Baymak Dolcevita Felice 240/310 Hata Kodları

113 Görüntülenme
Yorum Yok

E01 Arıza Kodu

Ateşleme başarısızlığı.

►►Genellikle çok sık rast gelinen bir arızadır. Bu arıza durumunda servis öncesi dairenizde gaz kesintisi olmadığından emin olmalısınız. Dairede gaz kesintisi yoksa, gaz vanaları açıksa ve ocak gibi doğalgazlı cihazlar çalışıyorsa kombiyi resetlemeniz gerekir. Birkaç resetleme işlemi de işe yaramıyorsa servis çağırmanız gerekir. Kart, iyon elektrodu, ateşleme elektrodu, gaz valfi gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

E02/F02 Arıza Kodu

Hatalı alev oluşumu durumu.

►► Arıza durumunda önce kombiyi arızadan çıkarmak için reset işlemi uygulamalısınız. Birkaç resetleme işlemine rağmen hala sonuç değişmiyorsa servis yardımı almanız gerekir. Bu durumda; gaz valfi, kart, iyon elektrodu gibi parçaları ayrıca baca sistemini kontrol etmek gerekir.

E03 Arıza Kodu

Aşırı sıcaklık problemi.

►► Tesisat suyu sıcaklığı yüksek derecede ölçülürse emniyet sensörü devreye girer ve cihazı bloke eder. Bu aşamada ekrana bu hata kodu yansır. Arıza durumunda; kalorifer ve tesisat vanalarını kontrol ederek kapalı vanaları açmalısınız. Kombi basıncı düşük ise su basma işlemi uygulamalısınız. Son işlem olarak da kombiyi resetlemelisiniz. Tüm bu işlemlere rağmen sorun yine de devam ediyorsa servis çağırmanız gerekir. Kalorifer filtresi tıkalı olabilir, tesisatta tıkanma olabilir. Ayrıca kombide; eşanjör, kart, sensör, pompa, üç yolu vana gibi parçaların da kontrol edilmesi gerekir.

E04/E05/E06/F23 Arıza Kodu

Hava akış sorunu.

►► Belirtilen bu 4 hata kodu da aynı anlama gelmektedir. Baymak Dolcevita Felice 240/310 model kombiler yoğışmalı olduğu için bu arıza durumunda; fan ve kartı kontrol etmek gerekir. Tabi bacayı da yerinde görüp incelemek gerekir.

E08 Arıza Kodu

İyonizasyon sorunu.

►► Arıza durumunda cihazı sadece resetlemeniz gerekir. Bazen birkaç reset işlemi işe yaramaktadır. Ancak birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmuyorsa; kart, iyon elektrodu, gaz valfi gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

E09 Arıza Kodu

Gaz armatörü geri besleme sorunu.

►► Cihazı arızadan çıkarmak adına önce birkaç kez resetlemeyi deneyin. Birkaç reset işlemine rağmen arıza yine de düzelmiyorsa servis yardımı almanız gerekir. Gaz valfi veya kart arızası olabilir.

E12/E21/F25 Arıza Kodu

Anakart arızası.

►► Arıza durumunda cihazı sadece resetleyebilirsiniz. Birkaç resetleme işlemi sonrası sorun hala artrsa servis çağırmalısınız. Kartın ve kart bağlantılarının kontrol edilmesi gerekir.

F13 Arıza Kodu

Reset kilitlenmesi durumu.

►► Cihaz kısa sürede olması gerekenden daha çok resetlenir veya reset tuşuna olması gerekenden daha uzun süre basılı tutulursa bu sorun yaşanır. Bu durumda cihazı şalterinden kapatıp açtığınızda bu sorun giderilecektir. Ancak cihazı bu denli çok resetlemenizdeki amaç daha doğrusu öncesindeki sorun ne ise o durum için mutlaka servis yardımı almalısınız.

F22 Arıza Kodu

Düşük voltaj problemi.

►► Daireye gelen şebeke voltajı düşükse eğer cihaz bu arızaya geçer. Arıza durumunda bir süre kadar beklemek gerekir. Ancak uzun süre beklenmesine karşın hala düzelme olmuyorsa servis müdahalesi gerekir. Kart arızası olabilme ihtimali yüksektir. Tabi bu sorunu yeniden veya hiç yaşamamak için kombi regülatörü cihazı kullanmak gerekir.

F31 Arıza Kodu

Merkezi ısıtma sensörü arızası.

►► Yani kalorifer ntc sensör arızası denilebilir. Arıza durumunda hem sensörü hem sensör bağlantılarını hem de kartı kontrol etmek gerekir.

F32 Arıza Kodu

Dış hava sensörü sorunu.

►► Kombiye bağlı bir dış hava sensörü varsa eğer, sensörde arıza olabilir. Ancak böyle bir sensör yoksa elektriksel bir sorun olabilir. Her aşamada servis yardımı almanız gerekir.

F33 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü sorunu.

►► Sıcak su ntc sensör arızası da denilebilir. Ancak arıza durumunda; kullanım suyu sensörü ile birlikte sensör bağlantılarını ve kartı da kontrol etmek gerekir. Bunun için tabi servis yardımı almalısınız.

F37 Arıza Kodu

Düşük su basınç sorunu.

►► Kombi tesisat basıncı düşük olduğu zaman bu sorun yaşanır. Arıza durumunda kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğunu sola çevirerek basıncı takip etmeli, basınç 1 ile 2 bar arasına geldiğinde işlemi sonlandırarak doldurma musluğunu kapatmalısınız. İşlem sonrası ekranda AP uyarısı belirebilir. Bu bir arıza kodu değildir. Yaklaşık 2 dakika kadar ekranda belirir, 2 dakika sonrası kombide bir sorun yoksa ekrandan silinir. Kombide sorun varsa da bu durumda ekrana farklı bir hata kodu yansır.

F59 Arıza Kodu

Gaz armatörü sorunu.

►► Ateşleme devresinde görev alan en önemli parçalardan biri olan gaz valfinde sorun olabileceğini belirtir. Arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı sadece resetleyebilirsiniz. Ancak birkaç reset uygulaması sonrası arızada düzelme olmazsa; gaz valfi veya kart arızası söz konusu olabilir. Bu durumda servis yardımı almanız gerekir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻