Demirdöküm F1 Arızası

12491 Görüntülenme
Yorum Yok

Demirdöküm F1 Arızası Nedir?

Demirdöküm kombilerin modellerine bağlı olarak arızanın açıklaması ve çözüm seçenekleri değişmektedir. Aşağıda yer alan metinde konu ile alakalı gereken bilgiler detaylı bir şekilde sunulmuştur.

demirdokum-f1-arizasi

Demirdöküm Aden F1 Arızası

Aşırı ısınma sorunu olarak bilinen arıza kodudur.

 • Çözümü:Bu gibi arıza durumlarında; pompa arızalı olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor ya da işlevi sırasında arada kalıyor olabilir, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir, son olarak kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Servis yardımı almanız gerekmektedir.
Demirdöküm Atron F01 Arızası

Aşırı ısınma sorunudur.

 • Çözümü:Bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz işlem bulunmaz. Aşırı ısınmaya neden olan birçok etmen bulunur. Bu parçalar arasında; pompa, ana eşanjör, üç yollu vana gibi parçalar yer alır. Kalorifer filtresi tıkalı ise yine aynı sorun yaşanabilir. Servisi aramalısınız.
Demirdöküm Nitron F1 Arızası

Aşırı ısınma problemidir.

 • Çözümü:Oluşan bu arıza durumu; pompada sorun olması, üç yollu vananın arızalı olması, ana eşanjörde sorun olması ve kalorifer filtresinin tıkalı olması gibi durumlarda karşımıza çıkar. İşi uzmanına bırakarak yardımları almalısınız.
Demirdöküm Themafast F01 Arızası

Ateşleme sorunudur.

 • Çözümü:Öncelikle gaz vanalarına bakın, tüm gaz vanaları açık olmalıdır. Kapalı ise açın. Son olarak 3 kez resetleme işlemi yapın. Sonuç değişmiyor ve sorun yine yaşanılıyor ise servisten yardım alın. Bu gibi durumlarda karşımıza arızalı olarak çıkan parçalar; gaz armatörü, anakart, iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarıdır. Hangi parçada sorun olduğu konusundaki tespiti uzman servis ekipleri yapacaktır.
Demirdöküm Adonis F01 Arızası

Limit termostat sorunu olarak bilinen aşırı ısınma arızasıdır.

 • Çözümü: Sistem sıcaklığının olması gerekenden yüksek olduğunu belirten bu arıza kodunda; pompada sorun olabilir, ana aşanjörde kireçlenme ya da tıkanma olabilir, üç yollu arızalı olduğu için konum değiştiriyor ya da ortada kalıyor ise veya kalorifer dönüş vanası içindeki kalorifer filtresi tıkalı ise bu sorun yaşanılabilmektedir. Net teşhis ve çözüm adına servis yardımı almalısınız.
Demirdöküm Nitromix F1 Arızası

Dönüş suyu sensör sorunudur.

 • Çözümü: Nitromix kombide böyle bir sorunla karşılaşıldığında kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servisi aramalısınız. Dönüş suyu sensöründe sorun olduğunu anlayabileceğimiz bu arıza durumunda; sensör arızalı olabilir, kablolarında kısa devre ya da kopma durumu yaşanıyor olabilir. Yerinde tespit edilmesi gerekir.
Demirdöküm Solaris F1 Arızası

Aşırı ısınma sorunu olarak bilinen limit termostat arızasıdır.

 • Çözümü:Bu sorunun giderilmesi amacı ile yapmanız gereken uygulama işin uzmanından yardım almaktır. Bu sorunda karşımıza çıkan parçalar; pompa, ana eşanjör, üç yollu vana gibi parçalardır. Ayrıca kalorifer filtresi tıkalı olduğu için de bu sorun meydana gelebilir. İşi uzmanına bırakmak gerekir.
Demirdöküm Vinto F01 Arızası

Ateşleme sisteminde sorun olduğunu belirten arıza kodudur.

 • Çözümü:Önce gaz vanalarına bakın. Gaz vanaları kapalı ise hepsini açık konuma alın. Son olarak cihaza birkaç kez reset atın. İşlemler sonrasında düzelme olmaz ise servisi arayarak yardım alın. Bu sorun ile karşılaşıldığında; elektronik kart, gaz grubu arızalı olabilir ya da iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Net bir tespit ve arızanın çözümü adına servisi aramalısınız.
Demirdöküm Kalisto F1 Arızası

Limit termostatın devreye girdiğini yani cihazda aşırı ısınma durumu olduğunu belirten arıza kodudur.

 • Çözümü:Bu sorunda pompanın arızalı olması, kalorifer filtresinin tıkanması, üç yollu vanada sorun olup konumunu değiştirmemesi, üç yollu vananın ortada kalması, ana eşanjörde tıkanma ya da kireçleme sorununun olması gibi durumlar karşımıza çıkar. Servis yardımı almanız gerekmektedir.
Demirdöküm Nanomix F1 Arızası

Düşük su basınç arızası.

 • Çözümü: Tesisat su basıncı yetersiz olduğunda ekranda belirir. Bu arıza durumunda tesisata yani kombiye su basmak gerekir. Basıncı 1,5 bara kadar yükseltirseniz eğer sorun çözümlenecektir.
Demirdöküm Millenium Plus F1 Arızası

Cihazda alevin olmadığını ve ateşleme sisteminde bir sorun olduğunu belirtir.

 • Çözümü: İlk etapta gaz vanalarına bakarak vanaları açık konuma getirin. Cihazı resetleyin. Yine de sonuç değişmiyor ise bu durumda mutlaka servis yardımı alın. Cihazın: anakartında arıza olabilir, gaz grubu arızalı olabilir, iyonizasyon elektrodunda sorun ya da ateşleme elektrodunda sorun olabilir. Net tespit için servis ekiplerinin görmesi gerekir.
Demirdöküm Neva F01 Arızası

Limit termostat problemidir.

 • Çözümü: Aşırı ısınma sorunu olarak da bilinen bu arıza durumunda kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz. Teknik açıdan; ana eşanjördeki sorun, pompadaki arıza, üç yollu vanadaki problem ya da kalorifer filtresinin tıkalı olması nedeni ile karşımıza çıkan bir arıza durumudur. Net bir tespit ve sorunun çözümü adına uzman yardımı almanız gerekir.
Demirdöküm Sargon Condense F1 Arızası

Limit termostatın devreye girdiğini belirten aşırı ısınma sorunu olarak da tabir edilen arıza kodudur.

 • Çözümü:Bu hata kodu ile karşılaşılan kombide; pompanın arızalı olma durumu, ana eşanjörde oluşan sorun, üç yollu vananın arızalı olması veya kalorifer filtresinin tıkanması gibi aksaklıkla söz konusu olabilir. Sorunun tespiti ve çözümlenmesi adına mutlaka servisi arayınız.
Demirdöküm Sargon Premix F1 Arızası

Sistem sıcaklığının maksimum seviyeye ulaştığını belirten arıza kodudur.

 • Çözümü:Bu durumda devir daim motorunda sorun olması, ana eşanjörde arıza olması, üç yollu vananın konum değiştiremiyor olması ya da kalorifer filtresinin tıkalı olması gibi sorunlar karşımıza çıkabilmektedir.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻