tuşun içine pislik girmiş olabilir dendi. ne yapabilirim?

ömer Topçu
ömer Topçu
15 Kasım 2019 04:00

Merhaba kiraladıgım eve eski çıkma bir kombi takmışlar sıfır daire kombinin baglantıları dahi yapılmamıştı.kiraya verebilmek için emlakcı kombi taktırmış takan kombici geldi baglantılarını yaptı baglantılarını pimas boru kullanma yerine direk spreil hortumlarla yaptılar .dolayısıyla süzgec dahi yok.. Kombi su damlatıyordu üç defa gelip suyu nihayet teflon bant sarıp kestiler .şimdi kombi 50 c de calıştırıyorum. 1 dk calışmadan 50c aşıyor .30 düşüyor.tekrar kalkış yapıyor yine aynı kısa sürede stop ediyor petekler yandıgı yanmadıgı belli bile olmuyor ılık bir şekilde ısınma yok . bunun sebebi pompadamı kartamı pacadamı neden kaynaklı olabilir .nasıl çözebilirim konuyu. Vereceginiz cevap benim için cok önemli .… Read more »

Kaan
Kaan
19 Kasım 2019 22:17

Merhabalar demir döküm nitron condense yarı yoğuşmalı kombi kullanıyorum kombiyi 35 derece de çalıştırdığım zaman petekler çok az bi ısınma oluyor nerdeyse yok denecek kadar tesisattanmı yoksa kombiden kaynaklımı bu sorun yardımcı olursanız sevinirim.

HİLAL gündüz
HİLAL gündüz
22 Kasım 2019 00:26

Kombim viessmann normalde 35 dereceye ayarladığımda 47 kadar yavaş yavaş çıkıp tekrar 35 e düşüyordu ama bu yıl 35 den 47 ye hızlı hızlı çıkıyor bazen direk 35 düşüyor hızlı bir şekilde bazen de 43 e düşüyor hızlı hızlı tekrar 43 den başlayarak 47 yavaş yavaş çıkıp atıyor. Bu düzensizliğinin nedeni nedir şimdiden çok teşekkür ederim

Muhammet
Muhammet
23 Kasım 2019 00:51

Merhabalar viessman vitodens 100w kullanıcısıyım. Bu kombiden önce termoreknik düz kombim vardı yoğuşmalı olmayan. Aşırı yüksek gelen faturalardan dolayı tam yoğuşmalı olan viessman vitodens 100w aldım. Şimdi soru şu önceki kombim örneğin 50 derece sıcaklığa ayarlandığında bir kaç dakikada o dereceyi bulup otomotiğe düşerdi, bu kombi abartısız yarım saat hiç durmadan çalışıyor ve otomotiğe düşüyor neden bu kadar uzun sürüyor dereceyi bulması? Teşekkürler.

Hakan
Hakan
26 Kasım 2019 23:19

Merhabalar öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim bizde kiracıyız ilk kez kombiyi kışın kullanacağız önceki kiracı kombi bakımı yaptırdığını söyledi. Kombi markası baymak novadens 240 yazıyor kombiyi çalıştırdığınızda kombiye yakın olan petekler yanıyor ama yakın olmayanlar yanmıyor bu kez yakın olanları kapatınca uzaktakilere sıcaklık geliyor ama altlar yanmıyor bununla birlikte tüm bunlar olurken peteklerin altları yanmıyor hava almamıza rağmen durum değişmedi bunun sebebi ne olabilir nasıl çözebiliriz

kadir
kadir
27 Kasım 2019 22:10

oda sıcaklıgı 23 derece termostattın set degeri 22 önceden oda sıcaklıgı 22,5 olunca duruyordu.termostattiın set degerini düşürürsem kombı duruyor . sankı termostatın algıladıgı oda sıcaklıgı ile ekranda gösterdigi sıcaklık farklı gibi.
gündüz evden cıkarken 12 dereceye cekıyorum eve geldigimde oda sıcaklıgını 22 gösteriyor. sürekli yanıyor gibi . normal yansa ıcersi 13 derece olunca durması gerekiyor ama durmuyor

Emin Yenigün
Emin Yenigün
28 Kasım 2019 08:08

Kolay gelsin hocam benim kombim Demirdöküm adınız 24 kW benim sorunum sistemde tıkanıklık vardı hiç isitmiyordu tüm peteklerin alt kör tapalarini tek tek sokup temizledim tazikli suyla temizledim sistemden demir tozu yani pas parçaları çıktı kombi şu an çok güzel ısıtıyor fakat çalışmaya başlayınca derece çok çabuk yükseliyor 1 dakikada termostat edip 2 dakika bekleyip hemen çalışıyor peteklerin havalarını hepsini aldım eskiden 8 dakika çalışıp 8. 9 dakika bekleyip öyle çalışıyordu acaba normalmi bu durum termostat ettikten sonra isi hızlı düşüyor teşekkürler

hakan
hakan
29 Kasım 2019 03:32

hocam merhaba.45 gündür daikin yoğurmalı kombi kullanıyorum.40_45 derecede kullandığım kombide 2 bara ayarlarıyım basınç 4 uncu günde 1.5 bara düşüyor.ayrica petekler bir soğuk bir sıcak oluyor.sizce bir arıza durumu varmıdır.?teşekkürler.

Murat
Murat
1 Aralık 2019 21:38

Merhaba demirdöküm neva 24 model kombi kullanıyorum tuşları ara ara çalışmıyor, çalıştığı anda petek sıcaklığını 45 derece yapıyorum ama sonra ekranda daha yüksek sıcaklık görüyorum bunun normal olduğunu söylüyorsunuz. Ama benim sorunumda benim ayarladığım 45 derece sıcaklıkta artmış oluyor ve petekler epey bir ısınmış oluyor 45 derece olmadığı kesin. Tuşlarda sürekli çalışmadığı için o anki basınç ve ayarlı sıcaklığı göremiyorum.

Kemal
Kemal
6 Aralık 2019 09:31

Merhabalar evimde demirdöküm kalisto kombim mevcut. Bütün peteklerin suyunu boşaltıp kombi kapalı iken tekrar barı 1.5 olarak ayarlayıp çalıştırıyorum sonrasında çalışıp durduğunda su basıncı 1e yaklaşıyor tekrar çalıştığında 1.5 üstüne çıkıyor sorunum ne olabilir acaba.

faruk
faruk
13 Aralık 2019 09:58

selamlar sabah evden çıkarken oda termostatından 20 dereceye ayarlayıyorum. akşam eve geldiğimde 20 nin altına düşmüş petekler soğuk ve kombi çalışmıyor. yardımcı olursanız sevinirim.

Burak
Burak
14 Aralık 2019 14:11

merhabalar, evim 1.kat ve alt katı boş. Kombinin derecesini 45’e getirmeme rağmen istediğim ısıyı elde edemiyorum. Ve Doğalgaz saati aşağı hızlı dönmekte (günlük yaklaşık 15m3). Peteklerin üst ve alt ısı dengesi bariz belli, yani üst la alt arasında ciddi bir ısı farkı mevcut. Bunun sebebi ne olabilir? reglaj ayarı yapsam faydası olur mu? ne öreniyorsun bilgi rica ediyorum.

Hüseyin
Hüseyin
27 Aralık 2019 09:25

merhaba benim Dairem Alttan ısıtmalı 3 katlı Binanın 3. katında oturuyorum kombi 40 Derecede Yakıyorum. evin ısınmasıyla alakalı bi sıkıntım yok ama çok yüksek fatura geldi 600 Tl . 2 ay önce Taşındım bu eve orda max300 geliyordu. bu evde 2 tanede odanında termostatı kapalı

cihan
cihan
31 Ocak 2020 21:22

merhaba benim kombi boşhh 2300 i çift yoguşmalı ben tasarruf amaçlı kollektör vanalarını kıstım su dönüşü uzun oluyor ve peteklerim devamlı ılık kalıyor sogumuyor.ayrıca 33 erecede evim ısınıyordu ama duydumki yoguşmalı kombiler 40 derecenin altında yoguşma yapmazmış ve yakıt artar dediler size sorum yaptıklarım ne derece dogru ve kaç derecenin altında çalıştırmamalıyım kollektör vanaların kısık olması ne derece dogru

cihan
cihan
Reply to  Kombi Hocası
1 Şubat 2020 22:46

verdiginiz bilgi için teşekkür ediyrum allaha emanet olun

ahmet tekgöz
ahmet tekgöz
6 Ekim 2020 16:18

bosch marka kombım var sıcak su yada dus alırken kombının bar basıncı dusuyor
tamırcı kartı degıstırdı ve fan motorunu degıstırdı duzelmedı neden yapar bu sorun acıl yardım

İhsan alkan
İhsan alkan
12 Kasım 2020 08:03

Merhabalar baymak kombi iz var bar 1.8 petekler yanarken sorun yok ama sıcak suyu açınca bar 2yi geçiyor suyu kapatınca geri normal yerine geliyor bu arada suyu ilk açarken ve kapatırken ciiikk diye bir ses geliyor kombiden ertesi gün bakıncada bar1. 2 ye kadar düşmüş oluyor tesisatda kaçak yok 3 yollu vana dan olabilirim yoksa buda tankdanmıdır cevap için şimdiden teşekkür ederim

Barış
Barış
16 Ocak 2021 15:48

Baymak kombi calistirdigimizda basınç düşüyor. Sıcak su kullanırken de. Ornegin 1.8 de olan bar 1.5 e geliyor Orada sabit kalıyor. Kapatınca sıcak suyu yada kombiyi bar tekrar 1.8 e geliyor. Bu normal mi acaba?

Samet Kürşat
Samet Kürşat
7 Şubat 2021 19:41

Meehaba
2 aydır oda termostatı kullanıyorum ankarada evim hava sogukken konbinin en doğru derecesi 66 olarak buldum bu şekilde devam ediyor hava biraz ısınınca 60 a cekiyorum bu yüksek çalışmadan sonra kombinin barı düşüyor. En son 10gun önce kombinin barını 1.6 civarına çektim çalışınca 1.8 e çıkıyor dinlenmeye gecince her seferinde daha aşağı iniyor su anda çalıştığında 1.5 civarinda 10 günde bu kadae düşmesi normal biseymi yardımcı olursunuz

Samet Kürşat
Samet Kürşat
Reply to  Kombi Hocası
8 Şubat 2021 16:50

Su anda 1.3 e falan düşüyor

logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻