Bosch Comfort Condense Hata Kodları

354 Görüntülenme
Yorum Yok

A8 Arıza Kodu

Bus iletişim kesintisi sorunu.

►► Kombi ile birlikte kullanılan bir oda termostatı varsa eğer bağlantıda sorun olabileceğini belirtir. Oda termostatı kullanılmıyorsa eğer elektronik sistemde sıkıntı olabilir. Bu aşamada tespit ve çözüm için servis yardımı alınmalıdır.

Ad Arıza Kodu

Boyler sıcaklık sensörü problemi.

►► Boyler sıcaklık sensörü cihaz tarafından tanınmıyorsa bu sorun yaşanır. Arıza durumu sensöre, sensör bağlantılarına veya karta bağlı olabilir. Tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

b1 Arıza Kodu

Kod anahtarı algılanmıyor.

►► Bu arıza durumunda yapabileceğiniz tek işlem cihazı resetlemektir. Birkaç resetleme işlemine rağmen düzelme olmazsa servis yardımı almanız gerekir. Kart arızası olabilir veya cihaza yeni bir kart takıldı ise uygun olmayabilir.

b2/b3/F0/F1 Arıza Kodu

Dahili problem.

►► Sebebi net olarak belli olmayan arızalardır. Dahili sorunlar genellikle elektronik sisteme bağlı sorunlardır. Yani bir kart arızası olma ihtimali vardır. Bu durumda önce cihazı önce birkaç kez resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrası düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız.

C6 Arıza Kodu

Fan arızası.

►► Cihaz yeterli hava akışı sağlayamazsa bu arızaya geçer. Arıza durumu sadece fana değil karta ve baca sistemine de bağlı olabilir. Bu durumda sadece cihazı resetlemeli, sorun düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız.

CC Arıza Kodu

Dış hava sensörü problemi.

►► Kombiye bağlı bir dış hava sensörü varsa eğer, dış hava sensöründe veya bağlantılarda sorun olabilir. Ancak dış hava sensörü kullanılmıyorsa elektronik sistemi kontrol etmek gerekir. Bu aşamada tabi servis yardımı almalısınız.

CE Arıza Kodu

Düşük su basınç sorunu.

►► Kombi tesisatında yeterli basınçta su olmadığını belirtir. Bu aşamada önce doldurma musluğunu bulmalısınız. Bu modellerde doldurma musluğu sağ alt kısımda kombiye montelidir. Parçayı bulduktan sonra sol tarafa doğru çevirmeli ve kombi panelinde yer alan yuvarlak bar saatini kontrol etmelisiniz. Bar saati 1 ile 2 bar arasına geldiğinde işlemi sonlandırmak için doldurma musluğunu kapatmalısınız. Uygulama sonrası sorun düzelecektir. Ancak sorun düzelmezse, arıza çok sık tekrar ederse veya işlemi yapamadıysanız bu aşamada servis yardımı almalısınız.

E2 Arıza Kodu

Gidiş suyu sensörü arızası.

►► Kalorifer gidiş suyu sensöründe veya sensör bağlantılarında sorun olabileceğini belirtmektedir. Tabi bu sorunda harici olarak kart arızası da karşımıza çıkabilmektedir. Arıza tespiti ve onarımı için servis yardımı almanız gerekir.

E9 Arıza Kodu

Düşük basınç veya yetersiz dolaşım sorunu.

►► Arıza durumunda önce kombi basıncına bakmalı, basınç düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Basınç normal değerde ise; petek ve tesisat vanalarını kontrol ederek vanalar kapalıysa açık konuma getirmelisiniz. Tabi son işlem olarak cihazı resetlemeyi de unutmamalısınız. İşlem ve kontrollerden sonra arıza hala devam eder de düzelmezse; eşanjör, kart, sensör, pompa, üç yollu vana gibi parçaları ayrıca tesisatı ve dönüş filtresini kontrol etmek gerekir.

EA Arıza Kodu

Alev oluşmuyor.

►► Bu durumda en başta doğalgaz kontrolü yapmanız gerekir. Dairenizde doğalgaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz vanaları açık ve dairede gaz kesintisi yoksa kombiyi resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemine rağmen yine de arıza devam etmekte ise servis çağırmalısınız. Kart, gaz valfi, elektrotları kontrol etmek gerekir. Kombi açık balkonda ve yoğuşma gider hortumu da bir girere bağlı değilse soğuktan donmuş olabilir. Bu durum tabi sadece kış mevsiminde karşımıza ekstra problem olarak çıkabilir. Bu durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.

FA Arıza Kodu

Gaz kesildiği halde alev devam ediyor.

►► Gaz kesildikten sonra alevin de otomatik kesilmesi lazım. Fakat alev kesilmez devam ederse ekrana bu kodu yansır. Bu sorunun sebebi alev denetim sistemidir. Yani bu aşamada kart, gaz valfi ve iyon elektrodu gibi parçaları ayrıca baca sistemini kontrol etmek gerekir.

Fd Arıza Kodu

Reset kilitlenmesi.

►► Kısa süre içinde kombi çok sık resetlenirse veya reset tuşuna olması gerekenden daha uzun süreli basılı tutulursa bu sorun yaşanır. Bu durumda cihazı şalterinden kapatmalı, birkaç saniye sonra yeniden açmalısınız. İşlem sonrası cihaz kendine gelir. Ancak kombiyi bu kadar sık veya uzun süreli resetlemenize neden olan arıza durumu ne ise bu konuda mutlaka servis yardımı almalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻