Ferroli Domitech F24 Hata Kodları

199 Görüntülenme
Yorum Yok

A01 Hata Kodu

Brülörde alev oluşmuyor.

►► Arıza durumuyla karşılaşıldığı zaman önce doğalgaz kontrolü yapılmalıdır. Dairede gaz var mı ocak yanıyor mu diye bakılmalıdır. Dairede gaz yoksa doğalgaz firmasıyla görüşülmeli ve yardım alınmalıdır. Dairede gaz varsa ve kombiye de gaz geliyorsa kombi birkaç kez resetlenmelidir. Birkaç reset işlemine karşın hala sorun devam ediyorsa servis çağırmak gerekir. Kombide kart, iyon elektrodu, ateşleme elektrodu, gaz valfi gibi parçalarda problem olabilir.

A02 Hata Kodu

Brülör kapalı olmasına karşın alev algılanıyor.

►► Arıza durumuyla karşılaştığınız zaman kombiyi birkaç kez resetlemeniz gerekir. Resetleme işlemine karşın düzelme olmazsa eğer servis yardımı almanız gerekir. Bu gibi durumlarda; iyon elektrodu, gaz valfi, kart gibi parçaları kontrol etmek gerekir.

A03 Hata Kodu

Aşırı sıcaklık koruması devreye girmiş.

►► Arıza durumunda servis öncesi şu işlemler yapılmalıdır: kombi tesisat basıncı düşükse su basma işlemi uygulanamlıdır. Kalorifer vanaları ile tesisat vanaları kontrol edilmeli, vanalar kapalıysa mutlaka açılmalıdır. Kombi arıza düzelmediği sürece birkaç kez resetlenmelidir. Arıza yine düzelmezse mecburen servis yardımı alınmalıdır. Tesisatın veya filtrenin tıkalı olması, eşanjör, pompa, sensör, kart, üç yollu vana gibi birçok parçanın arızalı olması sebebiyle bu sorun meydana gelmiş olabilir.

F05 Hata Kodu

Prosestat fanı açtıkdan sonra 20 saniye içerisinde kontakları kapatmıyor.

►► Arıza durumunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis çağırmalısınız. Bu durum; prosestat, kart, fan gibi parçalara bağlı olabilir. Sorunu yerinde incelemek gerekir.

A06 Hata Kodu

Ateşleme sonrası alev yetersizliği.

►► Gaz sistem basıncı düşükse eğer bu sebeple de bu sorun yaşanabilir. Yani bu durumda kombi servisi dışında doğalgaz firmasından da yardım almanız gerekir. Öncelikle kombiyi resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa kombi servisi çağırarak bu konuda yardım alın. Kombide sorun varsa ekipler sizi bilgilendirerek, onayınız dahilinde işlemleri gerçekleştirir. Kombide sorun görülmezse ekipler sizi zaten doğalgaz firmasına yönlendirecektir.

F10 Hata Kodu

Çıkış ntc 1 problemi.

►► Arıza durumunda kombiyi resetleseniz bile sorunda düzelme olmayacaktır. Arıza durumunda direk servis yardımı almalısınız. Bu sorunda çıkış sensörüne ve sensör bağlantılarına bakmak gerekir.

F11 Hata Kodu

Sıcak su devresi sensör problemi.

►► Arıza durumunda kombiye reset atsanız bile düzelme olmayacaktır. Servis çağırmanız gerekir. Bu gibi durumlarda; sensörün yanı sıra sensör bağlantılarını da kontrol etmek gerekir.

F14 Hata Kodu

Çıkış ntc 2 sensörü problemi.

►► Arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız. Çıkış sensöründe ya da sensör bağlantılarında sıkıntı olabilir. Yerinde incelemek gerekir.

F34 Hata Kodu

Düşük voltaj sorunu.

►► Arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan bir süre kadar beklemek gerekir. Voltajların düzelmesi ile kombinin düzelme olasılığı vardır. Ancak uzun süre beklediniz, yine de sorun düzelmediyse servis yardımı almanız gerekir. Düşük voltaj sebebiyle kart arızası olabilir. Tabi dairenizin elektrik bağlantılarını ve topraklamasını da kontrol etmek gerekir. Arızanın yeniden yaşanmaması adına kombi regülatörü cihazı kullanmalısınız.

F35 Hata Kodu

Şebeke frekansı anormalliği.

►► Şebekeden gelen elektrik frekansında sorun olabilir. Bir süre kadar beklemeniz gerekir. Düzelme olmazsa kombi servisi veya elektrikçi çağırmanız gerekebilir.

F37 Hata Kodu

Sistem su basıncı düşük.

►► Bu sorunla karşılaştığınız zaman kombi basıncını yükseltmeniz gerekir. Kombinin sağ altındaki mavi renkte olan doldurma musluğunu sola çevirerek basınç değeri 1.5 bar olana kadar işlemi devam ettirin. Basınç bu değere geldiğinde işlemi sonlandırın. Sorun bu şekilde çözümlenecektir. İşlemi yapamıyorsanız, çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız veya işlem sonrası arıza devam ediyorsa servis yardımı almanız gerekir.

A41 Hata Kodu

Sensör konumlandırılması sorunu.

►► Çıkış sensörünün veya sıcak su sensörünün boru bağlantısı kesilirse bu sorun yaşanabilir. Tabi bu durumun yanı sıra sensör arızası veya konumlandırma sorunu da olabilir. Cihaza müdahale etmeden servis yardımı almalısınız.

F42 Hata Kodu

Isıtma sensörü sorunu.

►► Arıza durumuyla karşılaştığınızda kombiye müdahalede bulunmadan servis yardımı almalısınız. Isıtma sensöründe, sensör bağlantılarında problem olabilir. Cihazın yerinde incelenmesi gerekiyor.

F43 Hata Kodu

Eşanjör koruması devrede.

►► Yüksek sıcaklık sebebiyle eşanjör koruması devreye girmiş. Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulayın. Peteklerden en az 3 tanesi mutlaka açık olsun. Tesisat vanaları kapalıysa açın ve kombiyi resetleyin. Arızada değişiklik olmazsa servis yardımı almalısınız. Sistemde hava olabilir, filtre veya tesisat tıkalı olabilir, pompa, eşanjör, üç yollu vana, sensör, kart gibi parçalarda sorun olabilir. Arızayı yerinde incelemek gerekir.

F50 Hata Kodu

Modereg problemi.

►► Kombi kablolarında kopukluk varsa veya bir kart arızası varsa bu sorun yaşanabilir. Bu konuda servis yardımı almalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻