Kombi Neden Kapatılmamalı

47 Görüntülenme
Yorum Yok

Kombi Nasıl Kullanılmalı?

Yaz konumunda hiçbir ayar yapılmaksızın direk kullanılmalıdır. Kış dönemi geldiğinde petek konumu açılmalı ve petek vanaları kontrol edilerek dairede en az 3 petek vanası açık olacak şekilde kullanım sağlanmalıdır.

kombi-nasil-kullanilmali

» Kombilerin her çeşidinde ve her modelinde sıcak su ve kalorifer ayarı bulunmaktadır. Mevsim normallerine göre bir ayar belirlenir ve kombi o ayar üzerinde çalıştırılır. Kombi evde kalındığı sürece zaten yaz kış hangi mevsimde olur ise kullanılır durumdadır. Fakat çoğu kullanıcı kış döneminde gelen yüksek faturalar sebebi ile işe gittiğinde ya da kısa süreliğine dairesinde bulunmadığında kombi yok yere yakıt tüketimi yapmasın gerekçesi ile kombisini kapatmaktadır. İşte bu yanlış bir uygulamadır.

Kombi Neden Kapatılmamalı?

Kombiyi kapatmak özellikle de kış döneminde iken duvar, taban ve tavanın soğuması doğal olarak dairenin de soğuması demektir. Kış döneminde işten eve geldiğinizde sıcak bir ortam beklerken soğuk bir ortam ile karşılaşmanız demektir. Kombiyi direk yüksek konuma getirerek biran önce ısınmak için çaba sarf etmeniz demektir. Kombinin normal çalışma sistemine göre iki katı kadar yüksek yakıt tüketimi yapması demektir. Kısacası tasarruf yerine sarfiyat demektir. Memnuniyet yerine mağduriyet demektir. Bu sebeplerle kombi evde kısa süreliğine bulunulmadığı zaman kapatılmamalıdır.

Kombi Kapalı mı Kalmalı? Açık mı Bırakılmalı?

Kombi Sürekli Açık Kalırsa Fazla Yakıt Tüketimi Yapmaz mı?

Bir kombinin kış mevsiminde kapalı kalması açık kalmasından daha fazla enerji harcaması demektir. Kış döneminde kombiyi kesinlikle kapatmayın. Kapatmak yerine ayarını kısın. Kısık bir ayarda sürekli çalıştırın. Bu şekilde emin olabilirsiniz ki hem beklediğiniz sonucu alacaksınız hem de tasarrufu yaşayacaksınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır