Bosch Condens 2000 W Hata Kodları

107 Görüntülenme
Yorum Yok

A2 Arıza Kodu

Yanma odası ısı sensörü problemi.

►► Yanma odasındaki ısı sensöründe, sensör bağlantı-kablolarında problem olabilir. Arıza durumunda cihaza müdahale etmeden teknik servis yardımı almanız gerekir.

A7 Arıza Kodu

Boyler ısı sensörü sorunu.

►► Boyler sensöründe, sensör bağlantı kablolarında, sensör borularında aksaklık olabilir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden doğrudan servis yardımı almalısınız.

B3 Arıza Kodu

Yoğuşma eşanjöründe su seviye kontrolü sonucu kısa devre problemi.

►► Bu sorunda yoğuşma eşanjörü ile sifon gideri kontrol edilmelidir. Bir tıkanma durumu olabilir. Kullanıcı olarak herhangi bir işlem uygulamadan doğrudan servis yardımı almalısınız.

C7 Arıza Kodu

Fan arızası.

►► Kombiye gelene voltajla alakalı bir aksaklık varsa eğer bu yüzden fan arızalanmış olabilir. Bu aşamada bir süre kadar beklemelisiniz. Uzun süre bekleme neticesinde bir sonuç elde edemiyorsanız mutlaka servis yardımı almalısınız. Devirli fanda veya elektronik kartta bir problem olabilir. Harici olarak bu gibi voltaj sorunları neticesinde oluşan problemler ile uğraşmamak veya bu problemleri yaşamamak için mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

C8 Arıza Kodu

Fan hızı mevcut değere ulaşmıyor.

►► Şebeke voltajına bağlı bir sorun olabilir. Bu yüzden bir süre kadar voltajların düzelmesini beklemelisiniz. Uzun süre bekleme neticesinde sorun düzelmezse kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Yine sonuç alamıyorsanız mutlaka teknik servis yardımı almalısınız. Fan veya kart arızası olabilir.

E2 Arıza Kodu

Gidiş suyu sensörü sorunu.

►► Kombini gidiş suyu sensöründe, sensör bağlantılarında, sensör borularında veya elektronik kartında problem olabilir. Arıza tespiti ve çözümü için mutlaka servis çağırmalısınız.

E9 Arıza Kodu

Düşük tesisat basıncı veya limit sensör devrede.

►► Bu arıza durumunda servis öncesi yapmanız gereken işlem su basınç kontrolüdür. Kombi tesisat basıncı 1 bardan az ise basıncı yükseltmek gerekir. Bu modellerde doldurma musluğu kombinin sol alt kısmında siyah ince uzun çubuk şeklindedir. Parçayı sola çevirerek, su sesini duymalı, su sesi duyduktan sonra basıncı takip etmeli, basınç 1.5 bara geldiğinde işlemi sonlandırmak için doldurma musluğunu kapatmalısınız. Sorun düzelmezse; kombiyi resetlemeli, petek ve tesisat vanaları kapalı ise açmalısınız. Yine de arıza durumunda değişiklik olmuyorsa; tesisat-filtre tıkanıklığı, sensör, pompa, kart, üç yollu vana, eşanjör arızası söz konusu olabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

EA Arıza Kodu

Brülörde alev oluşmuyor.

►► Gaz yokluğu ve ateşleme sorunu da denilebilir. Bu arıza durumunda öncelikle dairede herhangi bir gaz kesintisi olup olmadığına bakılmalıdır. Gaz kesintisi durumu yoksa, gaz vanaları açık durumdaysa, dairede doğalgazlı olarak kullanılan ocak yanıyorsa o halde kombide bir aksaklık, problem var demektir. Servis çağırmadan önce kombiyi arızadan çıkarmak için reset atmalısınız. Bir reset işlemi ile sorun düzelmezse birkaç reset işlemi uygulamalısınız. Yine de sorun düzelmiyorsa servis çağırmalısınız. Bu gibi arıza durumları; gaz valfi, kart, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçalara bağlı olabilmektedir. Ancak cihaz yoğuşmalı olduğu için yoğuşma hortumunun tıkanması, donması gibi durumlar sebebiyle ayrıca baca sisteminde oluşan aksaklıklar sebebiyle de bu problem yaşanabilir. Bu gibi aksamların da mutlaka uzman servis ekiplerince kontrol edilmesi gerekir.

FA Arıza Kodu

Gaz kesilmesine rağmen alev algılanıyor.

►► İyonizasyon sorunu olarak da adlandırabiliriz. Bu gibi durumlarda cihazı arızadan çıkarmak için birkaç kez resetlemek gerekir. Reset işlemi ile sorun düzelmiyorsa servis çağırmanız gerekir. İyon elektrodu, gaz valfi, kart gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir.

II Arıza Kodu

Fan devir ayarı seçilmemiş durumda.

►► Kombi yoğuşmalı olduğu için fan devirlidir. Devirli fanlarda hız ayarı olmazsa bu gibi sorunlar yaşanabilir. Gerekli ayar için mutlaka servis çağırmalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻