Şu an sular kesik kaloriferi çalıştırabilir miyim?

131 Görüntülenme
16 Yorum

Kolay gelsin. Bölgede bir su kesintisi oldu ve şu anda evimde sular yok. Kombiyi bu şekilde çalıştırabilir miyim? Evde küçük bebeğim var lütfen yardımcı olun.

Cevap: Çalıştırabilirsiniz efendim. Su kesintisinde kombi çalışmaya devam eder. Fakat tesisatta bulunan su kadar çalışma yapar. Tesisat suyu bittiğinde yani kombideki basınç sıfırlandığında kombi çalışmayacaktır. Çalıştırmaya devam ederseniz kuru yanma yapar. Bu da farklı sorunların yaşanılmasına neden olur. Kombideki su bitene kadar kullanabilirsiniz. Kombideki su bittiğinde sular gelmemiş olursa eğer cihazı kapatın ve sular gelene kadar bekleyin. Cihaz zaten su bittiği zaman düşük su basınç uyarısı verecektir ve çalışmayacaktır. Sular geldikten sonra su basarak yeniden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
16 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mert
Mert
15 Aralık 2018 17:49

Kombimde basınç devamlı düşüyor. Servis gelip hava bastı sadece kombiye. Gittikten sonra tekrar düştü maalesef. Telefonla aradığımda genleşme tankı arızası olsaydı bastığımız hava 1 hafta daha idare ederdi. Görünen tesisatta kaçak var dedi. Tesisat borularım duvarlardan geçiyor yani döşemealtında yok sadece tek bölüm balkonda altta bulunuyor. Açık kalan yerlerde de hiç sızdırma görünmüyor. Kaçak haricinde başka bir arıza olabilir mi?
Eğer kaçak varsa kaçak kapatıcı kimyasal sıvılar bulunuyor. Bunları kullansak işe yarar mı? Önereceğiniz marka var mıdır?

uğur
uğur
12 Ekim 2019 20:10

buderus u072 kullanıyorum petek sıcaklığı en fazla 50 derece oluyor daha da artıramyorum nasıl arttırılır

dursun
dursun
2 Kasım 2019 15:35

merhabalar.Bosh classic plus zwa-24-2 AD 23 kombim var.Yaşadığım problem ateşleme ısısı.Galiba ayarlarını bozdum.42 de yaksam 35 de ateşliyor 50 de yaksam yine aynı.Biraz kurcalayınca 30 da ateşliyor.Bu kombinin örnek 45 de yaksam ateşleme ısısını ve kaç dereceye kadar ısının artacağını ifade eden bir ayarı var mıdır?

Ferhat
Ferhat
8 Kasım 2019 19:12

Merhaba. Bizim kombi alarko serena 3 yildiz. Kombi atesleme yapiyor yalniz ekrandaki derece 38 ile 40 sayilari arasinda gidip geliyor, derecenin kacta oldugu gozukmuyor ve su almiyor. Fakat petekler isiniyor. Sizce bunun nedeni nedir?

Sultan günay
Sultan günay
10 Kasım 2019 13:32

Merhaba kombiyi yazın kapatmıştım, şimdi acayim dedim,42 dereceye ayarladım ancak ekranda 75 falan yazıyor,önce 76 dereceye kadar yükseldi 34 dereceye kadar düştü,tekrar yükseldi tekrar düştü,şimdi sabitlendi ama 75 e sabitlendi. Sadece 1 ,2 derece oynuyor, ama ayar 42 de,anlamadım,petekler de ısınmıyor,acalı 1 saat oldu

Yusuf demirtürk
Yusuf demirtürk
25 Kasım 2019 12:26

Merhaba kolay gelsin kombim baymak lambert petek sıcaklığı 45 e ayarlıyorum ama derece 60 a kadar çıkıyor sabit durmuyor birde suyu 45 e ayarlıyorum oda 25 kere kadar düşüyor bunun sebebi acaba ne olabilir kombiyoe alakalı bir arıza mi var yoksa normalmidir ?

Süleyman Yiğit
Süleyman Yiğit
28 Aralık 2019 16:38

Merhaba,

Baymak yoğuşmalı kombi kullanıyorum, sadece sıcak su devredeyken basınç 1.5 ta sabit fakat ısıtmayı devreye aldığımda basınç bir anda 1 bara düşüyor ve bu şekilde devam ediyor. Isıtmayı kapatıp sadece sıcak suya döndüğümde basınç 1 bardan tekrar 1.5 bara yükseliyor. Bunun sebebi ne olabilir ?
Teşekkürler

Hakan
Hakan
6 Ocak 2020 01:13

Merhaba Baymak eco 4 kombimi kış moduna aldım herhangi bir hata vermediği halde sıcak su gelmiyor.Sıcak su açıldığında petekler daha fazla ısınıyor.Ayrıca brülör 2 dk da bir devreye girip çıkıyor.Yani 45 derece ayarladığımda brülör devreye girip 48-50 oluyor 10 – 15 saniye sonra 28-30 lara düşüyor. Bir iki dakika bu derecede kaldıktan sonra tekrar ateşleme yapıp 48-50 oluyor ve hemen tekrar düşüyor. Bu döngü devam ediyor ama yeterince ısınmıyor.Çoğu zaman sıcaklık düşük kalıyor ve malesef petekler yeterince ısınmıyor.Petek bakımıyla düzelir mi yoksa kombide mi arıza var?

logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻