Ferroli A51 Arızası

Soruyu Soran

Ferroli A51 Arızası Nedir?

Ferroli kombide uygunsuz yanma olarak bilinen arıza kodudur.

Ferroli A51 Arızası

Ferroli A51 Arızası Neden Yaşanır ve Hangi Parçalarda Sorun Vardır?

  • Baca yerinden çıkmış olabilir:

Ferroli kombi çeşidi ne olursa olsun (yoğuşmalı, bacalı ya da hermetik) bu sorun yaşanılabilir. Baca bir sebeple yerinden çıkmıştır ve bu nedenle uygunsuz yanma sorunu meydana gelmiştir. Uygunsuz yanma diye tabir edilen durum yanma oluşumunda yani alevde bir düzensizlik olmasıdır. Baca yerinden çıkmış ise uzman servis ekibi tarafından yerine oturtulur ve sorun çözümlenmiş olur.

  • Baca tıkalı olabilir:

Özellikle Ferroli bacalı kombilerde karşımıza bu sorun çıkabilmektedir. Bacanın bir sebeple tıkanması nedeni ile arıza durumu yaşanılır. Ferroli bacalı kombide bu sorun yaşanıyor ise baca çekişi kontrol edilerek temizliği yapılmalıdır. Bu konudaki yardımları bayiliklerden ya da itfaiyeden almanız gerekir.

  • Atık gaz sisteminde sorun olabilir:

Ferroli kombi hermetik ise; fan, prosestat, anakart arızalı olabilir, hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir. Ferroli kombi yoğuşmalı ise; fan veya anakart arızalı olabilir, hava akım borusu yerinden çıkmış ya da ebatı uzun olabilir. Ferroli bacalı kombilerde ise; baca sensörü arızalı olabilir, baca tıkanmış ya da çekmiyor olabilir. Tespit ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

Ferroli A51 Arızası Nasıl Çözümlenir?

Bu sorunda önce atık gaz sistemi kontrol edilmelidir. Baca çekmiyor ise baca tıkanıklığı giderilmelidir. Yani baca temizlenmelidir. Bacanın yerinden çıktığı görülür ise baca yerine oturtulmalıdır. Parçalarda sorun olduğu görülür ise parçalara müdahale edilir. Parça değişimi ya da tamiri ne gerekir ise uygulanır ve sorun giderilir. Bu sayede sorundan kısa sürede uzman yardımı ile kurtulmuş olursunuz.

Cevap Veren Moderatör
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
724servisler
724servisler
26 Eylül 2018 10:36

işe yarar güzel bilgi

Emre
Emre
23 Şubat 2020 01:59

Evimde e c a marka kombi var ve elektrikler kesilip geldikten sonra A51 lambasi yanmaya basladi ve kombi calismiyo nasil duzeltilebilir bilgisi olan varmi