Bosch Eurosmile Hata Kodları

55 Görüntülenme
Yorum Yok

Reset+45°C Uyarısı

Aşırı sıcaklık uyarısı.

►► Kombide mevcut olan emniyet termostatı yüksek sıcaklık sebebiyle devreye girmiş ve sistemi bloke etmiş. Bu durumda kombi basıncı düşük durumda ise basıncı yükseltmelisiniz. Harici olarak petek-tesisat vanalarını kontrol etmeli, basınç düşükse basıncı yükseltmeli yani kombiye su basmalısınız. Arızanın düzelmemesi halinde kombiyi resetlemelisiniz. İşlemlere rağmen sonuç alamıyorsanız; eşanjör, pompa, kart, sensör, üç yollu vana arızası olabilir. Harici olarak tesisatta veya filtrede tıkanıklık durumu da söz konusu olabilir.

Reset+60°C Uyarısı

Alev sinyali yok.

►► Kombi iyon görmüyorsa yani brülörde alev oluşmuyorsa cihaz bu arızaya geçer. Bu gibi sorunlarda önce gaz kontrolü yapılmalıdır. Dairede gaz kesintisi durumu söz konusu olabilir, gaz vanaları kapalı olabilir. Gaz vanaları açık ve kesinti durumu söz konusu değilse kısacası kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiye reset atmalısınız. Birkaç reset işlemi bazen işe yaramaktadır. Ancak maksimum 3 resetleme sonrası sonuç alamıyorsanız servis çağırmalısınız. Bu arıza durumu; gaz valfi, iyon elektrodu, ateşleme elektrodu, elektronik kart gibi parçalara bağlı olabilir.

Reset+75°C Uyarısı

Yanlış iyonizasyon problemi.

►► Brülörde alev oluşmadığı halde iyon hissedilirse bu sorun yaşanır. Arıza durumunda kullanıcı olarak öncelikle kombiye birkaç kez reset atmalısınız. Birkaç reset işlemi sonrası sorun düzelmez veya düzelmesine rağmen çok sık tekrar ederse bu aşamada servis çağırmalısınız. Arıza durumu; iyon elektrodu, gaz valfi, kart gibi parçalara bağlı olabilir.

Reset+90°C Uyarısı

Düşük voltaj sorunu.

►► Kombiye veya daireye gelen voltaj düşükse cihaz bu uyarıyı verir. Voltaj sürekli sabit kalmadığı için bu gibi sorunlar çok sık yaşanabilir. Bu yüzden bir süre kadar voltajın düzelmesini beklemelisiniz. Uzun süre bekleme neticesinde cihazda bir düzelme durumu olmaz veya bu sorun çok sık yaşanırsa servis yardımı almalısınız. Voltaj dalgalanmasına bağlı kart arızası söz konusu olabilir. Tabi bu sorunu hiç yaşamamak veya tekrardan yaşamamak için kombi regülatörü cihazı kullanmalısınız.

Reset+90°+45°C Uyarısı

Diferansiyel basınç şalteri problemi.

►► Kombi çeşidi hermetik olduğu için hava akışı fan ile sağlanmaktadır. Bu arıza durumu doğrudan olmasa prosestat arızası olabilmektedir. Aynı zamanda fan, kart gibi parçaların da kontrol edilmesi gerekir. Cihazı her ihtimale karşı servis öncesi resetlemelisiniz. Sorunda düzelme olmuyorsa teknik servis yardımı almalısınız.

Reset+90°+60°C Uyarısı

Kalorifer sensörü arızası.

►► Kalorifer devresine ait ısı algılama özelliğinde olan sensörde, sensör bağlantı kablolarında veya borularında bir aksaklık durumu olabilir. Bu arıza durumunda kombiye reset atsanız da sorun düzelmeyecektir. Arızanın tespiti ve müdahalesi için servis çağırmalısınız.

Reset+90°+75°C Uyarısı

Kullanım suyu sensörü arızası.

►► Sıcak su devresine ait ısı algılayıcı özellikte olan sensörde arıza olabilir. Harici olarak sensör bağlantı kablolarını, sensör borularını da kontrol etmek gerekir. Bu aşamada kombiyi resetlemek bir işe yaramayacaktır. Teknik anlamda çözüm odaklı servis yardımı almalısınız.

90°C Uyarısı

Kullanım suyu devresinde aşırı ısınma durumu.

►► Kullanım suyu sıcaklığı 95°C yi geçerse bu sorun yaşanır. Cihaz geçici süreliğine bloke konuma geçer ve çalışmaz. Arıza durumunda kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalı, tesisat ve petek vanaları kapalı durumda ise açık konuma getirmelisiniz. Yapılan işlemlerden sonra sorunun düzelmediğini görürseniz kombiye reset atmalısınız. Birkaç reset işlemi de çözüm getirmiyorsa servis çağırmalısınız. Arıza durumu; sensör, kart, pompa, üç yollu vana, eşanjör gibi parçalara bağlı olabilir. Harici olarak tesisat ile dönüş filtresini de mutlaka kontrol etmek gerekir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻