Baymak Baxi Eco 3 Compact Hata Kodları

84 Görüntülenme
Yorum Yok

E01 Arıza Kodu

Gaz besleme sorunu.

►► Arıza durumunda ilk başta dairenizdeki doğalgazı kontrol etmelisiniz. Dairenizde doğalgaz kesintisi olabilir veya doğalgaz vanaları kapalı olabilir. Vanalar açıksa ve dairenizde bir doğalgaz kesintisi olmadığından eminseniz kombiye reset atmanız gerekir. Peş peşe birkaç reset işlemine rağmen yine de sorunda bir düzelme durumu olmuyorsa servis çağırmanız gerekir. Gaz valfi, kart, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir. Bu parçaların kontrol edilmesi gerekir.

E02 Arıza Kodu

Emniyet termostat sensörü sorunu.

►► Kombide aşırı ısınma-devir daim sorunu da denilebilir. Arıza durumunda ilk önce petek ve tesisat vanalarının açık konumda olduğundan emin olmanız lazım. Vanalar açıksa kombi su basıncına bakmalı, basınç 1 bardan az ise su basma işlemi uygulamalısınız. Son işlem olarak cihaza birkaç defa reset atmalısınız. İşlemler sonucunda yine de bir sonuç alamıyorsanız; sensör, kart, pompa, eşanjör, üç yollu vana gibi parçaları aynı zamanda tesisatı ve filtreyi kontrol etmek gerekir.

E03 Arıza Kodu

Baca termostat sensörü problemi.

►► Kombi bir sebeple yeterli hava akışı sağlayamazsa arızaya geçer. Kombiniz hermetik yani bacası dışarıya uzanıyorsa; fan, kart, prosestat gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Kombiniz bacalı yani bina bacasına bağlıysa; baca sensörü, kart gibi parçaların ayrıca baca çekişinin kontrol edilmesi gerekir. Bu konuda mutlaka uzman yardımı almalısınız.

E05 Arıza Kodu

Isıtma devresi sensörü sorunu.

►► Arıza durumunda cihazı resetleseniz de herhangi bir düzelme durumu olmayacaktır. Teknik açıdan sensör, sensör bağlantıları, kart gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Servis yardımı almalısınız.

E06 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü problemi.

►► Bu sorunda sıcak su problemi yaşayabilirsiniz veya su yeterince ısınmayabilir. Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız. Sıcak su sensörü ile birlikte sensör bağlantılarının ve kartın da kontrol edilmesi gerekir.

E10 Arıza Kodu

Tesisat devresi düşük basınç sorunu.

►► Kombi kalorifer tesisat basıncı düşükse yani 1 bardan az ise cihaz bu arızaya geçer. Bu durumda kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı 1.5 bara kadar çıkarmak gerekir. Basınç değeri yükseldiğinde doldurma musluğunu mutlaka kapatmalısınız. İşlemi olur da çok sık uygulamak durumunda kalıyorsanız veya işlemi yapamadıysanız bu aşamada teknik servis yardımı almalısınız.

E25 Arıza Kodu

Maksimum sıcaklık problemi.

►► Bu sorunda yapılması gereken ilk işlem petek ve tesisat vanaları kontrolüdür. Tesisat vanalarının her zaman açık olması ve kullanılsın kullanılmasın fark etmez yaz-kış en az 3 petek vanasının açık olması gerekir. Vanalar açıksa kombi su basıncına bakabilirsiniz. Basınç normal değerde değilse su basmalı, basınç normal değerdeyse kombiye reset atmalısınız. İşlemler neticesinde yine de sorun düzelmiyorsa; devir daim pompası, eşanjör, üç yollu vana, sensör, kart arızası olabilir. Tabi bu durumda filtrede veya tesisatta tıkanıklık da olabilmektedir. Bu konuda servis yardımı almanız gerekir.

E35 Arıza Kodu

Alev oluşma sorunu.

►► Brülörde oluşan alevde bir kesinti veya sorun olduğunu belirtir. Arıza durumunda yapabileceğiniz tek işlem cihaza reset atmaktır. Birkaç reset denemesi sonrası başarılı olunamazsa yani arıza düzelmezse servis yardımı almanız gerekir. Bu durum; kart, gaz valfi, iyon elektrodu gibi parçalara ayrıca baca sistemine bağlı olabilir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻