Termodinamik kombide e3 arızası

Soruyu Soran
İhsan Şentürk

Selam hocam.

Termodinamik kombi kullanıyorum. Surekli E3 hatası veriyor. Reserleyip devam ediyorum ama çalışma süresi her gün geçtikçe kısalmaya başladı. Marka model olarak E3 hata koduna baktığımda ısınma suyu sıcaklık suyu arızası diyor. 40 derecede petekler normal ama 45 de aşırı sıcak oluyor. Benim yapabileceğim bir tavsiyeniz varmıdır. Servise ihtiyacımız vardır. Yardımcı olur musunuz.

Cevap: Merhaba İhsan Bey… Termodinamik kombilerde E3 arızası aşırı ısınma sorunudur. Aşırı ısı sensörü devreye girdiği için açıklaması bu şekilde. Yani kombi ayarlanan derecenin üstünde ısıtma yaptığı için aşırı ısı emniyet sensörü devreye girip cihazı bloke ediyor. Cihaz da arızaya geçiyor. Bu durum şu sebeple yaşanır; kalorifer sensörü arızası, pompa sıkışması, eşanjör kireçlenmesi, anakart arızası. Muhtemel arıza sebepleri bunlar ancak yine de tabi soruna yerinde bakmak bi inceleme yapmak gerekir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servis müdahalesi gerekiyor. 444 1 837 numaralı telefonumuzu arayarak bu konuda yardım alabilirsiniz.

Cevap Veren Moderatör
Aysun
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kombi HocasıZELKİF Karaaslan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ZELKİF Karaaslan
Ziyaretçi
ZELKİF Karaaslan

Kombide normal su akışı olmaz ise bu arızayı yine verir… Yani şebekede çok önemli… Şu geçiş filtreleri mutlak temiz olmalı… Kombi, batarya gibi…