Baymak Falke 24 Cond Hata Kodları

149 Görüntülenme
Yorum Yok

E10 Arıza Kodu

Dış hava sensörü arızası.

►► Kombiye takılı bir dış hava sensörü varsa eğer arızalandığında ekrana bu hata kodu yansıyabilir. Ancak kombiye böyle bir sensör takılı değilse sorun elektrikseldir. Yani elektronik sistemin servis ekiplerince kontrol edilmesi gerekir.

E20 Arıza Kodu

Merkezi ısıtma sensörü arızası.

►► Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Teknik açıdan merkezi ısıtma devresine ait olan sensörde, sensör bağlantılarında veya kartta sıkıntı olabilir. Servis yardımı almalısınız.

E28 Arıza Kodu

Baca sensörü arızası.

►► Bacalı kombilerde baca tıkanıklığı baca sensörü arızası gibi durumlar söz konusu olabilir. Hermetik cihazlarda fan, kart, prosestat arızası olabilir ya da baca ile alakalı bir sorun olabilir. Servis müdahalesi gerekir.

E50 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü problemi.

►► Sıcak kullanım suyu sensöründe, sensör bağlantılarında veya kartta problem olabilir. Arıza durumunda cihazı reserlemek de çözüm sağlamayacaktır. Teknik müdahale gerektirdiği için servis yardımı almalısınız.

E110 Arıza Kodu

Emniyet termostatı veya baca gazı sensör arızası.

►► Arıza durumunda önce kombi basıncını kontrol etmeli, basınç düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Kalorifere ve tesisata ait vanalar kapalı ise açık konuma doğru çevirmelisiniz. Kombiyi eson işlem olarak resetlemelisiniz. Ancak işlemler sonrası arıza yine de düzelmezse teknik müdahale gerekir. Bu durumda; eşanjör, kart, sensör, üç yollu vana ve pompa gibi parçaları ayrıca filtre ile tesisatı da kontrol etmek gerekir.

E119 Arıza Kodu

Düşük su basınç problemi.

►► Arıza durumu tesisat su basıncı 1 barın altına düştüğü zaman ekrana yansır. Bu aşamada önce kombinin sağ altında yer alan yuvarlak bar saatini kontrol etmelisiniz. Bar saati 1 barın altını gösteriyor olmalıdır. Bu durumda kombinin sol alt kısmında yer alan mavi renkteki doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı, su sesi duyduktan sonra basıncı takip etmelisiniz. Basınç değeri 1.5 bara geldiğinde doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmalısınız. Uygulamadan sonra cihaz normale dönecektir. Olur da işlemi yapamazsanız, işlemi çok sık yapmak durumunda kalırsanız, işlem sonrası sorun düzelmezse mutlaka servis yardımı almalısınız.

E125 Arıza Kodu

Sistem içi su akış sorunu.

►► Arıza durumunda önce kombi basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Basınç normalse veya basıncı yükseltmenize rağmen arızada düzelme olmazsa cihazı resetlemelisiniz. Resetleme sonrası sorun hala düzelmiyorsa bu aşamada servis yardımı almalısınız. Sistemde hava olduğunda veya pompa arızası olduğunda bu sorun yaşanabilir. Yine de tabi sorunu yerinde görmek gerekir.

E130 Arıza Kodu

Baca sensörü aşırı ısınma problemi.

►► Arıza durumunda cihazı birkaç kez r esetlemelisiniz. Resetleme sonrası düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Baca sensöründe sorun olabilir veya baca sisteminde bir sıkıntı olabilir.

E133 Arıza Kodu

Gaz beslemesi-ateşleme problemi.

►► Arıza durumunda önce dairenizde doğalgaz olduğundan yani bir kesinti durumu olmadığından emin olmalısınız. Kesinti yoksa eğer kombiye gaz geldiğinden yani gaz vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Bu kontroller neticesinde gazla alakalı bir sıkıntı çıkmazsa eğer kombiyi resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası yine de sonuç alamıyorsanız servis müdahalesi gerekir. Bu durum; kart, iyon elektrodu, ateşleme elektrodu, gaz valfi gibi parçalara bağlı olabilir.

E151 Arıza Kodu

Kontrol kart problemi.

►► Arıza durumunda cihazı servis öncesi birkaç kez resetlemelisiniz. Ancak resetleme sonrası düzelme durumu olmazsa eğer servis çağırmalısınız. Bu durumda kart, iyon elektrodu, gaz valfi gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

E156 Arıza Kodu

Düşük-yüksek voltaj problemi.

►► Daireye veya kombiye gelen voltajın düşük ya da yüksek olabileceğini belirtir. Dairenize gelen voltaj normal değerde çıkarsa eğer sorun kombide demektir. Yani düşük-yüksek gelen voltaj kombiyi etkilemiş olabilir. Bu durumda cihazın elektronik sistemini kontrol etmek gerekir. Kart arızası olabilir. Ama uygulama sonrasında mutlaka kombi regülatörü cihazı kullanmalısınız.

E160 Arıza Kodu

Fan problemi.

►► Arıza durumunda önce kombiyi birkaç defa arızadan çıkarmak için resetlemelisiniz. Birkaç resetleme işlemine rağmen hala düzelme olmuyorsa bu aşamada servis yardımı almalısınız. Sorun sadece fanda değil kartta da olabilir.

E193 Arıza Kodu

Sistemde hava oluşmuş.

►► Sistemde hava olduğu zaman ekrana bu hata kod yansır. Bu durumda cihazı resetlemenize gerek yoktur çünkü cihaz otomatik reset modunda olacaktır. Bir süre kadar beklerseniz ekrandan kod silinir ve cihaz normale döner. Olur da uzun süre bekleme neticesinde kod ekrandan hala silinmezse bu aşamada servis yardımı almanız gerekir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻