Bosch Condens 2500 W Hata Kodları

52 Görüntülenme
Yorum Yok

A7 Arıza Kodu

Boyler sıcaklık sensörü tanımlanamıyor.

►► Boyler sıcaklık sensöründe, sensör bağlantılarında veya kartta problem olabilir. Arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan doğrudan servis yardımı almalısınız.

A8 Arıza Kodu

BUS iletişim kesinti durumu.

►► Kombi ile beraber oda termostatı kullanılıyorsa eğer oda termostatı kablolarına kopma veya kısa devre gibi durumlar söz konusu olabilir. Oda termostatı bozuk olabilir veya harici olarak kart sorunu olabilir. Bu gibi durumlarda sadece kombiyi resetlemeli, arızanın düzelmemesi halinde teknik servis yardımı almalısınız.

b1 Arıza Kodu

Kod anahtarı algılanmıyor.

►► Kombide elektriksel bir problem olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda her ihtimale karşı kombiye reset atmalısınız. Birkaç reset işlemine rağmen sorunda düzelme olmazsa elektriksel bir problem olabileceği için servis yardımı almalısınız.

b2/b3/F0/F1 Arıza Kodu

Dahili sorun.

►► Kombi bilinmeyen bir sebeple arızaya geçtiğinde bu sorunlar yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında yapılması gereken tek işlem cihazı resetlemektir. Birkaç reset işlemine rağmen yine de sonuç alınamazsa teknik açıdan servis yardımı almak gerekir.

C6 Arıza Kodu

Fan arızası.

►► Kombi hava akış sisteminde, atık gaz devresinde bir sorun olduğunu belirtir. Bu gibi durumlarda cihazı arızadan çıkarmak için reset atmak gerekir. Birkaç reset işlemine karşın sorunda düzelme olmazsa eğer servis çağırmalısınız. Arıza durumunda yine de düzelme olmuyorsa servis çağırmalısınız. Kart, fan gibi parçalarda sorun olabilir. Harici olarak baca sistemini de kontrol etmek gerekir.

CC Arıza Kodu

Dış hava sensörü algılanmıyor.

►► Kombi ile beraber dış hava sensörü kullanılıyorsa sensör bozuk olabilir, bağlantılarda sorun olabilir. Ancak böyle bir sensör kullanılmıyorsa muhtemel sebep anakart arızası olabilir. Bu konuda mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

CE Arıza Kodu

Tesisat devresi su basıncı düşük.

►► Tesisat basıncı 1 barın altındaysa bu sorun yaşanır. Bu durumda basıncı yükseltmek yani kombi tesisatına su basmak gerekir. İşlem doldurma musluğu ile yapılmaktadır. Doldurma musluğu bu modellerde sol alt kısımda mavi renktedir. Parçayı sola doğru çevirdiğinizde açılır ve kombiden su sesi geldiğini duyarsınız. Basıncı takip edin ve basınç değeri 1.5 bara geldiğinde parçayı sağa çevirip kapatın ve iyice sıkın. İşlem sonrası sorun düzelecektir. Sorun düzelmezse, işlemi bir şekilde yapamıyorsanız veya işlemi çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız mutlaka servis çağırmalısınız.

E2 Arıza Kodu

Gidiş sıcaklık sensörü sorunu.

►► Kalorifer devresine ait gidiş sensöründe, sensör bağlantı kablolarında veya kombi kartında arıza olabilir. Arızanın tespit edilerek onarılması açısından servis yardımı almalısınız.

E9 Arıza Kodu

Tesisat basıncı yetersiz veya limit termostat devreye girmiş.

►► Arıza durumunda önce kombi su basıncına bakmalı, basınç düşük ise kombinin sol altında monteli olan mavi renkteki doldurma musluğunu sola çevirip açmalı, kombi basıncını ideal konuma getirmelisiniz. Basınç ideal değerdeyse veya basını yükselttiğiniz halde arıza devam etmekteyse kombiyi resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemi de işe yaramazsa tesisat ve petek vanalarına bakmalı, vanaların açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar da açık konumdaysa; eşanjör, sensör, kart, pompa, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Harici olarak tesisat veya filtre tıkanıklığı durumu da söz konusu olabilir. Bu aşamada tespit ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

EA Arıza Kodu

Ateşleme problemi.

►► Kombi alev algılamazsa yani bir sebeple brülörde alev oluşmazsa bu problem yaşanır. Arıza durumu genel olarak gaza bağlıdır. Bu yüzden bu gibi sorunlar yaşandığında önce doğalgaz varlığı kontrol edilmelidir. Dairede doğalgaz var mı? Kombiye gaz geliyor mu? Bu durumdan emin olmalısınız. Kesinti durumu yok ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiye reset atmalısınız. Reset işlemi uygulamanıza rağmen sorun hala düzelmiyorsa teknik müdahale gerekmektedir. Bu gibi arıza durumları; kart, gaz armatörü, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçalara bağlı olabilmektedir. Ancak baca sistemi ile yoğuşma hortumunu da kontrol etmek gerekir. Bu aksamlarda da bir sorun söz konusu olabilir.

FA Arıza Kodu

Gaz kesilmesine karşın alev algılanıyor.

►► Gaz kesilmesine karşın alevin algılanması teknik bir sorundur. Bu gibi durumlarda cihazı arızadan çıkarmak için resetlemek gerekir. Birkaç reset işlemine rağmen sorun düzelmez de devam ederse teknik yardım almalısınız. İyon elektrodu, gaz valfi, kart gibi parçalarda sorun olabilir.

Fd Arıza Kodu

Reset kilitlenmesi.

►► Cihaz arızaya geçti ve 30 saniyeden fazla reset tuşuna basıldıysa bu sorun yaşanır. Bu gibi durmlarda kombiyi şalterinden kapatıp açın. Ekrandan bu kod silinir. Ancak kombiyi bu kadar fazla resetlemenize sebep olan sorun ne ise o konuda mutlaka servis yardımı almalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻