Kombi mi Doğalgaz Sobası mı

2911 Görüntülenme
4 Yorum

Doğalgaz Sobası Nedir?

Doğalgaz ile çalışmakta olup tek bir odanın ideal ısı kontrolünü sağlamakta olan cihazdır. Doğalgazın bulunduğu her alanda kullanılabilir.

Kombi mi Doğalgaz Sobası mı

Doğalgaz sobası günümüzün yoğun olmasa da kullanılır durumda olduğu doğalgazlı cihazları arasında gelmektedir. Beklentiye sadece ısınma anlamında yanıt vermektedir. Sıcak su beklentisine karşılık vermemektedir.

Kombi Nedir?

Doğalgaz, su ve elektrik ile çalışmakta olup bu ihtiyacını şebekeden karşılayarak daire içinde yer alan radyatörler ile ısınma sağlarken musluklara da sıcak su gönderimi yapan cihazlardır.

Günümüzde kullanım açısından en yoğun cihazlar arasında ilk sırada gelir. Beklentiye hem sıcak su anlamında hem de ısınma anlamında zahmetsiz ve ek bir masrafa gerek duyulmaksızın karşılık vermektedir. Proje gereği uygun görülen bir yere montajı yapılır ve tüm dairede bireysel ısıtma ve sıcak su sağlar.

Isıtma Alanında Kombi mi Doğalgaz Sobası mı Daha İyi?

  • Kombiler tüm musluklara sıcak su gönderirken radyatörlere de ısı göndermektedir. Doğalgaz sobası ise sadece bulunduğu ortamı ısıtmakta sıcak su beklentisine yanıt vermemektedir. Bu sebeple de kombi mi daha iyi yoksa doğalgaz sobası mı sorusunun yanıtı her şekilde kombi olmaktadır.
  • Kombi kullanımının daha yoğun olduğu ülkemizde yapılan araştırmalar kombilerin daha iyi randıman sağladığını ve daha tasarruflu olduğunu göstermektedir. Doğalgaz sobaları daha çok eski binalarda kullanılmakta olup kullanıcı beklentisine her zaman iyi yanıt vermemektedir. Bir kombinin sağladığı konfor ve rahatlığı kesinlikle sağlamamaktadır.
  • Kombiler özellikle de kış döneminde ayarı kısık olacak şekilde kapatılmadan çalıştırılır ise daha iyi sonuçlar alınabilir ve tasarruf yaşanabilir. Fakat doğalgaz sobalarında durum bu şekilde değildir. Doğalgaz sobalarının özellikle de gece açık olmaması önerilmektedir. Bu da dairenin gece soğumasına etmendir.
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Veli
Veli
10 Şubat 2020 04:16

Neden sobayı gece kapatıyosunki manyakmısın

Sefa
Sefa
8 Kasım 2020 03:37

Herkes işine geldiği gibi yazı yazıyor.
Burada en azından kombi reklamı yok.

logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻