Daikin Premix NDJ Hata Kodları

51 Görüntülenme
Yorum Yok

10-64 Arıza Kodu

Gaz valfi devresi problemi.

►► Arıza durumu ile karşılaştığınızda önce kombiye reset atmalısınız. Arıza tekrarında işlemi birkaç kez uygulamalısınız. Birkaç reset işlemine karşın sorun düzelmezse teknik servis yardımı almalısınız. Arıza durumu gaz valfi, iyon elektrodu, kart gibi birçok parçaya bağlı olabilir.

10-65 Arıza Kodu

Gaz valfi akımı problemi.

►► Servis çağırmadan önce kombiyi resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemi ile sorun çözümlenebilir. Ancak arıza durumunda hiçbir düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Gaz valfi, kart, iyon elektrodu gibi parçalara bakılması gerekir.

11-64 Arıza Kodu

Brülörde alev oluşmuyor.

►► Dairenizde gaz olduğundan, bir kesinti durumu olmadığından ayrıca gaz vanalarının açık konumda olduğundan emin olmalısınız. Yapılan kontrollerden sonra bir aksaklık olmadığından eminseniz kombiye reset atmalısınız. Birkaç reset işlemine karşın düzelme durumu olmazsa eğer teknik açıdan servis yardımı almalısınız. Arıza durumu; iyon-ateşleme elektrodu, kart, gaz valfi gibi parçalara bağlı olabilir.

11-65 Arıza Kodu

Alev stabilizasyonu problemi.

►► Bir süre kadar işlem uygulamadan beklemelisiniz. Ancak uzun süre bekleme sonrası sorunda düzelme olmazsa cihaza reset atmalısınız. Sorun yine de düzelmiyorsa teknik açıdan servis yardımı almalısınız.

11-66 Arıza Kodu

Güvenlik süresinde alev kaybı durumu.

►► Kombi devreye girip bir talebe yanıt verdiğinde brülörde 3 alev denemesi yapmaktadır. 3 alev denemesi de başarılı olursa ateşleme yapıp çalışmaktadır. Ancak alev denemesi sonrası başarılı olunamazsa arızaya geçmektedir. Bu aşamada cihazı arızadan çıkarmak için reset işlemi uygulanmalıdır. Reset işlemine karşın sorunda düzelme olmazsa servis yardımı alınmalıdır. Bu gibi durumlarda; gaz valfi, kart, elektrotları ayrıca baca sistemini kontrol etmek gerekir.

11-67 Arıza Kodu

Kombi devredeyken alev kaybı yaşanıyor.

►► Geçici durum kodudur. Bir süre kadar bekleyerek cihaza müdahale etmemelisiniz. Ancak uzun süre beklediniz yine de sonuç alamıyorsanız cihazı servis öncesi birkaç kez resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemine rağmen düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız. Arıza durumu; baca sistemine, gaz valfine, karta, iyon elektrodu gibi birçok parçaya bağlı olabilir.

12-64 Arıza Kodu

İyon kontrol sapması çok yüksek.

►► Arıza durumunda önce kombiye reset atmalısınız. Bazen tek bir reset işlemi işe yaramamaktadır. İşlemi bu aşamada birkaç kez tekrar edebilirsiniz. Yine de sonuç alamıyorsanız servis yardımı almalısınız. Bu gibi arıza durumları; iyon elektrodu, gaz valfi, anakart gibi birçok parçadan kaynaklı olabilir.

12-65 Arıza Kodu

SCOT sistem aktüaör problemi.

►► Arıza durumunda cihazı arızadan çıkarmak için önce reset atmalısınız. Birkaç reset işlemine rağmen hala sonuç alamıyorsanız servis yardımı almalısınız.

12-66 Arıza Kodu

İyon baz değeri alt değeri aşmış.

►► Bu sorunla karşılaştığınızda cihazı arızadan çıkarmak adına önce reset işlemi uygulamalısınız. Birkaç reset denemesi sonrası sorunun düzelmemesi halinde servis yardımı almalısınız. Arıza durumu; iyon elektrodu, gaz valfi, kart gibi parçalardan kaynaklı olabilir.

12-67 Arıza Kodu

İyon baz değeri üst değeri aşmış.

►► Arıza durumunda kombiyi arızadan çıkarmak adına önce reset atmanız gerekir. Birkaç reset uygulamasına rağmen arıza durumunda değişiklik olmazsa servis çağırmalısınız. Gaz valfi, kart, iyon elektrodu gibi parçalarda problem olabilir.

12-68 Arıza Kodu

İyon baz değeri bir önceki değere nazaran fazla değişken.

►► Arıza durumunda cihazı resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemine karşın arızada değişiklik olmazsa servis yardımı almalısınız.

12-69 Arıza Kodu

Sınırda ofset adaptasyonu.

►► Bu arıza durumunda cihaz çalışmasına devam eder. Fakat ekrandan silinmeyen bu sorun için servis çağırmanız gerekir.

12-70 Arıza Kodu

Ofset adaptasyonu uygulanamama problemi.

►► Cihaz bu durumda çalışmasını sürdürür. Ancak yine de kontrol amaçlı servis çağırmalısınız.

13-64/13-65 Arıza Kodu

Fan hızı problemi.

►► Kombiyi bu arızadan çıkarmak için önce resetlemeniz gerekir. Kombiyi birkaç kez resetlemenize rağmen düzelme durumu olmazsa teknik servis yardımı almalısınız. Arıza durumu fan, kart gibi önemli parçalara bağlı olabilir.

16-64 Arıza Kodu

Baca gazı sıcaklığı aşırı yüksek.

►► Atık gaz sıcaklığının yüksek olduğunu belirtir. Bu durumda önce kombiyi resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemi işe yaramaz da sorun devam ederse teknik açıdan servis yardımı almalısınız. Arıza durumu sensör, kart, eşanjör dahil birçok parçadan kaynaklı olabilir. Arızanın yerinde görülmesi gerekir.

1J-64 Arıza Kodu

Limit termostat problemi.

►► Tesisatta dolaşan suyun sıcaklığı yüksek ölçüldüğünde cihaz bu arızaya geçer. Limit termostat bu aşamda devreyi bloke eder ve kombi hiçbir konumda çalışmaz. Bu durumda servis öncesi; petek ve tesisat vanalarına, kombi su basıncına bakmalısınız. Kapalı olan vanaları açmalı, kombi basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. İşlemleri uyguladınız hala sonuç alamadıysanız kombiyi resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemi de işe yaramazsa teknik servis yardımı almalısınız. Arıza durumu; tesisattaki veya filtredeki tıkanıklıklar sebebiyle, eşanjör, kart, sensör, pompa, üç yollu vana gibi parçaların arızalı olması sebebiyle yaşanabilmektedir.

80-01 Arıza Kodu

Dönüş sıcaklık sensörü arızası.

►► Kombide mevcut olan kalorifer dönüş sıcaklık sensöründe, sensör bağlantılarında, sensör borularında veya kartta problem olabilir. Cihazı her ihtimale karşı resetlemeli, sorun düzelmezse servis yardımı almalısınız.

81-01 Arıza Kodu

Kalorifer gidiş sensörü sıcaklık problemi.

►► Kalorifer gidiş sensöründe, sensöre ait bağlantılarda, borularda veya elektonik kartta sorun olabilir. Cihazı servis öncesi resetlemeli, sonuç alamıyorsanız servis yardımı almalısınız.

81-65 Arıza Kodu

Solar sensör arızası.

►► Solar sensör devre dışı kaldığı zaman bu sorun yaşanır. Bu durumda cihaza müdahale etmeden doğrudan servis yardımı almalısınız.

8A-46 Arıza Kodu

Donmaya karşı koruma.

►► Kombideki gidiş sıcaklık sensörü 1°C aşağısında bir değer okursa bu kod ekrana yansır ve cihaz çalışmaz. Sıcaklık 1°C nin üstüne çıkarsa cihaz kendine gelir. Bu aşamada bir süre kadar beklemeli, arızada değişiklik olmuyorsa teknik servis yardımı alınmalıdır.

8H-64 Arıza Kodu

Gidiş sıcaklığı hızlı bir şekilde yükseliyor.

►► Bu aşamda öncelikle kalorifer vanalarını kontrol etmeli, vanalar kapalı ise açık konuma çevirmelisiniz. Vanalar açıksa ve buna rağmen sorun yaşanıyorsa cihazı resetlemeli, arızanın düzelmemesi halinde teknik servis yardımı almalısınız.

8H-65 Arıza Kodu

Gidiş-dönüş sıcaklık farkı çok yüksek.

►► Arıza durumunda önce petek vanalarına bakmalısınız. Vanalar kapalı ise en az 3 petek vanasını açık bırakmalısınız. Kombi altındaki tesisat vanalarının da açık olduğundan emin olmalısınız. Kombi su basıncı düşük durumda ise basıncı yükseltmeli ideal değere (1.5 bara) yükseltmelisiniz. Son işlem olarak kombiyi resetlemelisiniz. Yine de sorunda düzelme olmazsa servis çağırmalısınız. Filtre-tesisat tıkanıklığı, sensör, kart, eşanjör, pompa, üç yollu vana arızası olabilir.

E1-64 Arıza Kodu

Yanlış alev sinyali durumu.

►► Arıza durumunda servis çağırmadan önce kombiyi resetlemeli, arızanın düzelmemesi halinde işlemi birkaç defa tekrarlamalısınız. İşlem sonucunda bir netice alamıyorsanız servis çağırmalısınız. Arıza durumu; iyon elektrodu, kart, gaz valfi gibi parçaların arızalı olmasına bağlı olabilir.

E1-65 Arıza Kodu

Dahili SCOT sistem problemi.

►► Arıza durumunda servis öncesi kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Sorunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almalısınız. Bu sorunda cihazı yerinde görüp incelemek gerekir.

E1-66 Arıza Kodu

Kalibrasyon problemi.

►► Arıza durumunda bir süre kadar beklemelisiniz. Sorun kendiliğinden düzelmiyorsa teknik açıdan servis yardımı almanız gerekir.

E1-67 Arıza Kodu

Kalibrasyon yapmama durumu.

►► Arıza durumunda kombiye birkaç kez reset atmalı, sorun düzelmiyor veya çok sık yaşanıyorsa servis yardımı almalısınız.

E1-68 Arıza Kodu

İyon baz değeri fabrika değeri dışında ya da yanlış kaydedilmiş.

►► Arıza durumunda servis çağırmadan önce cihazı resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemi sonrası sorun düzelmezse teknik servis yardımı almalısınız.

E1-69/E1-70 Arıza Kodu

CRC parametre problemi.

►► Bu sorunda kombiyi resetlemeyi deneyin. Düzelme olmaması halinde mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

E1-71 Arıza Kodu

Ek kilitlenme problemi.

►► Kalıcı bir problem olduğu için kombi resetlense de sorun düzelmeyecektir. Net arıza tespiti ve çözüm için mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

E1-72 Arıza Kodu

SCOT alev güçlendirici problemi.

►► Arıza durumunda kombiye reset atmalı, sorunun düzelmemesi halinde teknik servis yardımı almalısınız.

E1-73 Arıza Kodu

Dahili kart problemi.

►► Arıza durumunda cihazı resetlemeyi deneyin. Birkaç reset işlemine karşın sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Dahili kartın ve bağlantıların uzman servis ekiplerince kontrol edilmesi gerekir.

H9-01 Arıza Kodu

Dış hava sensörü sorunu.

►► Kombiye bir dış hava sensörü bağlantısı yapılıp kullanılıyorsa bağlantılarda veya sensörde sorun olabilir. Böyle bir sensör yoksa elektriksel bir sorun vardır. Her iki durumda da mutlaka servis yardımı almalısınız.

HC-01 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü arızası.

►► Bu arıza durumunda kimi zaman sıcak su sorunu yaşanır, kimi zaman kombi sıcak su vermeye devam eder. Kombi çalışmıyorsa resetleme işlemi bir işe yaramamaktadır. Sensörde, sensör bağlantılarında veya sensör borularında problem olabilir. Net arıza teşhisi ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

HJ-08 Arıza Kodu

Sistem su basıncı yüksek durumda.

►► Kombi tesisat basıncı 3 barı geçerse bu sorun yaşanır. Bu gibi durumlarda kombiye en yakın petekten su alarak yüksek basıncı düşürebilir ideal olan 1 ile 2 bar arasına getirebilirsiniz. Bu işlem ile sorun çözümlenir. Ancak bu işlemi çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız teknik yardım almalısınız. Basınç yükselmesi yani bu durumun çok sık yaşanması teknik müdahale gerektirir.

HJ-09 Arıza Kodu

Sistem su basıncı düşük durumda.

►► Kombi tesisat su basıncı 0.8 barın aşağısına düşerse bu sorun yaşanır. Kombi basıncını yükseltmeniz gerekir. Kombinin sol alt kısmında mavi renkte bir musluk vardır. Bu musluk kombiye montelidir. Parçayı sola doğru çevirerek açmalı ve su sesi geldiğini duymalısınız. Su sesi duyuyorsanız işlem yapılıyor demektir. Bu sesi duymuyorsanız parça bozuk olabilir. Su sesi duyduktan sonra kombi basıncını kontrol etmeli, basınç 1 ile 2 bar arasına geldiğinde parçayı sağa çevirip kapatmalısınız. Bu şekilde sorun çözümlenecek, cihaz normale dönecektir. İşlemi yapamadığınız, işlemi çok sık yaptığınız veya işlem sonrası sorunun düzelmemesi halinde mutlaka servis yardımı almalısınız.

HJ-10 Arıza Kodu

Su basınç sensörü sorunu.

►► Kombi tesisat basıncını ölçme görevinde olan sensörde arıza olabileceğini belirten arıza kodudur. Kombi basıncı ideal değerde olmasına karşın kombi düşük basınç uyarısı veriyorsa bu durum sensör arızasına bağlı olabilir ve bu sorun yaşanabilir. Teknik müdahale için mutlaka servis yardımı almalısınız.

J6-01 Arıza Kodu

Gidiş suyu sıcaklığı yüksek durumda.

►► Arıza durumunda öncelikle petek ve tesisat vanalarına bakmalısınız. Vanalar kapalı ise açık konuma getirmelisiniz. Vanalar açıksa kombi su basıncına bakarak basıncın ideal değerde olduğundan emin olmalısınız. Basınç düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Sorun yine de yaşanıyorsa; sensör, kart, üç yollu vana, eşanjör, pompa gibi parçalarda sorun olabilir. Ayrıca tesisatı ve filtreyi de kontrol etmek gerekir.

J6-20 Arıza Kodu

Dönüş suyu sıcaklığı yüksek durumda.

►► Arıza durumunda cihazı resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa servis müdahalesi gerekir. Arıza durumu sensör ve tesisat problemleri dahil birçok parçadan kaynaklı olabilir.

J6-21 Arıza Kodu

Dönüş sıcaklığı gidiş sıcaklığından yüksek.

►► Sensörler arası ısı farkı sebebiyle yaşanan bir sorundur. Bu sorun hem tesisata hem de sensör gibi birçok kombi parçasına bağlı olabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

JJ-64 Arıza Kodu

Baca gazı sıcaklık sensörü sorunu.

►► Arıza durumunda servis çağırmadan önce kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Resetleme işlemine rağmen arıza durumunda düzelme olmazsa teknik servis yardımı almalısınız.

U2-01 Arıza Kodu

Düşük-yüksek besleme voltaj problemi.

►► Şebekeden kombiye, daireye gelen voltajın düşük veya yüksek olduğunu belirtir. Bu arıza durumu voltaj dalgalanmasına bağlıdır. Bir süre kadar beklerseniz voltaj düzeldiğinde sorun da düzelir. Ancak uzun süre bekleme sonrası sonuç alamıyorsanız teknik servis yardımı almalısınız. Bu gibi durumlar genel olarak elektronik karta zarar vermektedir. Kartın tamiri veya değişimi gerekebilir. Ancak önerimiz müdahale sonrası kombi regülatörü cihazı kullanmanız yönündedir. Aksi halde bu sorun çok sık yaşanacak ve sürekli size masraf çıkaracaktır.

U4-65 Arıza Kodu

Opentherm bağlantı problemi.

►► Kombi termostat olmasa da çalışmaya devam edecektir. Bağlantıların kontrol edilmesi ve müdahalesi için servis yardımı almalısınız.

U4-66 Arıza Kodu

CAN-BUS iletişimi zaman aşımı.

►► Kombi bu uyarıyı veriyor olsa da çalışmaya devam edecektir. Kartlar arası iletişim süresi uzarsa ekrana bu kod yansır. Bu durumda teknik servis yardımı almalısınız.

U4-67 Arıza Kodu

Reset denetimi durumu.

►► Kombiye kısa zamanda olması gerekenden daha fazla reset işlemi uygulandıysa cihaz arızaya geçer. Reset kilitlenmesi durumu söz konusu olur ve bu sorun yaşanır. Bu gibi durumlarda cihazı şalterinden kapatıp açarsanız düzelme olacaktır. Ancak kombiyi neden bu kadar sık resetlediğiniz önemlidir. Bir sorun yaşıyorsanız o sorunun çözümü için servis yardımı almalısınız.

UA-64 Arıza Kodu

BCC güncellemesi sırasında kapanma durumu.

►► Arıza durumunda cihazı resetleseniz de düzelme olmayacaktır. Teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

UA-65 Arıza Kodu

BCC güncellemesi gerekiyor.

►► Bu durumda cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız.

UA-66 Arıza Kodu

Dahili EEPROM-BCC-ID uyuşmazlığı söz konusu.

►► Cihazdaki kartlar arasında uyuşmazlık olduğunu belirtir. Bu aşamada cihaza yeni bir kart takıldı ise kart cihaza uygun değildir veya doğru şekilde takışmamış olabilir. Bu şekilde bir müdahale söz konusu olmadıysa kart arızası söz konusu olabilir. Her iki durum için de mutlaka servis çağırmalısınız.

UA-67 Arıza Kodu

BCC yerine takılı değil.

►► Bu aşamada cihazı resetleseniz de arıza durumunda değişiklik olmayacaktır. Teknik açıdan servis yardımı almalısınız.

UA-68 Arıza Kodu

BCC uyumlu değil.

►► Bu gibi arıza durumlarında cihazı resetlemek çözüm getirmez. BCC cihaza uygun değilse ya parça doğru şekilde takılmamıştır ya da parça kombiye uygun değildir. Bu konuda mutlaka teknik servis yardımı alınmalıdır.

UA-69 Arıza Kodu

Uyumsuz BCC yazılımsal sorun.

►► Kombiye müdahale edilmiş ve BCC yazılımı doğru değil. Bu durumda işlemi yapan servisten yardım almalısınız.

UA-70 Arıza Kodu

BCC güncelleme problemi.

►► Bu durumda bir süre kadar beklemeli, arızanın düzelmemesi halinde servis yardımı almalısınız.

UH-08 Arıza Kodu

Tarih ve zaman ayarı yapılamamış.

►► Enerji tüketimini ölçmekte olan fonksiyon çalışmadıysa ya da durduysa, çalıştırmak için tarih ile zaman ayarının yapılması gerekir. Kullanıcı ayar menüsüne girilerek T parametreler ile ayarın yapılması gerekir. Ancak bu işlem için servis yardımı almalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻