Demirdöküm F10 Arızası

2497 Görüntülenme
4 Yorum

Demirdöküm markalı kombilerin birçok modelinde düşük veya yüksek su basınç sorunu anlamına gelen arıza kodudur.

Önemli Bilgi: Demirdöküm F10 arızası; Aden, Atron, Nitron, Neva ve Adonis model kombilerde düşük su basınç sorunu anlamına gelmektedir. İsofast kombide F10 arızası: sensör sorunu, Nanomix kombide F10 arızası: gidiş suyu sensör sorunu olarak bilinmektedir. Aden kombide F0, Millenium Plus kombide F22, Solaris kombide F0, Themafast kombide F21, Vinto kombide F21, Kalisto kombide F7, Nanomix kombide F0, Sargon Condense kombide F0, Sargon Premix F0, Nitromix kombide F22 düşük su basınç sorunu olarak bilinir.

Demirdöküm F10 Arızası

Demirdöküm F10 Arızası Neden Yaşanır?

Tesisat suyu zamanla bittiğinde ve cihazın suya ihtiyacı olduğunda, tesisat suyu yükseldiğinde yani fazla su olduğunda yaşanılan bir arıza durumudur. Teknik olarak sorunun yaşanılmasından ziyade sorun yaşanması durumunda neler yapılabileceği daha çok merak edilir. Bu durum sebebi ile bilgileri incelemeye devam ediniz.

Demirdöküm Kombiye Su Basma İşlemi

Demirdöküm F10 Arızası Nasıl Çözümlenir?

Basınç düşük olduğunda doldurma musluğu ile cihaza ihtiyacı olan su basılır ise cihaz çalışmasını devam ettirecektir. Bu durumda denilebilir ki Demirdöküm kombiye su basma işlemi ile sorun çözümlenecektir. Basınç yüksek olduğunda kalorifer havası alınarak basınç düşürülebilir. Bu durumda fazla su alındığında arıza durumu çözümlenecektir.

Demirdöküm kombilerin modellerine bağlı doldurma musluklarının yerleri ve renkleri değişmektedir.

» Demirdöküm kombiye su nasıl basılır?

Demirdöküm kombi altına baktığınız zaman cihazın alt kısmında monteli şekilde plastik çevirmeli musluğa benzer bir parça göreceksiniz. Modele bağlı olarak ya siyah ya da mavi olmaktadır. Demirdöküm kombi altına doğru baktığınız zaman zaten direk parça size kendini gösterecektir.

*Parçayı sola çevirdiğiniz zaman açılır. Açılması sonrasında su sesini duyarsınız. Su sesi 1 ile 2 bar arasına geldiğinde işlem tamam demektir. Ekrana bakacak olursanız hata kodunun silindiğini de göreceksiniz. Uygulamadan sonra sorunun düzelmediği durumlarda resetleme işlemi yapmalısınız. Resetleme uygulaması sonrası sorun mutlaka düzelecektir.

► İşlemi yapmanıza rağmen sorun hala devam ediyor ve düzelme olmuyorsa, doldurma musluğu işlemi yaparken kırıldıysa, parçayı çeviriyorsunuz fakat su sesi gelmiyorsa, su sesi geliyor fakat basınçta yükselme olmuyorsa bu durumda servisi arayarak yardım alınız.

» Demirdöküm kombi basıncı nasıl düşürülür?

Demirdöküm kombi basıncı düşükse eğer kombinize en yakın kaloriferin havasını almalısınız. Kalorifer havasını alırsanız eğer yani oradan su alırsanız eğer basınç düşecektir. Bu şekilde ideal su basıncını ayarlayabilir yaşanan bu sorunu çözümleyebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cemil
Cemil
1 Kasım 2020 22:13

Musluk sıkıştı ceviremiyorum başka su basmanın bir yol varmi tsklr.

Uğur
Uğur
1 Aralık 2020 08:31

Merhaba, demirdöküm atron kombi F10 hatası veriyor ve ekranda basınç 0,3 lerde idi, kombi altındaki basınç göstergesinde ise 1,7 idi, musluktan suyu açtım ve dijital gösterge düştü 0,0 oldu alttaki gösterge ise 2,7 lere geldi ve su sesi kesildi, basınç düşük uyarısı olarak vermeye devam etti resetleme yaptım yine olmadı, sanıyorum ki basınç yüksek ve peteklerden hava alınması lazım değil mi hocam.

logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻