kombi 2 dakida bir atesleme yapiyor

Soruyu Soran
halil baş

Merhabalar airfel marka kombim var benm skntım kombim sık devreye girmesi 2 dakikada bazen 3 dakikada atesleme yapiyor servisi cagirdigmda bana dereceyi 40 ın üzerinde dursun sorun kalmiyacaktir dediler ama halen sorun devam ediyor 45te calistiriyorum kombi atesleme yaptginda 48 dereceye kadar geliyor sonra 2 dakika icinde 35 dereceye kadar dusuyor sonra tekrar atesleme yapma ihtiyaci duyuyor bu sebebten dolayi hem beni rahatsiz ediyor hemde fatura yuksek geliyor yardimlarinizi bekliyorum.

Cevap: Merhaba Halil Bey… Kombiler düşük derecede kullanıldığında çok sık devreye girip çıkar. Bu normal bir durumdur. Yani bir sorun olduğunu ifade etmez. Ekipler de sizi bu yüzden 40°C nin altında kullanmayın diye uyarmış olabilir. Ancak dereceyi artırmanıza rağmen yine de cihaz çok sık devreye giriyorsa bu bir arıza durumudur. Cihazın çok sık devreye girmesi tabi ki yakıt tüketimini de olumsuz yönde etkiler. Cihazın yüksek derecede bile sık sık devreye girip çıkması bir anakart arızası olabilir, sensör veya pompa arızası olabilir. Tabi sorunu yerinde görüp incelemeden net bilgi vermek doğru değildir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

Cevap Veren Moderatör
Metin
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kombi Hocasıhalil Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
halil
Ziyaretçi
halil

İlginiz icin tesekkurler dün 50 derecye cıkarttım dereceye busefer 3 dakika deil 1 dakikada atesleme yapmaya devam etti sizlerinde dedigi gibi duzelmedi üstüne daha fazla atesleme yapmaya basladi muhtemelen bir arıza var servisi tekrar aramam gerekiyor tesekkur ederim😊