Maktek Epsilon Hata Kodları

235 Görüntülenme
Yorum Yok

E01 Arıza Kodu

Alev oluşmnama sorunu.

►► Brülörde bir sebeple alev oluşmazsa bu sorun yaşanır. Arıza durumunda önce gaz kontrolü ve gaz vanaları kontrolü yapılmalıdır. Dairede doğalgaz kesintisi olmadığından ve kombiye gaz geldiğinden emin olmak gerekir. Dairede gaz kesintisi yok ve gaz vanaları açıksa eğer kombiye reset atmalısınız. Birkaç resetleme işlemi sonrarı arıza yine devam etmekte ise bu aşamada servis yardımı almalısınız. Bu arıza durumu; gaz valfi, kart, elektrot gibi parçalara bağlı olabilir.

E02 Arıza Kodu

Limit termostat sorunu.

►► Kombide bulunan limit termostat yüksek sıcaklık algıladığında cihazı korumaya alır ve bloke eder. Bu aşamada ekrana bu hata kodu yansır. Arıza durumunda; kalorifer ve tesisata ait vanalar ayrıca kombi su basıncı kontrol edilmelidir. Vanalar kapalıysa açılmalı, basınç düşükse su basma işlemi uygulamalısınız. Arıza tekrarında cihazı resetleyebilirsiniz. Ancak yine de sorunda düzelme olmazsa; eşanjör, kart, sensör, pompa, üç yollu vana arızası ile kalorifer filtresi-tesisat tıkanıklığı gibi durumlar söz konusu olabilir.

E03 Arıza Kodu

Baca termostatı problemi.

►► Hava akış sorunu da denilebilir. Maktek Epsilon model kombiler hermetik olduğu için bu sorunda; kart, fan, prosestat gibi parçaları ayrıca bacayı kontrol etmek gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için bu konuda servis yardımı almalısınız.

E04 Arıza Kodu

Düşük veya yüksek basınç problemi.

►► Bu arıza durumunda basınç düşük de olabilir, yüksek de olabilir. Bu modellerde manometre olmadığı için basıncı görüntüleyebilmek adına panelin en sağındaki düğmeyi musluk sembolü olan yere getirmelisiniz. Basınç ekrana yansıyacaktır. Basınç değeri 1 barın altında ise cihaza 1.5 bara kadar su basmalı, basınç değeri 2.5 barın üzerinde ise petekten su alarak yüksek basıncı düşürmelisiniz. İşlemleri çok sık yapmak zorunda kalıyorsanız veya işlemi yapamadıysanız servis çağırmalısınız.

E05 Arıza Kodu

Merkezi sistem sensörü sorunu.

►► Kalorifer ısı sensörü arızası, sensör bağlantı sorunu veya kart arızası olabilir. Arıza durumunda cihazı resetleseniz de sorun düzelmeyecektir. Arıza tespiti ve çözümü için servis yardımı almalısınız.

E06/E12 Arıza Kodu

Sıcak su sensörü sorunu.

►► Arıza durumunda kombi sıcak su vermeyebilir veya suyu yeterince ısıtmayabilir. Bu arıza durumunda yalnızca sensörü değil, sensör bağlantıları ile kartı da kontrol etmek gerekir. Yani bu aşamada mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.

E35 Arıza Kodu

Sahte alev sorunu.

►► Yanıltıcı alev sorunu da denilebilir. Kombide gaz valfi kapalı olmasına karşın brülördeki alev algılanmaya devam ederse bu sorun yaşanır. Bu durumda cihazı sadece resetleyebilirsiniz. Ancak resetleme sonrası düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Bu durumda; kart, iyon-ateşleme elektrodu, gaz valfi arızası olabilir.

E37 Arıza Kodu

Devirdaim problemi.

►► Arıza durumunda sadece kombiyi resetlemeli, sorun düzelmiyorsa servis yardımı almalısınız. Pompa arızası da olabilir, harici durumlar da söz konusu olabilir. Cihazı yerinde görüntülememiz gerekiyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻