Baymak BLYSS BX Hata Kodları

64 Görüntülenme
Yorum Yok

A01 Arıza Kodu

Gaz yokluğu-ateşleme arızası.

►► Bu durumda öncelikle gaz kontrolü yapmalısınız. Kombiye gaz geldiğinden ve dairede herhangi bir gaz kesintisi olmadığından emin olmanız gerekir. Gaz kesintisi yok ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi arıadan çıkarmak için resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmazsa servis çağırmanız gerekir. Arıza durumu genel olarak; kart, gaz valfi ve elektrotlara bağlı olabilmektedir. Yine de cihazı yerinde görüp inceleme yapmak gerekir.

A03 Arıza Kodu

Emniyet termostat problemi.

►► Kombi bir sebeple yeterli devir daim yapamıyorsa bu sorun yaşanır. Kombi altında bulunan tesisat vanalarının ayrıca petek vanalarının açık olduğundan eminseniz kombi su basınç değerine bakmalısınız. Basınç da ideal değerdeyse kombiyi resetleyerek arızadan çıkarmalısınız. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmuyorsa; eşanjör, kart, sensör, üç yollu vana, pompa arızası olabilir. Harici olarak tesisat ve filtrede de tıkanma olabilir.

E03 Arıza Kodu

Hava akış sorunu.

►► Kombi fan yoluyla yeterli hava akışı sağlayamazsa bu arızaya geçer. Arıza durumunda düzelme olma ihtimali düşük olsa da yine de kombiyi resetlemelisiniz. Sorun devam etmekte ise servis çağırmalısınız. Bu durumda; kart, prosestat, fan gibi parçaları ayrıca baca sisemini kontrol etmek gerekir.

E05 Arıza Kodu

Çıkış suyu sensörü sorunu.

►► Çıkış suyu ntc sensöründe sorun olduğunu belirtir. Ancak bu arıza durumu sadece sensör arızasına değil aynı zamanda bağlantılara ve karta da bağlı olabilir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis çağırmanız gerekiyor.

E06 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü problemi.

►► Kullanım suyu-sıcak su sensöründe, sensör bağlantı kablolarında veya kartta sorun olabilir. Arıza durumunda cihazı resetleseniz de düzelme olmayacaktır. Bu konuda teknik servis yardımı almanız gerekiyor.

E10 Arıza Kodu

Düşük tesisat basıncı sorunu.

►► Kombi tesisat basıncı 1 bardan az ise cihaz geçici süreliğine bloke olur. Bu durumda tesisat basıncını yükseltmek gerekir. Kombi altında monteli durumda olan mavi renkteki doldurma musluğunu sola çevirmeli, su sesi duyduktan sonra basıncı 1.5 bar değerine çıkarmalısınız. Basınç yükseldiğinde doldurma musluğunu kapatmalı, iyice sıkmalısınız. İşlemden sonra cihaz düzelecektir. Düzelme olmaz veya işlemi çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız servis yardımı almanız gerekir.

E26 Arıza Kodu

Aşırı ısınma sorunu.

►► Maksimum sıcaklık-aşırı ısınma sorunudur. Kombi uzun süre kullanılmadan kapalı kaldıysa bu problem yaşanabilir. Ancak kullanılır durumda olan kombilerde de karşılaşılabilen bir arıza durumudur. Bu sorunda önce kombi altında yer alan ve peteklerin yanında bulunan vanalara bakmak gerekir. Vanalar kapalı ise açmanız gerekir. Vanalar açık olduğu halde sorun yaşanıyorsa kombi basıncına bakmak, su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamak gerekir. Basınç normal veya yükseltildiği halde düzelme olmazsa cihazı resetlemek gerekir. Yne de bir sonuç alınamıyorsa servis çağırmak gerekir. Bu problem; kart, sensör, eşanjör, pompa, üç yollu vana gibi parçalardan kaynaklı olabilir. Harici olarak da tabi tesisat ile filtreyi kontrol etmek gerekir. Bir tıkanma durumu söz konusu olabilir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻