Baymak Digitech Hata Kodları

100 Görüntülenme
Yorum Yok

A01 Arıza Kodu

Başarısız ateşleme problemi.

►► Arıza durumunda öncelikle dairenizdeki gazı kontrol etmelisiniz. Gaz kesintisi olabilir veya gaz vanaları kapalı olabilir. Gaz kesintisi yok, gaz vanaları açık yani kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi arızadan çıkarmak adına resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekiyor. Kombide; kart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçaların kontrol edilmesi lazım.

A03 Arıza Kodu

Emniyet termostat sorunu.

►► Cihaz yeterli dolaşım yapamadığı için emniyet termostatı devreye girmiş ve cihazı bloke etmiş. Bu durumda önce kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Petek ve tesisat vanalarını kontrol etmeli, vanalar kapalıysa açmalısınız.Kombiyi arızadan çıkarmak için birkaç kez resetlemelisiniz. Tüm bu kontrol ve işlemlere rağmen cihazda düzelme olmuyorsa teknik servis yardımı almalısınız. Emniyet sensörü, kart, pompa, eşanjör, üç yollu vana gibi parçalar ile tesisatı ve filtreyi kontrol etmek gerekir.

E03 Arıza Kodu

Hava akış problemi.

►► Kombi fan yoluyla yeterli hava akışı sağlayamadığı için arızaya geçmiş. Özellikle de havanın rüzgarlı ve soğuk olmasına bağlı olarak da bu problem karşımıza çıkabilmektedir. Harici olarak bir sorun varsa o zaman da yine yaşanabilir. Arıza durumunda yapabileceğiniz tek işlem cihazı resetlemektir. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmazsa servis çağırmanız gerekir. Arıza durumu; kart, fan, prosestat gibi parçalara ayrıca baca sistemine bağlı olabilir.

E05 Arıza Kodu

Çıkış suyu sensörü problemi.

►► Çıkış suyu sensöründe, sensör bağlantılarında veya kombi elektronik kartında problem olabilir. Kombiyi resetleseniz de sorun düzelmeyecektir. Bu konuda teknik servis yardımı almanız gerekiyor.

E06 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü sorunu.

►► Yani sıcak su sensörü arızası denilebilir. Sensör dahil olmak üzere bağlantıları ve kartı da kontrol etmek gerekir. Bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

E10 Arıza Kodu

Düşük basınç arızası.

►► Kombi tesisatında yeterli su basıncı olmadığını belirtir. Kombi basıncını 1 ile 2 bar arasına çıkarmanız gerekiyor. Bu durum için kombinin sağ altında monteli durumda olan mavi renkteki doldurma musluğunu sola çevirmeli, su sesi duyduktan sonra basıncı takip etmeli, basınç 1.5 bara geldiğinde mavi doldurma musluğunu yeniden kapatmalısınız. İşlem sonrasında sorun düzelecek, cihaz çalışmaya devam edecektir. Sorun çok sık tekrar eder, işlemi yapamazsanız bu durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.

E26 Arıza Kodu

Maksimum sıcaklık sorunu.

►► Cihaz bu arıza durumunda bloke olur ve çalışmaz. Genellikle kombi uzun süre kapalı kaldığı zaman bu sorun yaşanır. Ancak açık, kullanılır durumda olan kombilerde de karşımıza çıkabilen bir arıza durumudur. Tesisat ve petek vanaları açıksa, kombi su basıncı düşük değilse cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemine rağmen yine de sorunda bir düzelme durumu olmazsa servis çağırmanız gerekir. Pompa, eşanjör gibi birçok parçada veya tesisatta problem olabilir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻