Kombi Regülatörü

Soruyu Soran

Kombi Regülatörü Nedir?

Özellikle de sonbahar ve kış mevsimlerinde şebeke elektriğinde meydana gelmekte olan dalgalanmalar nedeni ile kombide oluşturabilecek arızaları önlemek amacıyla voltajı düzenleme görevi ile yükümlü cihazdır.

Kombi Regülatörü

Kombi Regülatörünün Görevi Nedir?

Kombi regülatörü düzensiz gelen şebeke voltajını içinde yer alan röleler ile ve mikro işlemcili anakartlar ile standart akım düzeyine getirerek gerilime bağlı meydana gelebilecek arızaların önüne geçmek görevindedir.

Kombi Regülatörü Neden Kullanılmalı?

Özellikle de kombi kullanılan dairelerde kış dönemlerinde yaşanılan arızalar yoğunluktadır. Bu arızaların ilk sıralarında voltaj sorunları gelmektedir. Voltajların düşmesi ve çıkması durumu kombilerin arızalanmasına büyük etmendir. Arıza durumlarında genelde karşımıza çıkan da kombi kartının yanması olmaktadır.

Kombi kartının arızalanma sebeplerinin başında voltaj sorunları gelmektedir. Kombi kartlarının yanarak hasar görmemesi amacı ile kombi regülatörü kullanılması önerilmektedir.

Kombi Regülatörü Kullanılmadığında Hangi Sorunlar Yaşanır?

Kombi regülatör cihazı kullanılmayan daireler voltaj sorunlarına karşı koruma altında olmayan dairelerdir. Yani kombiler voltajların düşmesi ve çıkması gibi durumlardan kolay etkilenir. Bu cihazın kullanılmadığı dairelerde özellikle de bölgede elektrik kesintileri sıklıkla yaşanıldığında kombilerin kartları yanabilmektedir. Karta müdahale edilir ve kart sorunları giderilir. Fakat durum bu şekilde son bulmaz. Kart bir kere bu sebeple arızalandı ise sorunun yeniden yaşanılma olasılığı da bulunmaktadır.

Normal şartlarda değişim veya uygulama yapılan parçalara garanti sunulurken bu gibi durumlarda karta müdahale etmiş olan hiçbir firma sizlere garanti sunmaz. Çünkü işlem yaptıkları kartın voltaj sebebi ile yeniden arızalanma riski bulunmaktadır. İşte bu nedenle de önerimiz özellikle de kış dönemlerinde voltaj sorunları karşısında anakart sorunu yaşamamak adına kombi regülatörü kullanmanızdır.

Kombi Regülatörü Ne Kadardır?

Kombi regülatörü fiyatı firmalara bağlı olarak değişebilmektedir. Bu konuda bilgi almak üzere Kombi Hocası ile iletişime geçebilirsiniz. Parça 1 yıl garantimiz altındadır.

Cevap Veren Moderatör
avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Kombi HocasıHasanGökhanAnıl Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Anıl
Ziyaretçi
Anıl

Oda termostatı taktık ancak oda sıcaklığı 24 iken 25 eayarlıyorum ancak kombi yanmıyor 23e getirdiğimde yanıyor ters çalışıyor neden olabilir sizce

Gökhan
Ziyaretçi
Gökhan

Evimde baymak idee kombi var. Kablosuz oda Termostatı taktım. Kombinin kaç derecede ayarlı olması lazım. Yani kombinin 50 derecede olması ile 80 derecede olması arasında ne fark var

Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Merhabalar. Yerden ısıtmalı evde oturuyorum ve tasarruf için kablosuz oda termostatı taktırdım. Evde yoğuşmasız kombi mevcut. Ekomoni için kombi kazan suyu sıcaklığı kaç derece olmalıdır? Kombide modulasyon yok sanırım. Cevabınız için teşekkürler.