Petekler yeteri kadar isinmiyor

Soruyu Soran
Özlem tozcu

Kombi yi 43 e getiriyorum icindeki su yukseliyor sonra dusutir 29 a bu kadar arada fark olmasi normal mi ve ayrica petekler isinmiyor kombi calisiyor ariza koddu vermiyor kombiyi 60 a getirdim denemek icin petrkler yandi ama 43 45 deyken ısınmıyor bir de kombi 60 dayken suyun sıcaklığı 37 e kadar düşüyor normal mi acaba petekler de tıkanıklık olabilir mi

Cevap: Merhaba Özlem Hanım… Kombiniz petekleri tam olarak ısıtmadan devreden çıkıyor bu yüzden öncelikle sorunu yerinde görüp incelemek gerekir. Kalorifer filtresi tıkalı olabilir, kalorifer temizliği gerekebilir, kalorifer sensöründe, devir daim pompasında, üç yollu vana gibi parçalarda sorun olabilir. Birçok ihtimal olabileceği için servis yardımı almanızı öneririz.

Cevap Veren Moderatör
Aysun
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kombi Hocasımehmet Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mehmet
Ziyaretçi
mehmet

merhaba bende de buna benzer bir sorun var. şöyle ki kombi bosch condense 2500 tam yoğuşmalı petekleri eylülde temizledik. şimdi kombinin derecesini 45 e getiriyorum fakat peteklerin hepsi tam ısınmıyor kombi 45 gelir gelmez duruyor ardından derece hızla düşüyor 25 lere falan sonra bugn 65 e aldım yine 65 e gelir gelmez hızlı bir şekilde derece düştü ve petekler tam şekilde ısınmıyor kombi yaklaşık 3 yıldır takılı ve hiç bakım yapılmadı. ama petekler tam ısınmıyor suyun bar basıncı gayet iyi 2 ye yakın ama kombi tam ısıtmadaan duruyor ve derece aşağı iniyor bu şekilde çalışıyor ve ne yapacağımı bilemedim.