Demirdöküm Nitron Condense Hata Kodları

324 Görüntülenme
Yorum Yok

F01 Arıza Kodu

Aşırı ısınma sorunu.

►► Kombi tesisatında yeterli basınçta su yoksa, su olmasına rağmen cihaz bu suyu algılamıyorsa veya bu suyu tesisatta dolaştıramıyorsa bu sorun yaşanır. Arıza durumunda önce kombi basıncı düşükse, su basma işlemi uygulamalısınız. Petek ve tesisat vanaları kapalıysa açmalısınız. Kombiyi resetlemelisiniz. Yine de sorun düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız. Filtre ve tesisat tıkanıklığı gibi durumlar ayrıca eşanjör, pompa, sensör, kart, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir.

F02 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü arızası.

►► Arıza durumunda kombi muhtemelen suyu ısıtmayacak veya yeterince ısıtma olmayacaktır. Bu durumda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız. Sensör arızası, sensör bağlantı sorunu veya kart arızası olabilir.

F03 Arıza Kodu

Gidiş devresi sensör arızası.

►► Kalorifer gidiş devresine ait sensörde, sensör bağlantılarında veya kartta sorun olabileceğini belirtir. Arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan servis çağırmalısınız.

F04 Arıza Kodu

Gaz yokluğu-ateşleme arızası.

►► Arıza durumunda öncelikle gaz kontrolü yapmalısınız. Dairenizde gaz kesintisi olabilir vea gaz vanaları kapalı olabilir. Gaz vanaları açık ve dairede gaz kesintisi olmadığından eminseniz kombiyi resetlemeniz gerekir. Birkaç resetleme işlemi sonrası arıza yine devam ederse bu aşamada servis çağırmanız gerekir. Kart, gaz valfi ve elektrotların kontrol edilmesi gerekir.

F05 Arıza Kodu

Hava akış sorunu.

►► Arıza durumu baca sistemine bağlı diyebiliriz. Cihaz baca yoluyla yeterli hava akışı sağlayamadığı için arızaya geçmiş. Bu durumda cihazı resetlemelisiniz. Birkaç reset işlemine karşın düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Bu aşamada fan, kart gibi parçaları ayrıca bacayı kontrol etmek gerekir.

F06 Arıza Kodu

Dönüş devresi sensör arızası.

►► Kalorifer dönüş devresine ait sensörde, sensör bağlantılarında veya kartta sorun olabilir. Arıza durumunda cihaza yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis yardımı almalısınız.

F07 Arıza Kodu

Gaz armatörü arızası.

►► Arıza durumunda öncelikle cihazı birkaç kez resetlemelisiniz. Birkaç resetleme işlemine rağmen arıza durumu düzelmezse servis yardımı almalısınız. Gaz valfi, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

F08 Arıza Kodu

Dönüş devresi sensöründe aşırı ısınma sorunu.

►► Kaorifer dönüş devresine ait sensör yüksek sıcaklık ölçtüğünde bu sorun yaşanır. Bu arıza durumu hem kombiye hem de tesisata bağlı olabilmektedir. Net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

F09 Arıza Kodu

Baca sistemi hatası.

►► Cihaz yeterli hava akışı sağlayamazsa bu arıza kodu ekrana yansır. Bu aşamada baca sistemi ve beraberinde fan, kart kontrolü yapılmalıdır. Bu durum için servis yardımı almalısınız.

F10 Arıza Kodu

Tesisat su basıncı düşük.

►► Kombi tesisatındaki su basıncı 1 bardan az ise ekrana bu hata kodu yansır. Kombi altında monteli durumda olan doldurma musluğu ile basıncı 1 ile 2 bar arasına getirdiğinizde sorun düzelecektir. İşlemi yapamadığınız veya çok sık yaptığınız durumlarda servis yardımı almalısınız.

F11 Arıza Kodu

Isıtma konumu sıcaklık genişliği çok yüksek.

►► Arıza durumunda basınç düşükse su basmalı, petek ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmalı ve kombiyi resetlemelisiniz. İşlemlerden sonra hala sonuç alamıyorsanız servis yardımı almanız gerekir. Hem kombinin hem de tesisatın kontrol edilmesi edilmesi gerekir.

F12 Arıza Kodu

Şebeke gerilimi düşük.

►► Daireye veya kombiye gelen voltajın 230 V altında olduğunu belirtir. Daireye gelen şebeke voltajı normal ise kombiye gelen düşük voltaj sebebiyle bir hasar oluşmuş olabilir. Bu aşamada elektrik bağlantıları ve kombi kartını kontrol etmek gerekir. Bu sorunu yaşamamak için mutlaka kombi regülatörü kullanmalısınız.

F13 Arıza Kodu

NTC sensör bağlantısı yanlış veya bağlantı yok.

►► Cihaza kısa süre önce müdahale edildi ise yanlış sensör takılmış veya yanlış monte edilmiş olabilir. Böyle bir işlem yapılmadıysa eğer sensörü kontrol etmek gerekir. Bu aşamada servis yardımı almalısınız.

F14 Arıza Kodu

Ateşleme işlemi bloke oluyor.

►► Ateşleme sinyali önceden tanımlanan zaman aralığının 5 sn kadar dışına çıkarsa ekrana bu hata kodu yansır. Bu aşamada öncelikle gaz kesintisi olup olmadığına bakmalı, gaz kesintisi yoksa kombiyi resetlemelisiniz. Arıza düzelmez veya tekrar ederse servis yardımı almalısınız. Gaz valfi, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

F15 Arıza Kodu

Alev devre dışı, ateşleme bloke oluyor.

►► Alev 10 saniye içinde devre dışı kalırsa ateşleme sistemi bloke konuma geçer. Bu durumda cihazı arızadan çıkarmak için resetleme işlemi uygulamalısınız. Birkaç resetleme işleminden sonra arıza yine de düzelmezse servis yardımı almanız gerekir. Ateşleme devresinde çalışan parçaların yerinde kontrolü gerekir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻