Demirdöküm F5 Arızası

15088 Görüntülenme
Yorum Yok

Demirdöküm F5 Arızası Nedir?

Demirdöküm kombilerin farklı modelleri sebebi ile arıza durumunun açıklaması değişmektedir. Aşağıda yer alan bilgileri incelediğinizde hangi modelde hangi açıklamaya denk geldiğini göreceksiniz ve çözüm konusundaki bilgilere de ulaşabileceksiniz.

demirdokum f5 arizasi

Demirdöküm Aden F5 Arızası

Anlamı:Atık gaz sisteminde sorun olduğunu belirtir. F6 arızası da aynı anlama gelmektedir.

 • Çözümü: Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz. Cihazın çeşidine göre arıza sebebi değişmektedir. Bacalı kombilerde baca sensöründe sorun olabilir ya da baca çekmiyor olabilir. Hermetik kombilerde fan, prosestat ya da anakartta sorun olabilir. Uzman yardımı almalısınız.
Demirdöküm Atron F05 Arızası

Anlamı:Hava akış sorunu olarak bilinen arıza kodudur.

 • Çözümü: Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız. Cihaz bacalı tip ise; baca çekmiyor olabilir veya baca sensöründe sorun olabilir. Cihaz hermetik ise; anakart, fan ya da prosestat gibi parçalar arızalı olabilir.
Demirdöküm İsofast F05 Arızası

Anlamı:Aşırı ısınma diye tabir edilen limit termostat sorunudur.

 • Çözümü:Bu durumda cihaz petek konumunda ise petek vanalarını kontrol edin. En az 3 petek vanasının açık olmasını sağlayın. Sorun düzelmez ise; pompa arızalı olabilir, ana eşanjör arızalı olabilir, üç yollu vanada sorun olabilir, kalorifer tesisatı tıkalı ya da kalorifer filtresi tıkanmış durumda olabilir. Uzman servis müdahalesi sonrasında sorun çözümlenecektir.
Demirdöküm Millennium Plus F5 Arızası

Anlamı:Limit termostat arızası olarak bilinen hata kodudur.

 • Çözümü:Kombi kış modunda ise petek vanalarına bakın, petek vanalarını açın. Sorun yine de devam eder ise uzman servis desteği alın. Bu gibi durumlarda; kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, pompada sorun olabilir, üç yollu vana arızalanmış olabilir ya da ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma durumu söz konusu olabilir.
Demirdöküm Nitron F5 Arızası

Anlamı:Hava akışında sorun olduğunu belirten arıza kodudur.

 • Çözümü:Öncelikle yapılması gereken kullanıcı açısından bir uygulama bulunmamaktadır. Hermetik kombilerde; prosestat arızalı olabilir, fanda sorun olabilir ya da elektronik kart arızalı olabilir. Bacalı kombilerde ise; baca çekmediği için ya da baca sensörü arızalı olduğu için bu sorun yaşanılıyor olabilir. Net tespit adına servis yardımı almalısınız.

Demirdöküm Solaris F5 Arızası

Anlamı:Atık gaz sisteminde sorun anlamına gelir.

 • Çözümü: Atık gaz sistemi sorunlarında kullanıcı olarak müdahaleniz söz konusu olmaz. Hermetik kombi çeşitlerinde; elektronik kart, fan ve prosestat gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Bacalı kombilerde ise sorun ya bacanın çekmemesi ya da baca sensöründe aksaklık olmasıdır. Servis yardımı alarak sorunu çözümletebilirsiniz.
Demirdöküm Themafast  F05 Arızası

Anlamı:Aşırı ısınma sorunudur.

 • Çözümü: Bu sorunda önce kombi hangi konumda diye bakın. Radyatör konumu açık ise petek vanalarına bakın. Kapalı ise mutlaka vanaları açın. Sorun yine de geçmedi ise servisi arayarak yardım alın. Cihazın; pompasında sorun olduğunda, ana aşanjörde kireçlenme ya da tıkanma gibi durumlar olduğunda, üç yollu vananın arızalı olup konum atladığında ya da ortada kaldığında, kalorifer filtresi tıkandığında bu sorun yaşanabilir.
Demirdökün Vinto F05 Arızası

Anlamı:Limit termostatın devreye girdiği arıza kodudur. Aşırı ısınma durumu olarak da bilinir.

 • Çözümü:Bu gibi durumlarda kombiniz kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarının açık olup olmadığına bakın. Vanalar kapalı durumda ise açın. (en az 3 petek vanası açık olsun) Petek vanaları açık ise yapabileceğiniz işlem olmaz. Servis yardımı almanız gerekir.  Bu durumda; pompanın arızalanması, üç yollu vanada problem olması, ana eşanjörde sorun olması, tesisatta tıkanıklık olması ya da kalorifer dönüş borusu içinde yer alan filtrenin tıkalı olması sorunu söz konusu olabilir. İşi uzmanına bırakmalısınız.
Demirdöküm Kalisto F5 Arızası

Anlamı:Atık gaz sensör sorunu olarak bilinen hava akış problemidir.

 • Çözümü:Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman cihaza müdahale etmemenizi öneririz. Teknik olarak cihazınızın çeşidine bağlı çözüm durumu da değişmektedir. Hermetik kombilerde karşımıza; fan, prosestat ve anakart gibi parçalar arızalı olarak çıkabilmektedir. Bacalı kombilerde ise; baca çekmediği zaman ya da tıkalı olduğu zaman, baca sensörü arızalı olduğu zaman bu sorun yaşanılabilmektedir. Servis yardımı alırsanız sorun çözümlenecektir.
Demirdöküm Nanomix F5 Arızası

Anlamı:Baca sıcaklık sensör sorunu olarak bilinir.

 • Çözümü:Baca sıcaklık sensörü arızalı olduğunda, sensör bağlantılarında veya borularında sorun olduğunda bu problemle karşılaşabilirsiniz. Bu arıza durumunda işi uzmanına bırakmalı ve cihaza müdahalede bulunmamalısınız.
Demirdöküm Neva F05 Arızası

Anlamı:Hava akışında aksam söz konusu olduğunu ve atık gazın dışarı atılamadığını belirten arıza kodudur.

 • Çözümü:Hermetik kombi çeşitlerinde; fanın arıza yapması, prosestatta sorun olması ya da anakartın arızalanması gibi durumlar karşımıza çıkar. Cihaz bacalı tip ise; baca çekişinde bir aksaklık olabilir yani baca tıkanmış olabilir veya baca sensörü arızalı olduğu için de sorun yaşanılabilir. Servis yardımı alırsanız sorun giderilecektir.
Demirdöküm Sargon Condense F5 Arızası

Anlamı:Hava akış anahtar sorunudur.

 • Çözümü: Bu gibi durumlarda cihaz bir sebeple atık gazı dış ortama atamıyordur. Bu sorunun çözümü adına servis yardımı almanız gerekir. Hermetik çeşit kombilerde fan arızalı olduğunda, prosestatta sorun olduğunda ya da elektronik kartın arızalı olması nedeni ile sorun yaşanılıyor olabilir. Bacalı cihazlarda ise baca sensöründe arıza olabilir ya da baca tıkalıdır ve atık gazı bu sebeple gönderemiyor olabilir.
Demirdöküm Sargon Premix F5 Arızası

Anlamı:Hava akışında aksaklık olduğunu belirtir.

 • Çözümü:Bu sorunla karşılaşan kullanıcı servis talep ederek yardım almalıdır. Kullanıcı açısından yapılabilecek uygulama bulunmaz. Bacalı kombi kullanımlarında bacanın tıkalı olması ya da atık gaz sistemini kontrol etme ile görevli olan baca sensörünün arızalı olması durumunda karşımıza bu sorun çıkabilir. Hermetik çeşitte ise; anakart sorunu, prosestat arızası ya da fan sorunu söz konusu olabilir.
Demirdöküm Adonis F5 Arızası

Anlamı:Bacanın geri tepmesine karşı emniyet sorunu olduğunu belirten arıza kodudur.

 • Çözümü:Bacada oluşan tıkanma durumu veya geri tepme durumunda kombi davlumbazında bulunan baca termostatı devreye girmektedir. Kombi bu durumda emniyete alınır. Baca sensörü otomatik olarak resetlenir. Bacanın tıkalı olması ya da baca sensöründe arıza olması durumunda cihaz çalışmasını durdurur ve bu hata kodu ekranda yer alır. Bu durumda cihaz bacalı ise baca tıkalı olabilir ya da baca sensöründe aksam olabilir.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻