Baymak Falke Condense Hata Kodları

115 Görüntülenme
Yorum Yok

E01 Arıza Kodu

Ateşleme problemi.

►► Gaz yokluğu arızası da denilebilir. Bu arıza durumunda dairenizde doğalgaz kesintisi olmadığından yani dairenize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gazla alakalı bir kesintisi durumu yok ve vanalar açıksa kombiyi arızadan çıkarmak için resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemi işe yaramazsa servis çağırmalısınız. Arıza durumunda; kart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçaları ayrıca yoğuşma gider hortumunu kontrol etmek gerekir.

E02 Arıza Kodu

Hatalı alev oluşumu problemi.

►► Brülörde oluşan alev sönerse veya başarılı bir şekilde alev oluşmazsa cihaz bu arızayı verebilir. Arıza durumunda cihazı birkaç defa resetlemeyi deneyin. Bir değişiklik olmazsa doğrudan servis yardımı almanız gerekiyor. Bu arıza durumu; gaz valfi, kart, iyon elektrodu gibi parçalara aynı zamanda baca sistemine bağlı olabilir.

E03 Arıza Kodu

Aşırı ısı limit termostat sorunu.

►► Tesisat suyu yüksek derecede ölçülürse cihaz bu uyarıyı verir. Arıza durumunda önce peteklere ait ve tesisata ait vanaları kontrol etmelisiniz. Vanalar açıksa kombi su basıncına bakmalı, basınç düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Son işlem olarak da cihazı resetlemelisiniz. Uygulamalardan sonra düzelme olmazsa; sensör, kart, üç yollu vana, devir daim pompası, eşanjör gibi parçaları kontrol etmek gerekir. Aynı zamanda arızanın sebebi tesisat veya filtre tıkanıklığı da olabilir.

E05 Arıza Kodu

Fan geri besleme sorunu.

►► Atık gaz devresi sorunu da denilebilir. Arıza durumunda önce cihazı birkaç kez resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemine karşın düzelme olmazsa servis çağırmanız gerekir. Baca sistemi dahil, fan, kart gibi parçaların yerinde kontrol edilmesi gerekir.

E08 Arıza Kodu

Ateşleme devresi problemi.

►► Bu durumda dairenizde gaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gazla alakalı bir sorun yoksa kombiyi resetlemelisiniz. Birkaç reset denemesine rağmen sorun düzelmezse servis çağırmanız gerekir. İyon elektrodu, gaz valfi, kart arızası durumu söz konusu olabilir. Bu durumda baca sistemini de kontrol etmek gerekir.

E09 Arıza Kodu

Gaz valfi geri besleme sorunu.

►► Arıza durumunda cihazı öncelikle resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmazsa doğrudan servis yardımı almalısınız. Bu arıza durumu; gaz valfi, kart gibi parçalara bağlı olabilir. Teknik açıdan servis yardımı almanız gerekiyor.

E12 Arıza Kodu

EEPROM (yazılım) problemi.

►► Arıza durumunda önce cihazı arızadan çıkarmak için resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmuyorsa kart arızası olabilme ihtimali yüksektir. Bu aşamada mutlaka teknik servis yardımı alınmalıdır.

E15 Arıza Kodu

Sensör sıcaklık değişimi problemi.

►► Sensör sıcaklık değeri olması gereken değerin dışına çıkarsa cihaz bu arızayı verir. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız. Bu arıza durumu sensöre de bağlı olabilir, karta da bağlı olabilir, harici bir problem de söz konusu olabilir.

E16 Arıza Kodu

Dönüş sıcaklık sensör kilitlenmesi.

►► Dönüş suyu sıcaklık sensörü bir sebeple kilitlendiyse cihaz bu uyarıyı verir. Bu durumda sensör, sensör bağlantıları ve elektronik kartı kontrol etmek gerekir.

E17 Arıza Kodu

Çıkış sıcaklık sensörü kilitlenmesi.

►► Çıkış sıcaklık suyu sensöründe bir kilitlenme durumu varsa cihaz bu arızayı verir. Arıza durumunda cihazı resetlemek çözüm getirmez. Sensör, kart gibi birçok parçanın kontrol edilmesi gerekir.

E18 Arıza Kodu

Ntc sensör çatlak test problemi.

►► Arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. İşlem neticesinde sorun düzelmezse servis yardımı almanız gerekir. Sensör dahil, bağlantıları ve kartı da kontrol etmek gerekir.

E21 Arıza Kodu

Anakart arızası.

►► Cihazı arızadan çıkarmak adına önce birkaç defa arka arkaya resetlemek gerekir. Birkaç reset işlemine karşın arıza durumu yine de devam etmekte ise bu konuda teknik servis yardımı almalısınız. Anakart arızasında kartın tamiri veya değişimi gerekmektedir.

E33 Arıza Kodu

Dönüş suyu sıcaklık sensörü sorunu.

►► Arıza durumunda cihazı arızadan çıkarmak adına reset işlemi uygulamalı, sorun düzelmiyorsa servis çağırmalısınız. Sensör, sensör bağlantılarında veya kartta problem olabilir.

E35 Arıza Kodu

Çıkış sıcaklık sensörü problemi.

►► Arıza durumunda çoğu zaman işe yaramasa da cihazı birkaç kez arka arkaya resetlemelisiniz. Arızanın devam etmesi halinde servis yardımı almalısınız. Sensörde, bağlantılarda veya elektronik kartta problem olabilir.

F13 Arıza Kodu

Reset kilitlenmesi.

►► Reset tuşuna olması gerekenden daha uzun süre basılı tutulduğunda veya resetleme işlemi kısa sürede yine olması gerekenden daha fazla uygulandığında cihaz otomatik kilitlenir ve bu arızaya geçer. Cihazı şalterinden kapatıp açarsanız normale dönecektir. Ancak öncesinde yaşadığınız problem yani cihazı bu şekilde resetlemenizdeki sebep (arıza) ne ise bu durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.

F34 Arıza Kodu

Düşük besleme gerilim sorunu.

►► Düşük voltaj arızası da denilebilir. Daireye veya kombiye gelen voltaj düşükse cihaz bu arızaya geçer. Bir süre bekleyerek cihaza müdahale etmemelisiniz. Ancak uzun süre beklemenize karşın ve dairedeki voltaj normal olmasına rağmen yine de sorunda bir değişiklik olmuyorsa düşük voltaj sebebiyle kart yanmış olabilir. Kart tamiri veya kart değişimi gerekebilir. Ancak cihaz çözüme ulaştıktan sonra arızanın yenilenmemesi veya tekrarında sorun oluşmaması için mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

F37 Arıza Kodu

Düşük su basınç problemi.

►► Bu modellerde otomatik su basma fonksiyonu vardır. Bu yüzden hiçbir işlem yapmadan bir süre kadar beklemek gerekir. Fonksiyon devreye girip su basma işlemi otomatik uygulandığında ekrandan uyarı kodu silinir ve cihaz çalışmaya devam eder. Olur da fonksiyon uzun süre devreye girmezse cihazın sağ altında bulunan kırmızı doldurma musluğunu sola çevirip basıncı manuel olarak 1.5 bara çıkarabilir işlem sonrası doldurma musluğunu kapatabilirsiniz. İşlem hiçbir şekilde yapılmıyorsa mutlaka servis yardımı almalısınız.

F40 Arıza Kodu

Yüksek basınç sorunu.

►► Kombi tesisat su basıncı 2.5 barı geçtiğinde cihaz bu arızaya geçer. Bu durumda kombiye en yakın petekten su alınarak basınç düşürülebilir. Ancak bu durum kendi kendine sürekli tekrarlarsa mutlaka bi servis yardımı alınmalıdır.

F41 Arıza Kodu

Otomatik su basma fonksiyonu devreye girmiş.

►► Otomatik su basma fonksiyonu devreye girdiği zaman ekrana bu kod yansır. Bu bir arıza değildir. İşlev sonrası ekrandan kod silinir.

F42 Arıza Kodu

Otomatik su basma işlemi tamamlanamadı.

►► Otomatik su doldurma fonksiyonu devrede olmasına karşın işlem yapılamıyorsa cihaz bu uyarıyı verir. Yapılabiliyorsa manuel su basma işlemi uygulanmalı, aksi halde servis çağırılmalıdır.

F43 Arıza Kodu

Otomatik su basma işlemi sonrası düşük basınç arızası.

►► Otomatik su basma fonksiyonu devreye girip su basma işlemi uyguladığı halde cihaz düşük basınç arızası veriyor. Bu durum basınç sondası gibi parçalara veya harici durumlara bağlı olabilir. Bu konuda teknik servis yardımı almalısınız.

F47 Arıza Kodu

Su basınç anahtarı bağlı değil.

►► Kombi tesisat basıncını ölçme görevinde olan parça bağlı değilse veya bozuksa cihaz bu uyarıyı verebilir. Bu durumda cihaza müdahalede bulunmadan doğrudan servis yardımı almanız gerekiyor.

F50 Arıza Kodu

Sıcak su boyleri arızası.

►► Cihazı resetleseniz de sorun düzelmeyecektir. Teknik açıdan servis yardımı almanız gerekiyor.

F51 Arıza Kodu

PT1000 sensör sorunu.

►► Harici sensör arızası diyebiliriz. Ancak net teşhis için cihazı yerinde görüp incelememiz gerekir. Bu konuda doğrudan servis yardımı almalısınız.

F52 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensör sorunu.

►► Bu arıza durumunda sıcak su sorunu yaşanabilir veya su yeterince ısınmıyor olabilir. Teknik olarak sıcak su sensörü, sensör bağlantı sorunu veya karta bağlı bir problem olabilir. Cihazı resetleseniz de sorunda düzelme olmayacaktır. Bu konuda doğrudan teknik servis yardımı almalısınız.

F53 Arıza Kodu

Termal sigorta kapalı.

►► Arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan doğrudan servis yardımı almanız gerekir.

F81 Arıza Kodu

Sensör drift test sorunu.

►► Çok sık olmasa da karşılaşılabilen bir arıza durumudur. Bu sorunda cihaza birkaç reset uygulamalı, düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻