Ferroli Domiproject F24 kombiye elektrik gelmiyor

Soruyu Soran
AKIN

Ferroli Domiproject F24 kombim sigortası açık konumda olmasına rağmen kendiğinden kapanıyor. Ekranda hiçbir görüntü olmadığı gibi sıcak su ve ısıtma fonksiyonlarıda çalışmıyor. Sigorta kapatılıp açılınca hemen düzelmiyor. Sigorta kapatılıp 5-10 dk sonra tekrar açıldığında bazen ilk seferde bazende bu işlem birkaç kez tekrarlandığında sigorta açılıldıktan 1-2 dakika sonra tekrar çalışıyor. Cihaz en fazla 36 saat içinde bu şekilde kendiliğinden  kapanıyor.

Benzer durumu son 6 aydır sürekli yaşadıktan sonra cihaz tamamen kapandı ve bir daha açılmadı. Kartı söküp 2 farklı kombi kart tamircisine götürdüm. İkisinde saatlerce uğraşmasına rağmen tamir edemediler.

Aynı marka model eşanşör arızası nedeniyle emekli edilmiş ama kapanma sorunu hiç yaşamamış bir kombinin kartını alarak kombime taktım. Garip bir şekilde aynı kendiliğinden kapanma sorunu yine devam ediyor.

Cevap: Merhaba Akın Bey… Öncelikle kombi ekranına enerji gelmemesi karta bağlıdır. Yani cihazın beyni olan elektronik kartına bağlıdır. Ancak 2 farklı tamirci tarafından sorun bulunamadıysa, sağlam bir kartı doğru taktığınızdan emin olup deneme yaptınız ve buna rağmen arıza devam ettiyse o halde sorun kombide veya kartta değil. Topraklamada, kombinin elektrik bağlantılarında, şalterinde (sigortasında) sorun olabilir veya dairenize gelen şebeke voltajında dalgalanma olabilir. Elektrikçi çağırmanızı öneririz.

Cevap Veren Moderatör
Eren
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments