Eca Proteus Plus Blue Hata Kodları

512 Görüntülenme
Yorum Yok

F1 Arıza Kodu

Aşırı ısı kilitlenme problemi.

►► Ekranda hata kodu belirirken cihaz kırmızı ışık uyarısı da verir. Bu sorunda kalorifer devresi ısı sıcaklığı 105°C nin üzerinde demektir. Yüksek sıcaklık algılayan limit sensör devreye girip cihazı bloke eder yani kullanıma kapatır. Bu durumda önce tesisat ve petek vanalarının kapalı olmadığından, kombi su basıncının düşük olmadığından emin olmalısınız. Vanalar açık ve su basıncı idealse cihaza reset atmalısınız. Birkaç reset işlemi sonrası düzelme olmazsa; sensör, eşanjör, kart, pompa, üç yollu vana gibi parçaları aynı zamanda tesisatı ve filtreyi de kontrol etmek gerekir. Bu durumda mutlaka servis yardımı almalısınız.

F2 Arıza Kodu

Sıcaklık sensörü sorunu.

►► Arıza durumunda aynı zamanda kırmızı led de yanıp söner. Sıcak su sorunu yaşanır veya su yeterli şekilde ısınmaz. Bu durum sensöre, sensör bağlantılarına veya karta bağlı olabilir. Ancak yine de teşhis ve müdahale için doğrudan servis yardımı almalısınız.

F3 Arıza Kodu

Kalorifer sensörü sorunu.

►► Arıza durumunda cihaz kırmızı led uyarısı da verir. Yani kırmızı led yanıp söner. Bu durumda kaloriferleriniz ya hiç ısınmaz ya da ısı yeterli şekilde olmaz. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için bu durumda servis yardımı almalısınız. Kalorifer sensörü, sensör bağlantıları veya bir kart arızası durumu söz konusu olabilir.

F4 Arıza Kodu

Alev sinyali yok.

►► Brülörde alev oluşmuyorsa cihaz bu arızaya geçer. Arıza durumunda kırmızı led de yanıp sönecektir. Bu durumda önce dairenizdeki gazı kontrol etmelisiniz. Doğalgaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden eminseniz kombiyi arızadan çıkarmak için resetlemeniz gerekir. Birkaç reset işlemine karşın düzelme olmadıysa teknik servis yardımı almalısınız. Bu gibi durumlarda karşımıza; kart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu arızası çıkabilir. Aynı zamanda cihaz yoğuşmalı olduğu için yoğuşma gider hortumu tıkanmış veya açık ortamdaysa donmuş olabilir.

F5 Arıza Kodu

Atık gaz devresi sorunu.

►► Bu durumda cihaz kırmızı led uyarısı da verir. Baca sistemi sorunu denilebilir. Dışarı uzanan hava akım borusu uzunsa, hava akım borusu yerinden çıktıysa, cihazın fan, kart gibi parçalarında sorun varsa bu problem yaşanabilir. Arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemeli, düzelme olmazsa doğrudan servis yardımı almalısınız.

F6 Arıza Kodu

Dış hava sensörü sorunu.

►► Kombi veya kazanlara takılabilen harici sensörde veya sensör bağlantılarında problem olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Kombide böyle bir sensör yoksa harici olarak kart arızası söz konusu olabilir. Bu durumda tespit ve müdahale için mutlaka servis yardımı almalısınız.

F7 Arıza Kodu

Düşük su basınç sorunu.

►► Arıza durumunda kırmızı led de yanıp söner. Bu durumda tesisat su basıncı 1 bardan az demektir. Basıncı yükseltmek için cihazın sağ altındaki mavi renkte olan doldurma musluğunu sola çevirerek açmalısınız. Açtığınızda kombiden su sesi gelir ve basınçta yükselme olur. Basınç değeri 1 ile 2 bar arasına geldiğinde parçayı kapatmayı unutmayın. İşlem sonrası cihaz normale dönecektir. İşlemi yapamadığınız durumlarda, işlemi çok sık yaptığınız durumlarda veya işlem sonrası sorunun düzelmediği durumlarda mutlaka servis çağırmalısınız.

OC Uyarı Kodu

Dış hava sensörü devrede.

►► Kombide bir dış hava sensörü varsa devreye girdiğini belirtir. Bu bir arıza değildir.

CC Uyarı Kodu

Dış hava sensörü devreye girmedi.

►► Dış hava sensörü devree girmezse ekrana bu kod yansır. Bu bir arıza durumu değildir. Kombi enerjisi kesilip yeniden verilirse ekrana kısa süreliğine yansır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻