Bosch Euromaxx Hata Kodları

52 Görüntülenme
Yorum Yok

A3 Arıza Kodu

Atık gaz sensörü sorunu.

►► Yalnızca bacalı çeşit kombilerde bu arıza kodu karşımıza çıkar. Baca yeterli çekmiyorsa, baca tıkalıysa veya baca sensöründe sorun varsa bu problem yaşanır. Arıza durumunda cihazı resetlemeniz çözüm getirmez. Hem bacanın hem de kombinin kontrol edilmesi gerekir. Bu yüzden uzman yardımı almalısınız.

A4 Arıza Kodu

Davlumbazdan ortama atık gaz yayılıyor.

►► Yalnızca bacalı kombilerde karşımıza çıkan arıza kodudur. Kombi yandıktan sonra oluşan atık gazı bir sebeple dışarıya gönderemiyorsa bu sorun yaşanır. Arıza durumu; baca tıkanıklığı, bacanın çekmemesi durumu veya baca sensörü arızası gibi durumlara bağlı olabilir. Cihaza müdahale etmeden doğrudan servis yardımı almalısınız.

A7 Arıza Kodu

Kullanım suyu ntc sensör sorunu.

►► Sıcak su devresine ait ısı algılayıcı sensörde, sensör bağlantı kablolarında veya sensör borularında problem olabilir. Arıza durumunda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız. Cihaz bu aşamada reset işlemini kabul etmeyecektir.

A8 Arıza Kodu

CAN iletişimi kesik.

►► Arıza durumunda servis öncesi kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme işlemine rağmen sorun hala düzelmez de devam ederse, teknik servis yardımı almalısınız.

AA Arıza Kodu

Sıcak su sensörüyle kalorifer sensörü arasındaki ısı farkı yüksek.

►► Sensörler arası ısı farkı yüksek ise bu sorun yaşanır. Arıza durumu; sensörlere, pompaya, eşanjöre, karta, üç yollu vanaya veya doğrudan tesisata bağlı olabilir. Arıza tespiti ve müdahale için servis yardımı almalısınız.

AC Arıza Kodu

TA211E veya RAM ile Heatronic arasında bağlantı yok.

►► Arıza durumunda cihaza müdahale etmeden doğrudan servis çağırmalısınız.

b1 Arıza Kodu

Kod anahtarı algılanmıyor.

►► Arıza durumu ile karşılaştığınız zaman kombiye müdahale etmeden teknik servis yardımı almalısınız.

C1 Arıza Kodu

Kombi çalışırken prosestat açıyor.

►► Arıza durumunun tek sebebi prosestat değildir. Bu parçanın yanı sıra fan, kart gibi parçaların da kontrol edilmesi gerekir. Kombi bu arıza durumunda yeterli hava akışı sağlayamadığı için bloke konuma geçer ve hiçbir konumda çalışmaz. Uzman servis yardımı almanız gerekir.

C4 Arıza Kodu

Prosestat kontakları açmıyor.

►► Kombinin hava akış-atık gaz sistemine bağlı bir aksaklık olduğunu belirtir. Arıza durumunda reset işlemi de bir işe yaramaz. Teknik açıdan prosestat dahil olmak üzere fan, kart gibi parçaların ayrıca baca sisteminin kontrol edilmesi gerekir. Bu konuda mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

C6 Arıza Kodu

Prosestat kontakları kapatmıyor.

►► Arıza durumu baca sistemine bağlıdır. Bu yüzden kombi bu arıza durumunda çalışmayacaktır. Bu arıza durumu prosestat, kart, fan gibi birçok parçaya bağlı olabilmektedir. Bu konuda arızanın tespiti ve müdahalesi için servis yardımı almalısınız.

CA Arıza Kodu

Tribün devir sayısı yüksek.

►► Arıza durumunda cihazı resetlemek çözüm getirmez. Teknik açıdan tespit ve müdahale için doğrudan servis yardımı almalısınız.

CC Arıza Kodu

Dış hava sıcaklık sensörü kesintisi.

►► Kombiye bağlantılı şekilde kullanılan bir dış hava sensörü varsa sensörde veya bağlantılarda sorun olabilir. Böyle bir sensör kullanılmıyorsa elektronik sistemi kontrol etmek gerekir. Tabi bu konuda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için teknik servis yardımı almalısınız.

d3 Arıza Kodu

Köprü 8-9 dan doğru sinyal alınmıyor.

►► Elektronik sistemde bir aksaklık olduğunu belirtir. Cihaza müdahale etmeden bu konuda mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

E2 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensöründe kesinti veya kısa devre var.

►► Sensör bağlantı kablolarını ve borularını kontrol etmek gerekir. Bir aksaklık görülmezse eğer sensör değişimi gerekebilir. Müdahale için servis yardımı almalısınız.

E9 Arıza Kodu

Düşük tesisat basıncı veya aşırı ısınma sorunu.

►► Bu arıza durumunda öncelikle kombi su basıncı kontrol edilmelidir. Kombi su basıncı düşük durumda ise basıncı 1.5 bara kadar çıkarmak gerekir. İşlem için kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğu kullanılmalıdır. İşlem yapıldıktan sonra arıza düzelmezse veya basınç normal değerdeyse kombiye reset atmak gerekir. Birkaç reset işlemi arızayı çözümleyebilir. Ancak çözüme ulaşamazsanız servis yardımı almalısınız. Arıza durumu; eşanjör, pompa, sensör, kart, üç yollu vana gibi birçok parçaya aynı zamanda tesisat-filtre tıkanıklığı durumlarına bağlı olabilir.

EA Arıza Kodu

Alev sinyali algılanmıyor.

►► Bülörde alev oluşmuyorsa cihaz ateşleme yapmaz, doğrudan arızaya geçer. Bu durumun en temel sebebi doğalgaz yokluğudur. Bu yüzden öncelikle kontrol edilmesi gereken şey de doğalgazdır. Dairenizde doğalgaz kesintisi var mı? Kombinize gaz geliyor mu? Bu durumlardan haberdar olmalısınız. Herhangi bir kesinti durumu yok, gaz vanaları açık ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz yapabileceğiniz son işlem cihazı resetlemektir. Birkaç kez arka arkaya kombiyi resetlemelisiniz. Ancak arıza durumu yine de devam etmekte ise yapabileceğiniz başka bir işlem de yok diyebiliriz. Gaz valfi, kart ve elektrot gibi parçaların uzman servis ekiplerince kontrol edilmesi gerekir.

F0 Arıza Kodu

Heatronicte dahili arıza.

►► Bu gibi arıza durumlarında cihaza müdahale etmeden doğrudan servis yardımı almalısınız.

F7 Arıza Kodu

Yanlış iyonizasyon sinyali.

►► Brülörde alev oluşmamasına rağmen alev algılanırsa bu sorun yaşanır. Bu gibi arıza durumlarında önce kombiyi resetlemek gerekir. Birkaç reset işlemi işe yaramazsa eğer servis yardımı almak gerekir. İyon elektrodu, gaz valfi, anakart gibi parçalarda problem olabilir.

FA Arıza Kodu

Reset iyonizasyon sinyali var.

►► Arıza durumunda önce cihazı birkaç defa resetlemeyi denemelisiniz. Resetleme işlemine karşın yine de arıza durumunda düzelme durumu söz konusu olmazsa servis çağırmalısınız.

Fd Arıza Kodu

Reset tuşuna istenilmeden basılmış.

►► Kombi arızada olmadığı halde yani herhangi bir arıza uyarısı vermemesine rağmen reset tuşuna basıldığını belirtir. Bu durumda bir süre kadar cihaza müdahale etmeden beklemelisiniz. Ekrandan kısa sürede bu uyarı silinecektir. Eğer uzun süre beklemenize rağmen ekrandan kod silinmezse cihazı şalterinden kapatıp yeniden açabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻