Kombi Ömrü

63 Görüntülenme
Yorum Yok

Sanayi Bakanlığı tarafından tespit edilmiş olan kombi kullanım süresi 15 yıldır.

Kombi Ömrü

Fakat kullanıma bağlı olarak her kombi 15 yıl süre zarfında çalışma sağlamaz. Kimi kombiler 20 yılı daha aşkın bir süre zarfında çalışma yaparken kimi kombiler 10 yıl bile olmadan çalışma ömrünü tamamlayabilir.

Kombi Ömrü Kaç Senedir?

Kombi Ömrü Nasıl Uzatılır?

  • Kombiye her sene düzenli bakım yaptırırsanız uzar.

Kombi kullanımında önemli olan nokta doğru şekilde kullanmaktır. Kombi kullanıcılarının satın alma durumlarından sonra görevi bakımlarını ihmal etmeden yaptırmaktır. Düzenli şekilde yapılan bakımlar hem olası arızalara erken müdahale edilmesine neden olmaktadır hem de kombilerin kullanım sürelerini uzatmaktadır. Yalnız bakımlar konusunda önemsemeniz gereken durum işin uzmanından yardım almaktır. Uzmanı tarafından yapılan bakımlar kombi ömrünü uzatırken uzmanı tarafından yapılmayan bakımlar daha çok sorun yaşamanıza etmen olabilir.

Bakımı düzenli şekilde uzmanı tarafından yapılan bir kombi ile bakımı düzenli yapılmayan ya da işin uzmanı tarafından yapılmayan kombi arasında ömür farkı olur. Bu oran iki kombi arasında 4 – 5 yıl gibi bir süre ile değişmektedir.

  • Kombide oluşan en ufak arızayı önemseyerek uzman yardımı aldığınızda uzar.

Kombi kullanan tüketicilerimiz cihazında meydana gelen arıza durumlarında cihaz çalışma sağladığı sürece kullanıma devam eder. Sorunun giderilmesi adına yardım almayı ya da uzman yardımı almayı düşünmez. Kombi bir arızaya geçti ise ya da bir sorunu var ise bu durumun birçok sebebi olabilir. sorun daha çok büyümeden uzman yardımı alınıp çözümlenir ise kombi normal kullanım ömründen daha uzun süre kullanılabilir.

  • Bilinen markaları tercih ederseniz daha uzun süre kullanım sağlanabilir.

Kombi adı altında birçok marka modelde ve çeşitte ürün bulunmaktadır. Kombi denildiği zaman hizmet ağı geniş ve genel anlamda bilinen güvenilir markaları tercih etmelisiniz. Aksi durumda oluşan arızada parça tedariği zor olabilir. Parça bulunamayabilir ya da maliyeti yüksek olabilir. Bu durumda yaptırmak yerine yeni bir kombi almak sizlere daha mantıklı gelir. Bu da kombinin kullanım süresinin kısa olmasına etmen olur.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır