Eca Calora Digital Hata Kodları

150 Görüntülenme
Yorum Yok

Baca Gazı Problemleri

T6 Hata Kodu

Baca gazı sensörü hatası.

►► Arıza druumunda her ihtimale karşı kombiyi resetlemeniz gerekir. Ancak birkaç resetleme işlemine karşın yine de sorun düzelmiyor, devam ediyorsa servis yardımı almanız gerekir. Baca gazı sensöründe sorun olabilir veya sensör bağlantılarında açık-kapalı devre sorunu olabilir.

T2 Hata Kodu

Baca gazı aşırı ısınma sorunu.

►► Baca gazı sıcaklığı olması gerekenden yüksek ise bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda kombiyi birkaç kez resetleyin. Ancak arızada değişiklik olmuyorsa direk servis çağırmanız gerekir. Cihaza gaz ayarı gerekebilir, eşanjör arızası olabilir, harici parçalarda sorun olabilir. Ciazı yerinde incelemek gerekir.

Hava Akış Problemleri

E4 Hata Kodu

Diferansiyel hava basınç anahtarı kısa devre problemi

►► Fan motorundan basınç gelmesine rağmen prosestat kontaklarını kapatmadığı zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda prosestat, fan veya kart arızası olabilir. Her ihtimale karşı kombiyi resetlemeli, düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız.

E5 Hata Kodu

Diferansiyel hava basınç anahtarı kapalı devre sorunu.

►► Diferansiyel hava basınç anahtarı kontaklarını kapatmadığı zaman bu sorun yaşanabilir. Bu gibi teknik durumlarda kombiyi birkaç kez resetlemek gerekir. Resetleme işlemine karşın düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Fan, kart, prosestat arızası olabilir.

Sıcaklık Problemleri

E3 Hata Kodu

Aşırı sıcaklık kilitlenmesi.

►► Bu sorunda servis çağırmadan önce; kalorifer ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Yaz-kış fark etmez petek ve tesisat vanalarının sürekli açık olması gerekir. Kombi su basıncının 1 ile 2 bar arasında olduğundan emin olun. Kombiyi son işlem olarak resetleyin. Arıza durumunda değişiklik olmazsa; sensör, kart, pompa, üç yollu vana, eşanjör gibi parçalara aynı zamanda tesisat ve filtreye bakmak gerekir.

T1 Hata Kodu

Aşırı ısınma ikazı.

►► Arıza durumuyla karşılaştığınız zaman; petek ve tesisat vanalarına bakın kapalıysa vanaları açın. Su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Ancak arızada düzelme olmazsa servis desteği almalısınız.

T3 Hata Kodu

Kalorifer sensörü sorunu.

►► Arıza durumunda her ihtimale karşı kombiyi birkaç kez resetlemeniz gerekir. Birkaç resetleme işlemine karşın düzelme olmuyorsa; kalorifer sensöründe, sensör bağlantılarında sorun olabilir. Servis yardımı almalısınız.

T5 Hata Kodu

Kullanım suyu sensörü sorunu.

►► Arıza durumunda her ihtimale karşı kombiye birkaç defa reset atmalısınız. Ancak kombi resetleme sonrası düzelmezse servis yardımı almalısınız. Sensörde veya sensör bağlantılarında problem olabilir.

T7 Hata Kodu

Dış hava sensörü sorunu.

►► Kombiye monteli bir dış hava sensörü varsa eğer sensör arızası olabilir veya sensör bağlantılarında problem olabilir. Ancak böyle bir sensör yoksa elektriksel bir problem olabilir. Kart ve bağlantıları kontrol etmek gerekir.

Alev Denetim Problemleri

E1 Hata Kodu

Gaz yokluğu problemi.

►► Bu sorunla karşılaştığınız zaman gaz kesintisi olmadığından emin olmalısınız. Doğalgaz kesintisi yoksa ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiye reset atmanız gerekir. Tek bir resetleme işlemi işe yaramazsa bu işlemi birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Yine bir sonuç alamıyorsanız servis yardımı almalısınız. Gaz grubu, kart, elektrot gibi parçaları incelemek gerekir.

E2 Hata Kodu

Yanlış alev sorunu.

►► Arıza durumuyla karşılaştığınızda önce kombiyi resetlemeyi deneyin. Ancak birkaç resetleme uygulamasına rağmen sorunda düzelme olmuyorsa servis desteği almalısınız. Gaz valfi, kart, iyon elektrodu gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

D1 Hata Kodu

Alev devresi sorunu.

►► Brülörde alev algılanmazsa veya sönmez de devam ederse bu problemle karşılaşılır. Arıza durumunda servis çağırmadan önce kombiyi resetlemek gerekir. Ancak resetleme uygulamasına karşın düzelme olmazsa servis gerekir. Bu gibi durumlarda baca sistemini, iyon elektrodunu, gaz valfini ve kartı kontrol etmek gerekir.

Elektrik Problemleri

C1 Hata Kodu

Anakart ile iletişim problemi.

►► Bu arıza durumunda önce kombiyi birkaç kez resetlemeyi deneyin. Ancak sorun hala devam etmekte ise servis çağırmanız gerekir. Kart arızası veya bağlantı sorunu olabilir.

A1 Hata Kodu

Şebeke gerilim sorunu.

►► Bu sorunda cihaza müdahale etmeden beklemek gerekir. Çünkü voltajlar düzeldiğinde sorunun da düzelme olasılığı vardır. Ancak uzun süre bekleme neticesinde sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almak gerekir. Elektriksel bir sorun da olabilir, kart arızası da olabilir. Bu sorunu yeniden yaşamamak adına mutlaka kombi regülatörü cihazı taktırmanız gerekir.

Su Basınç Problemi

P1 Hata Kodu

Düşük su basınç sorunu.

►► Bu sorunda çözüm için servis yardımı almanıza gerek yoktur. Kombi altında monteli durumda olan mavi veya siyah renkteki doldurma musluğunu sola doğru çevirmeniz gerekir. Çevirmeniz ile su sesi duyarsınız. Basınç değeri 1.5 bar olunca doldurma musluğunu mutlaka kapatın. İşlem bitiminde cihaz normale dönecektir. Sorun düzelmiyorsa, arıza çok sık yaşanıyorsa veya işlem yapılamıyorsa servis yardımı almak gerekir.

Gaz Valfi Problemi

Y1 Hata Kodu

Gaz valfi devresi sorunu.

►► Bu sorunla karşılaştığınızda yapabileceğiniz tek işlem cihazı resetlemektir. Ancak birkaç reset uygulamasına karşın düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız. Gaz valfinde veya kartta arıza olabilir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻