Buderus Kombiyi Kalorifer Konumuna Alma

261 Görüntülenme
38 Yorum

Buderus Logamax U42 Kombiyi Kalorifer Konumuna Alma

Aşağıda yer alan resimde de gördüğünüz üzere; sol kısımdaki düğme kalorifer düğmesidir. Sağa çevirdiğinizde açılacaktır. Minimum 40° ile başlar maksimum 88° ile son bulur. Bu dereceler arasında bir değere getirerek düğmeyi bırakmalısınız. Düğmeyi çevirdiğiniz zaman ekranda petek simgesi de bulunacaktır. Petekler de bu arada ısınmaya başlayacaktır. Evin ısınması sonrasında eğer ısı derecesi yüksek olursa düğmeyi sola çevirerek kısabilir, ısı düşük olursa sağa çevirerek yükseltebilirsiniz.

Buderus Kombiyi Kalorifer Konumuna Alma

Buderus Logamax U72 Kombiyi Kalorifer Konumuna Alma

►Logamax U72 kombiyi kış konumuna almak için mode (-) tuşuna basın. Ekranda petek simgesi olana dek tuşa basılı tutun. Petek simgesi ekranda belirdiği zaman ok tuşuna basın. Daha sonrasında +,- tuşları ile ısı ayarı belirleyin. İlk olarak ısı 40° ile başlayacaktır. Maksimum ısı 82° ye kadardır. Bu değer ortasında uygun bir ısı ayarı belirleyin. Daha sonrasında ok tuşuna yeniden basarak ısı ayarını kaydedin. Ekranda belirlediğiniz ayar duracak sonrasında güncel gidiş suyu sıcaklığı gösterecektir. Isı yüksek olduğunda – ile düşürebilir, düşük olduğunda yeniden + ile yükseltebilirsiniz.
buderus-logomax-u72-kalorifer-konumuna-alma

Buderus Logamax Plus GB62 Kombiyi Kalorifer Konumuna Alma

►Mode (-) düğmesine panelde petek işareti olana dek basın. Bu simgeyi gördüğünüz zaman +,- tuşları ile ısı ayarı belirleyin. Isı ayarı isteğinize göre ayarlanmalıdır. Ayarladığınız ısı derecesi zaten ekranda yer alacaktır. Ayarlama sonrasında ok tuşuna basarsanız kaydedilir ve petekleriniz ısınmaya başlar. Isı derecesine göre ayar yüksek ise düşürebilir ya da düşük ise +,- tuşlarını kullanarak yükseltebilirsiniz.

buderus-logomax-plus-gb62-kalorifer-konumuna-alma

Buderus Logamax Plus GB012 Kombiyi Kalorifer Konumuna Alma

Logamax Plus GB012 kombiyi kış konumuna almak için panelin solunda yer alan mode tuşuna petek simgesi yanana kadar arka arkaya basmalısınız. Petek simgesi yandığı zaman sağ bölümde yer alan + ve – tuşları ile bir ısı ayarı belirleyin. Sıcaklık 35° den başlayarak en yüksek 82° ye kadar devam eder. Belirli bir sıcaklığa getirin ve bırakın. Devreye girdiği zaman ekranda petek ve ateşleme simgesi görüntülenecektir. Sonrasında peteklerde ısıtma olacaktır. Isının yüksek olması halinde ayarı – ile düşürebilir, ısı düşük olur ise ayarı + ile yükseltebilirsiniz.

buderus-logomax-plus-gb012-kalorifer-konumuna-alma

Buderus Logamax Plus GB42 Kombiyi Kalorifer Konumuna Alma

Panelde sol tarafta yer alan düğmeye bakacak olursanız petek simgesi yer aldığını göreceksiniz. Düğmeyi tam sağa çevirdiğiniz zaman açılır. Sıcaklık 35° den başlar ve en yüksek 88° kadar olur. Belirli bir sıcaklık ayarı seçin ve düğmeyi bırakın. İşlemi yaparken ekranda petek simgesi olacaktır. Uygulama sonrasında petekleriniz ısınmaya başlar. Isı yüksek olur ise sola çevirerek kısabilir, ısı düşük olur ise sağa çevirerek ayarı yükseltebilirsiniz.

buderus-logomax-plus-gb42-kalorifer-konumuna-alma

Buderus Logamax Plus GB72 Kombiyi Kalorifer Konumuna Alma

Logamax Plus GB72 model kombide kış moduna almak adına panel üzerinde bulunan tuşlardan petek simgesine basın. Ekranda petek simgesi yanana kadar basın. Ardından +,- tuşları ile ısı ayarlaması yapın. Isı ayarı belirledikten sonra ok tuşuna basmanız gerekir. Ok tuşuna basarsanız ayar kaydedilir ve ısıtmaya geçilir. Kısa süreliğine de ekranda okey işareti çıkacaktır. Ondan sonra petekleriniz ısınmaya geçer. Ayarın düşük ya da yüksek gelmesi halinde +,- tuşları ile ayarlama yapabilir ok tuşu ile kaydedebilirsiniz.

buderus-logomax-plus-gb72-kalorifer-konumuna-alma

Subscribe
Bildir
guest
38 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sezgin
Sezgin
19 Kasım 2017 21:09

Kış ayarı nsl sabitleyeceğiz 36 dereceye ayarlıyorum bir süre sonra 50 ye cikiyor

volkan
volkan
14 Aralık 2017 19:45

Merhaba, kolay gelsin. Buderus U 072 24k kombi kullanıcısıyım. Kışlık ayarda kombimi 43 dereceye ayarladım, alevleme sırasında ( petekleri ısıtmak için ) 48.5 dereceye kadar ekrandaki ısı yükseliyor ve ardıdan 6 – 7 saniyelik bir süre zarfında 27, 5 – 28 dereceye kadar düşüyor. Aynı kombiden arkadaşımda kullanmakta aynı ısıya ayarladığımızda ateşleme sonrası onların kombi ekranındaki ısı 38 dereceye kadar düşüyor ve kalıyor. Peteklere dokunduğumuzda bizimkiler soğuk iken aynı ısı ayarlı olmasına rağmen onlarınki bariz şekilde sıcak. Bilmediğimiz ya da yanlış olan şey nedir, teşekkürler.

Gökhan
Gökhan
11 Şubat 2018 23:09

Merhabalar,buderus gb 062 kombi kullanıyorum, servis 65 derecede kullanmayı önerdi daha düşük derecede kullanmayın verim alamazsınız dedi,RC 10 oda termostatı kullanıyorum 23 derece ayarlıyorum,oda 23 dereceye gelsede bir müddet sonra konuşuruz kombi tekrar devreye giriyor, servis 2 kere geldi reset attı,23 derece oluyor petekler bi müddet sonra soğumaya başlıyor sonra derece aynı olsada kombi devreye giriyor,evim 155 metre kare ilk ay bütün petekler açıktı 678 metreküp yakmışım 861 tl ödedim, 12 metre petek alt kat klima ile ısınıyor üst kat boş korumasız daire,bina mantolama yok,ve bu kombi sıcaklığı 55 derece olsa ısırmaz mı,termostat 22derece yapınca ev soğuyor

Gökhan
Gökhan
12 Şubat 2018 17:19
Reply to  Kombi Hocası

Çok teşekkür ederim cevabınız için,valla servis 2 kere geldi reset attı, şimdi bi daha servis çağırırsam ücret talep edeceklerini öğrendim.bugün sabah çıkarken takip ettim,sabah 8 ile akşam 6 arası 5 metreküp harcamışız,peki tüm odaları tekrar açsam acaba yine öyle yüksek harcamayla karşı karşıya kalırmıyım

Gökhan
Gökhan
13 Şubat 2018 22:14
Reply to  Kombi Hocası

Size yazdıktan sonra tekrar aradım servisi,size anlattığım gibi onlarada durumu izah ettim termostat bu şekilde çalışıyor anllatığınıza göre bi sıkıntı yok görünüyor dedi 🙂 yada iptal ettirebilirsiniz termostatı dedi yani başlarından sağdılar işin açıkçası,zaten pişman oldum,bugün de 23,5 dereceye ayarlıyorum termostatı daire içi 23,5 oluyor ama ne mümkün ki sayaç dönmeye devam ama 23 e alınca duruyor arada bakalım ay sonu duruma göre çözeceğiz:) peki termostat iptal edince 45 derece ayarlayıp kombiyi nasıl bi mantıkla çalışacak yani sıcaklık nasıl olacak?

Gökhan
Gökhan
14 Şubat 2018 20:15
Reply to  Kombi Hocası

Bilgileriniz ve alakanız için çok teşekkür ederim, bu ay da bu şekilde kullanacağım baktım ki aynı şekilde devam ediyor, dediğiniz gibi iptal ettiricem çok teşekkürler

zeki
zeki
18 Şubat 2018 15:37

MRB . Demir döküm nitron kombi kullanıyorum.kalorifer 50 dereceye ayarlı derece 55 e geliyor.daha sonra 30 a kadar düşüyor.bu 30 a kadar düşme normal mi.37-38 ler de kalması gerekmez mi. bu durumda su daha fazla soğuyor tabi.Aydınlatırsanız memnun oluruz.

Kaan
Kaan
3 Ekim 2018 20:23

Merhaba Sayın yetkili, evimde Buderus U022 model kombi bulunmakta. Ne zaman peteklere ısı geçirmeye çalışsam ekran üzerinde petek, su ve petek’in üzerinde çapraz işaretli simgeler görülmekte. Ayrıca peteklerim de ısınmamakta. En kısa sürede yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler

Mehmet
Mehmet
3 Kasım 2019 20:27

Slm ben de ECA confeo plus kullanıyorum kombi in basıncını açınca sıyah bir hortumdan su gelıyor yukselmıyor basıncı ne yapmam gerek lütfen yardımcı olurmusun uz

boran
boran
13 Kasım 2019 14:14

Slm buderus gb062 kombi aldım servis kurulum yaptıktan sonra 12 saat boyunca 50 derecede çalışsın daha sonra kendinize göre ayarlarsınız dedi akşam 8 den sabah 8 e kadar çalıştrdım. ama petekler bir ısınıyor bir soğuyor 15 dk sıcak 20 dk ılık oldu hiçbir faydası olmadı 12 saat boyunca böyle devam etti sıcak su kullanımımız olmadı. servisi aradım ama hiç umursamadılar. mecburen elektrikli ısıtıcı ile geceyi atlattık 160 mt kare ev ne yapmam lazıım sabah saate baktığımda 15 metre küp harcamışım 12 saatte

boran
boran
15 Kasım 2019 12:04
Reply to  Kombi Hocası

tşkler kombi deki sorun (bir soğuyor 15 dk sıcak 20 dk ılık ) düzeldi akşam 5 ten sabah 8 e kadar 45 derecede çalıştırıyorum kombi hiç durmuyor sürekli çalışıyor saati takip etiğimde 15 metre küp bir harcama var bu normal mıdır. Van ilinde yaşıyorum 15 metreküp ne kadar tutar?
emsal kullanıcılara baktığımda 7 metre küp yakmışlar.

Emre
Emre
10 Aralık 2019 18:16

merhaba buderus logamax gb062 kombi kullanıyorum kombimi sadece petek ısıtma modunda kullanabilir miyim ? petekleri açtığım zaman sıcak su da otomatik açılıyor sıcak suyun ısınmadını istemiyorum bunun bir ayarı var mıdır? Teşeklürler

Emre
Emre
10 Aralık 2019 21:51
Reply to  Kombi Hocası

Hızlı ve açıklayıcı cevabınız için teşekkürler 😀

Hüseyin TAĞLI
Hüseyin TAĞLI
12 Aralık 2019 16:31

Merhabalar
Buderus kombi kullanıcısıyım kombi 50 derecede yanarken petek sıcaklıkları 30 dereceyı hiç geçmiyo normal mi
birde kombi 50 derecede iken su sıcaklıgı 48 in altına düşmüyo bu olaylar normalmidir yardımcı olursanız sevinirim

mustafa
mustafa
2 Ocak 2020 03:25

logomax GB172 ik 30 KW, Buderus kullaniyorum. Buderus termostatlar asiri pahali. Kablosuz-derece hassasiyetli (0,2 ), -programli-ekrani aydinlatmali-( modulasyonlu, sartmi bilmiyorum,zira kombi zaten modulasyonlu),baska marka uyumlu termostat tavsiyesine ihtiyacim var.

Abdulğani
Abdulğani
4 Ocak 2020 22:42

Mrb öncelikle bilgi verdiğiniz için tşk ediyorum ben 072 buderus kombi kulanıyorum daha yeni aldım ilk etapta kullandığımda manuela çalışıyordu yanlız hiç dinlenmeye geçmiyordu servisi çağırdın geldiler bir ayar yaptılar şimdi dinleniyor yanlız Eco ya ayarlamışlar bu normal midir

Duygu
Duygu
16 Haziran 2020 16:59

Merhabalar, Demirdöküm Kalisto marka kombimin ekranında E kodu görüntülüyorum ve sıcak su akmıyor musluktan
Ne yapmam gerekir, evde kendim halledebilir miyim yoksa servis mi çağırmalıyım?
teşekkürler,

Duygu

Furkan
Furkan
6 Kasım 2020 00:09

Merhabalar Buderus gb062 yoğuşmalı kombi kullanıyoruz. Evimiz 140 m2 oda termostatımız yok. Alt ve üst daireler boş .benim sormak istediğim soru şu gece kombiyi kaç derecede ayarlamam gerekiyor ısıyı düşürmek istiyoruz. 40 derece gündüz çalışıyor kombimiz ilk defa kullanıcı olduğumuz için pek birşey bilmiyoruz. En düşük 30 oluyor sanırım buderus gb062’de. O zaman gece 30’a mı ayarlamak gerekir.

2- Bir de kombimi 40 ayarladım bazen 30’lara kadar düşüyor sonra tekrar yükseliyor bir iniyor bir çıkıyor böyle çalışması normal midir?

Last edited 21 gün önce by Furkan
Orhan
Orhan
21 Kasım 2020 09:21

Merhaba GB 72 kombi kullanıyorum petek ayarı 40 dereceyi geçmiyor ne yapmam lazım burhan

logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır