Protherm Leopar Hata Kodları

466 Görüntülenme
Yorum Yok

eco Ledi Yanıp Sönüyora

Tesisat devresi gidiş ve dönüş suyu sensör arızası.

►► Tesisat devresine ait gidiş ve dönüş sensörü arızalıysa, sensör borularında nemlenme varsa veya bağlantı sorunu varsa bu kod ekrana yansıyabilir. Arıza durumunda cihaza müdahale etmeden direk servis yardımı almalısınız.

40 Ledi Yanıp Sönüyor

Kullanım suyu ntc sensör problemi.

►► Arıza durumu; sensöre, sensör bağlantılarına bağlı olabilir. Cihazı resetleseniz de düzelme olmayacaktır. Bu sorunda direk servis yardımı almalısınız.

50 Ledi Yanıp Sönüyor

Hava akış problemi.

►► Protherm Leopar model kombiler hermetiktir. Yani bacası her zaman için camdan veya balkondan dışarı uzanmaktadır. Bu sorun yaşandığı zaman arıza durumu; fan, prosestat veya karttan kaynaklı olabilir. Tabi yine her ihtimale karşı baca sistemini komple kontrol etmek gerekir. Bu yüzden servis yardımı almanızı öneririz.

60 Ledi Yanıp Sönüyor

Aşırı ısınma problemi.

►► Tesisat suyu sıcaklığı 98°C üstüne çıkarsa veya eşanjör bölgesindeki ısı 130°C üstüne çıkarsa cihaz yüksek sıcaklık sebebiyle bloke olur ve çalışmaz. Bu arızayı verir. Bu durumda önce kombiyi resetlemek gerekir. Birkaç resetleme işlemi sonrası düzelme olmazsa petek ve tesisat vanalarına bakın. Vanalar kapalıysa açık konuma çevirin. Arıza yine düzelmezse; filtrede tıkanma olabilir, tesisatta tıkanma olabilir. Bu durumların yanı sıra; eşanjör, pompa, sensör, kart, üç yollu vana gibi parçaları da kontrol etmek gerekir.

70 Ledi Yanıp Sönüyor

İyonizasyon-ateşleme arızası.

►► Öncelikle kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Ocak doğalgazlıysa ocak yanıyor mu? Gaz vanaları açık mı? Bu kontrolleri gerçekleştirip, dairede gaz kesintisi olmadığından emin olmanız gerekir. Gaz kesintisi yoksa eğer kombiyi birkaç kez resetlemelisiniz. Sonuç alamadığınız durumda ise servis yardımı almalısınız. Kart, gaz valfi ve elektrotları incelemek gerekir.

80 Ledi Yanıp Sönüyor

Tesisat devresi basınç sorunu.

►► Bu sorun kombi tesisat basıncı düşük veya yüksek olduğunda karşımıza çıkar. 80 ledi yanıp sönerken eco ledi de veya “ON” ledinin yanında bulunan alev ledi de sabit yanıyorsa basınç düşük demektir. Bu durumda kombinin sağ altında monteli olan mavi doldurma musluğunu sola çevirip uyarı gidene dek işlemi devam ettirmeli, uyarı gittikten sonra işlemi sonlandırarak doldurma musluğunu kapatmalısınız. Bu şekilde sorun düzelir. 80 ledi yanıp sönerken 60 veya 70 ledi sabit yanıyorsa basınç yüksek demektir. Bu durumda kombiye en yakın petekten su alarak basıncı düşürmek gerekir. Cihaz normale dönene dek petekten su alınmalıdır. Ancak bu sorun her iki durum için de çok sık yaşanırsa, işlem yapılamazsa veya işlem yapılmasına karşın arıza devam ederse mutlaka servis yardımı almak gerekir.

70-80 Ledleri Yanıp Sönüyor

Devir daim sorunu.

►► Tesisat dönüşüyle gidişi arasında 40°C kadar ısı farkı varsa bu sorun yaşanır. Arıza durumunda cihazı arızadan çıkarmak için resetlemek gerekir. Petek vanalarını kontrol ederek en az 3 petek vanasını açık bırakmak gerekir. Tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmak gerekir. Tüm bu işlemlere rağmen sorun düzelmiyorsa servis yardımı almak gerekir. Tesisat veya filtrede tıkanıklık varsa, ana eşanjör, pompa, sensör, kart gibi parçalarda problem varsa bu sorun yaşanabilir. Net teşhis için sorunu yerinde incelemek gerekir.

60-80 Ledleri Yanıp Sönüyor

Düşük voltaj problemi.

►► Şebeke gerilimi 165 V altındaysa eğer bu problem yaşanabilir. Bu durumda cihaza müdahale etmeden, resetleme işlemi dahi uygulanmadan bir süre kadar beklemek gerekir. Şebeke voltajı düzeldiğinde sorun da düzelebilir. Ancak uzun süre beklenmesine karşın düzelme olmazsa servis yardımı almak gerekir. Daireye gelen elektrik hattında veya kombide sorun olabilir. Kombideki sorun genel olarak elektrik bağlantılarına veya karta bağlıdır. Bir kart arızası görülürse mutlaka akabinde kombi regülatörü kullanılması gerekir. Aksi halde arıza durumu yeniden birçok kez yaşanabilir.

50-80 Ledleri Yanıp Sönüyor

Gaz valfi geri besleme problemi.

►► Arıza durumuyla karşılaşıldığında kombiyi önce arızadan çıkarmak için resetemek gerekir. Birkaç reset işlemine karşın düzelme olmazsa servis talep etmek gerekir. Bu durum gaz valfine de bağlı olabilir, elektronik karta da bağlı olabilir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻