Baymak Eco 5 24 Fi Hata Kodları

92 Görüntülenme
Yorum Yok

A01 Arıza Kodu

Ateşleme başarısızlığı.

►►Arıza durumunda öncelikle dairenizdeki doğalgazı kontrol etmelisiniz. Gaz kesintisi olmadığından ve gaz vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar açık ve gaz kesintisi yoksa kombiyi resetlemelisiniz. Birkaç resetleme işlemi sonrası sorun hala düzelmezse servis çağırmanız gerekir. Bu durum; kart, iyon elektrodu, ateşleme elektrodu, gaz valfi gibi parçalara bağlı olabilir.

A03 Arıza Kodu

Emniyet termostatı sorunu.

►► Arıza durumunda önce kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Ardından su basınç kontrolü, petek ve tesisat vanaları kontrolü yapın. Su basıncı ideal değerde, petek ve tesisat vanaları açıksa yapabileceğiniz başka bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız. Bu durumda; eşanjör, kart, sensör, üç yollu vana, pompa gibi parçaları aynı zamanda dönüş filtresi ile tesisatı kontrol etmek gerekir.

E03 Arıza Kodu

Hava basınç anahtarı problemi.

►► Arıza durumunda kullanıcı olarak cihazı sadece resetleyebilirsiniz. Ancak genel olarak reset ile düzelebilir bir arıza değildir. Bu konuda servis yardımı almak gerekir. Kart, fani, prosestat gibi parçaların ayrıca baca sisteminin yerinde görülmesi gerekmektedir.

E05 Arıza Kodu

Çıkış suyu sensörü problemi.

►► Çıkış suyu sensöründe, sensör bağlantılarında veya kartta sorun olabileceğini belirtir. Arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan direk servis yardımı almanız gerekir.

E06 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü arızası.

►► Sıcak su ntc sensöründe, sensör bağlantılarında veya karta sorun olabilir. Arıza durumunda cihazı resetleseniz de sorun düzelmeyecektir. Bu aşamada servis yardımı almalısınız.

E10 Arıza Kodu

Düşük su basınç problemi.

►► Kombi tesisatında yeterli basınçta su olmadığını belirtir. Yani kombi bar saatine bakarsanız 1 barın aşağısını gösterir. Normal değeri 1 ile 2 bar arasıdır. Bu durumda cihazın sol altında monteli olan mavi renkteli doldurma musluğunu sola çevirmeli, su sesi duyduktan sonra basıncı takip etmelisiniz. Basınç dediğimiz gibi 1 ile 2 bar arasına yani 1.5 bara geldiğinde doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmalı işlemi sonlandırmalısınız. Olur da işlemi yapamazsanız, işlemi çok daha sık yapmak zorunda kalıyorsanız veya işlemi yaptınız sorun düzelmiyorsa servis yardımı almanız gerekir.

E26 Arıza Kodu

Aşırı ısınma-pompa blokaj arızası.

►► Arıza durumunda önce kombi basıncını kontrol etmeli, basıncın düşük olduğunu görüseniz su basma işlemi uygulamalısınız. Ardından petek ve tesisata ait vanaları kontrol etmeli, vanalar kapalıysa açmalısınız. Son olarak da kombiyi arızadan çıkarmak için birkaç kez resetlemelisiniz. Tüm bu işlemlerden sonra arıza durumu yine devam etmekte ise bu aşamada servis çağırmanız gerekir. Bu aşamada başta devir daim pompası olmak üzere, kart, sensör, üç yollu vana, eşanjör gibi parçaları aynı zamanda dönüş filtresi ile tesisatı kontrol etmek gerekir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻