Sanica Combo Hata Kodları

120 Görüntülenme
Yorum Yok

E01 Arıza Kodu

Alev oluşmadı.

►► Brülörde alev oluşmazsa cihaz devreye girmez, ateşleme yapmaz ve çalışmaz. Bu aşamada dairenizde herhangi bir gaz kesintisi olmadığından, gaz vanasının açık olduğundan emin olmalısınız. Gaz vanaları açıksa, gaz kesinti durumu yoksa yapabileceğiniz tek işlem cihazı resetlemektir. Bazen tek bir reset işlemi işe yaramayabilir. Bu aşamada işlemi birkaç kez tekrarlamak gerekir. Birkaç reset işlemine karşın yine de sorunda düzelme olmazsa teknik açıdan servis yardımı almalısınız. Gaz valfi, kart, iyon-ateşleme elektrodu sorunu olabilir.

E02 Arıza Kodu

Limit termostat problemi.

►► Kombi içerisinde mevcut olan suyun sıcaklığı maksimum değeri geçerse cihaz bu uyarıyı verir ve bloke konuma geçer. Bu durumda kullanıcının yapması gereken bazı işlemler vardır. Bunlar; kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulamak, kombi altında bulunan tesisat vanaları kapalı ise vanaları açmak, petek vanaları kapalı ise açmaktır. Yapılan bu işlem ve kontrollerden sonra yine de sorunda düzelme olmazsa cihazı resetlemek gerekir. Bazen reset işlemi ile sorun çözümlenebilir. Ancak yine de netice alamazsanız servis yardımı almalısınız. Bu gibi durumlarda; devir daim pompası, eşanjör, elektronik kart, sensör, üç yollu vana gibi parçaları ayrıca kalorifer tesisatı ile filtresini kontrol etmek gerekir.

E03 Arıza Kodu

Hava prosestatı problemi.

►► Bu model kombiler hermetiktir. Yani hava akışı fan ile sağlanmaktadır. Hava akışında bir aksaklık olursa cihaz bu uyarıyı verir. Bu durumda servis öncesi cihazı resetlemek gerekir. Resetleme işlemi ile sorun düzelmezse bu durumda servis yardımı almalısınız. Cihazın; prosestat, fan, kart gibi parçalarında problem olabilir. Ayrıca olası tıkanıklık, yerinden çıkma ihtimallerine karşı baca sistemini de kontrol etmek gerekir.

E04 Arıza Kodu

Düşük tesisat basıncı uyarısı.

►► Kombi tesisat basıncı 1 bardan daha az ölçüldüğünde cihaz bu uyarıyı verir ve kısa süreliğine bloke konuma geçer. Bu aşamada tesisat basıncını yükseltince sorun da düzelecektir. İşlem doldurma musluğu ile yapılmaktadır. Bu modellerde doldurma musluğu cihazın sağ alt kısmında monteli şekildedir. Parçayı sol tarafa doğru çevirdiğinizde açılır ve açıldığında doğrudan su sesi duyarsınız. Su sesi geldikten sonra basıncı takip etmeniz gerekir. Basınç değerindeki yükselme 1 ile 2 bar arasına geldiğinde işlemi sonlandırmanız yani doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmanız gerekir. İşlem bitiminde muhtemel sorun da çözümlenmiş olur. Ancak su basma işlemi sonrası düzelme olmazsa, su basma işlemi yapılamazsa veya işlem çok sık yapılırsa bir aksaklık söz konusu olduğu için bu aşamada teknik servis yardımı almanız gerekir.

E05 Arıza Kodu

Kalorifer sistemi sensörü sorunu.

►► Kalorifer sistemine ait ısı algılayıcı sensörde, sensör bağlantılarında veya elektronik kartta bir aksaklık olabilir. Bu durumda cihazı resetlemek de çözüm getirmez. Teknik açıdan servis yardımı almanız gerekmektedir.

E06 Arıza Kodu

Kullanım suyu NTC sensör sorunu.

►► Kombi sıcak su devresine ait sensörde, sensör bağlantılarında veya kombi kartında problem olabilir. Arıza durumunda cihaza reset atmak çözüm getirmez. Arıza tespiti ve müdahalesi için servis yardımı almalısınız.

E35 Arıza Kodu

Yanıltıcı alev sorunu.

►► Sahte alev durumu da denilebilir. Cihazın yanma haznesinde bulunan iyon elektrodu alev yokken bile alev sinyali veriyorsa bu problem yaşanır. Yani bir talep olmadığı halde cihaz talep varmış gibi algılayıp devreye girmeye çalışıyor. Bu durum iyon elektrodu, gaz valfi, elektronik kart gibi parçalara bağlı olabilir. Arıza durumunda cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

E37 Arıza Kodu

Devir daim pompası sorunu.

►► Kombinin sirkülasyon pompası veya devir daim motoru olarak bilinen parçasında bir aksaklık olduğunu belirtir. Bu durumda yalnızca pompayı değil aynı zamanda tesisatı da kontrol etmek gerekir. Petek ve tesisat vanaları kapalı değilse, kombi su basıncı ideal değerdeyse cihazı birkaç kez resetlemeyi deneyin. Düzelme olmazsa mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻