Daikin Premix VZ Hata Kodları

80 Görüntülenme
Yorum Yok

10-65 Arıza Kodu

Gaz valfi akım problemi.

►► Bu sorunla karşılaştığınızda kombiyi arızadan çıkarmak için resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemi işe yaramazsa servis yardımı almalısınız. Bu arıza durumu gaz valfi, anakart gibi parçalara bağlı olabilir.

11-64 Arıza Kodu

Alev oluşmama durumu.

►► Brülörde alev oluşmuyor yani yanma olmuyorsa bu sorun yaşanır. Arıza durumunda gaz vanalarının açık olduğundan, dairede gaz kesintisi olmadığından emin olmalısınız. Bir kesinti durumu söz konusu değil ve kombiye gaz geldiğinden kesin olarak eminseniz kombiyi arızadan çıkarmak adına resetleme işlemi uygulamalısınız. Birkaç reset uygulamasına karşın yine de sonuç alamıyorsanız; kart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçalarda problem olabileceğinden servis yardımı almalısınız. Bu arıza durumu baca sistemi ve yoğuşma hortumunun tıkalı olması-donması sebebiyle de yaşanabilmektedir.

13-64 Arıza Kodu

Fan hızı problemi.

►► Arıza durumunda öncelikle kombiye reset atmalısınız. Bazen reset işlemi ile arıza çözümlenebilmektedir. Birkaç reset işlemine karşın arıza düzelmezse fan veya kart arızası söz konusu olabilir. Bu konuda teknik yardım almalısınız.

16-64 Arıza Kodu

Baca gazı sıcaklığı aşırı yüksek.

►► Arıza durumunda öncelikle kombiye reset atmalısınız. Resetleme işlemine karşın arızada düzelme olmazsa teknik açıdan uzman yardımı almalısınız.

1J-64 Arıza Kodu

Merkezi ısıtma suyu yüksek sıcaklık problemi.

►► Kalorifer tesisatındaki suyun sıcaklığı yüksek algılanırsa bu sorun yaşanır. Bu durumda petek vanalarını kontrol etmeli kısık vanaları tam tur açmalı, en az 3 petek vanasını ful açık olacak şekilde kullanmalısınız. Aynı zamanda tesisat vanalarını kontrol etmeli, açık olduğundan emin olmalısınız. Vanalar açıksa kombi su basıncını kontrol etmeli, düşük olması halinde su basma işlemi uygulamalısınız. Sorun hala düzelmezse servis çağırmalısınız.

80-01 Arıza Kodu

Dönüş sıcaklık sensörü arızası.

►► Kalorifer dönüş sensörü arızalıysa, sensör bağlantılarında veya borularında aksaklık varaa bu sorun yaşanır. Harici olarak elektronik kartın da kontrol edilmesi gerekir.

81-01 Arıza Kodu

Gidiş sıcaklık sensörü arızası.

►► Kalorifer gidiş sensörü arızalıysa, sensör kablo bağlantılarında, sensör borularında aksaklık varsa bu sorun yaşanabilir. Aynı zamanda elektronik kartın da kontrol edilmesi gerekir. Bu aşamda teknik servis yardımı almalısınız.

8H-67 Arıza Kodu

Gidiş suyu sıcaklık sensörü takılmış.

►► Arıza durumunda öncelikle kombiyi birkaç defa resetlemelisiniz. Resetleme işlemine rağmen sorunda hala düzelme durumu olmuyorsa servis yardımı almalısınız. Sensör, sensör kablo bağlantıları ve kombi kartını kontrol etmek gerekir.

8H-68 Arıza Kodu

Dönüş suyu sıcaklık sensörü takılmış.

►► Kalorifer dönüş suyu sıcaklık sensöründe, sensör bağlantı kablolarında veya borularında aksaklık olabilir. Arıza durumunda cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

E1-64 Arıza Kodu

Yanlış alev sinyali durumu.

►► Arıza durumunda önce cihazı birkaç defa resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemi ile de sorun çözümlenmezse teknik servis yardımı almalısınız. İyon elektrodu, gaz valfi, kart gibi parçalarda problem olabilir.

E1-69 Arıza Kodu

EEPROM bağlantı problemi.

►► Kombiye yeni bir kart takıldıysa eğer kart kombi ile uyumlu olmayabilir, bağlantıları doğru şekilde yapılmamış olabilir. Önce bağlantıların daha sonra kartın kontrol edilmesi gerekir. İşlemi yapan uzman servis ekibinden yardım almalısınız.

E1-74 Arıza Kodu

ADC sorunu.

►► Arıza durumunda servis öncesi kombiye reset atmalısınız. Birkaç reset işlemi de sorunu çözümlemezse teknik servis yardımı almalısınız.

H9-01 Arıza Kodu

Dış hava sensörü problemi.

►► Kombiye bağlantılı olarak kullanılan bir dış hava sensörü varsa eğer, sensör bozuk olabilir veya sensör bağlantılarında problem olabilir. Ancak kombiye bağlı bir dış hava sensörü kullanılmıyorsa kombide elektriksel bir sorun olabilir. Yani kart ve bağlantıların kontrol edilmesi gerekir. Bu aşamada teknik servis yardımı almalısınız.

HC-01 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü sorunu.

►► Bu sorunda resetleme işlemi arızayı gidermemektedir. Teknik açıdan sensörde, sensör bağlantı kablolarında veya sensör borularında problem olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için teknik servis yardımı almalısınız.

HJ-08 Arıza Kodu

Yüksek basınç problemi.

►► Kombiye su basma işlemi sırasında doldurma musluğu açık unutulur veya fazla su basma işlemi uygulanırsa kombi bu uyarıyı verir. Bu durumda yüksek basıncı düşürmek için kombiye en yakın petekten su alınmalıdır. Basınç düşürüldüğünde sorun düzelecektir. Ancak bu işlemi çok sık tekrar ediyorsanız yani kombi basıncı kendi kendine yükseltiyorsa bu bir arızadır. Bu durumda basıncı düşürmek yerine teknik servis yardımı almalısınız.

HJ-09 Arıza Kodu

Düşük basınç problemi.

►► Sistem su basıncı 1 barın altına düştüğünce bu sorun yaşanır. Normal basınç değeri 1 ile 2 bar arasıdır. Basıncı yükseltmek için kombi altındaki doldurma musluğunu sola doğru çevirmeli, basınç ideal değere geldiğinde doldurma musluğunu kapatmalısınız. Ekrandan basıncı takip edebilir, hata kodu silindiğinde de işlemi sonlandırabilirsiniz. İşlem sonrası cihaz çalışmasına kaldığı yerden devam eder. Ancak bu işlemi çok sık uygulamak zorunda kalırsanız, arıza düzelmezse veya belirtilen su basma işlemini uygulayamazsanız teknik servis yardımı almalısınız.

HJ-10 Arıza Kodu

Su basınç sensörü arızası.

►► Kombi tesisat basıncını ölçme görevinde olan sensörede aksaklık olduğunu belirtir. Sensör arızalı veya tıkalı olabilir. Arızanın tespiti ve müdahalesi için servis çağırmalısınız.

J6-01 Arıza Kodu

Gidiş suyu sıcaklığı yüksek.

►► Bu arıza durumunda kalorifer vanaları ile tesisat vanalarına bakmalısınız. Vanalar açık değilse açık konuma çevirmelisiniz. Vanalar açık olduğu halde bu sorun yaşanıyorsa kombiye reset atmalısınız. Ayrıca kombi basıncı düşük ise yükseltmelisiniz. Yine de sorun devam etmekte ise servis çağırmalısınız. Sensör haricinde farklı parçalarda veya tesisatta sorun olabilmektedir.

J6-20 Arıza Kodu

Dönüş suyu sıcaklığı yüksek.

►► Kalorider dönüş suyu sıcaklığının yüksek olduğunu belirtir. Kalorifer ve tesisat vanalarını kontrol etmelisiniz. Vanalar açık durumdaysa kombiyi resetlemeli, kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. İşlem ve uygulamalara rağmen sorun düzelmiyorsa servis çağırmalısınız. Sensör dahil birçok parçada aynı zamanda tesisatta bir sorun olabilir.

J6-64 Arıza Kodu

Drift test beklemesi.

►► Bu bir arıza değildir. Drift test işlemi tamamlanana dek beklemeli cihaza müdahale etmemelisiniz. İşlem tamamlandığı zaman kod ekrandan silinir.

J6-65 Arıza Kodu

Drift testi başarısız.

►► Drift testi başarılı bir şekilde yapılmadığı zaman ekrana yansır. Cihazı resetlemeyi deneyin. Düzelme olmuyorsa teknik servis yardımı almalısınız.

J6-66 Arıza Kodu

Başarısız sensör çatlak testi.

►► İşlem sırasında cihazı resetlemelisiniz. Ancak resetleme sonrası sorunda düzelme olmazsa servis çağırmalısınız.

JJ-64 Arıza Kodu

Baca gazı sıcaklık sensörü arızası.

►► Arıza durumunda kombiyi birkaç kez arka arkaya resetlemeyi deneyin. Arıza durumunda hiçbir düzelme-gelişme olmazsa servis yardımı almalısınız. Sensör arızasının yanı sıra birçok parçada sorun olabilir. Sorunun yerinde görülmesi, arızanın yerinde tespit edilmesi gerekir.

U4-67 Arıza Kodu

Reset denetimi.

►► Kombi kısa sürede olması gerekenden daha fazla resetlendiyse bu sorun yaşanır. Aşırı reset sebebiyle cihaz bloke konuma geçer ve çalışmaz. Bu aşamada cihazı şalterinden kapatıp yeniden açtığınızda ekrandan kod silinir ve cihaz normale döner. Ancak cihazı bu kadar çok ve sık resetlemenize sebep olan sorun ne ise o konuda servis çağırmayı unutmamalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻