Ferroli F5 Arızası

Soruyu Soran

Ferroli F5 Arızası Nedir?

Prosestatın kapanmadığını belirten arıza kodudur.

Ferroli F5 Arızası

Ferroli F5 Arızası Neden Yaşanır?

  • Baca yerinden çıkmış olabilir:

Ferroli kombilerde bulunan bacanın yerinden çıkması durumu ile bu sorun yaşanılıyor olabilir. Bacanın yeniden yerine takılması amacı ile uzman servis yardımı almanız gerekmektedir. Baca yerine takılır ise sorun düzelebilir.

  • Fan arızalı olabilir:

Özellikle de hermetik ve yoğuşmalı Ferroli kombilerde hava akışına yardımcı olan fanın arızalanması durumunda bu sorun yaşanabilmektedir. Sorunun giderilmesi amacı ile fanda oluşan aksağın çözümlenmesi gerekir. O da ancak fan tamiri ya da değişimi ile yapılabilir. Bu işte uzman yardımı almanız gerekmektedir.

  • Prosestat hortumu tıkalı olabilir:

Prosestata bağlı hortumun tıkanması prosestatın açılıp kapanmadığı anlamına gelmektedir. Bu gibi durumlarda hortum tıkalı ise tıkanıklığın giderilmesi amacı ile işi uzmanına bırakmanız gerekmektedir.

  • Prosestat hortumlarında nemlenme olabilir:

Hortumların nemlenmesi durumunda da bu sorun karşımıza çıkar. Sorunun çözümlenmesi için mutlaka işi uzmanına bırakarak uzmanından yardım almanız gerekmektedir.

Ferroli F5 Arızası Nasıl Çözümlenir?

Ferroli kombi kullanıcısı olarak bu sorunda yapabileceğiniz bir uygulama olmadığından böyle bir hata kodu ile karşılaştığınızda işin uzmanından yardım almanız gerekmektedir. Uzman servis ekibi sorunu yerinde görerek oluşan aksaklığı sizlere bildirecek ve onayınızı alarak gereken işlem ya da işlemleri yerinde yapacaktır. Sizlere sunulan bilgiler Kombi Hocası na ait bilgiler olmaktadır.

Cevap Veren Moderatör
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments