Termoteknik Termo Stel Hata Kodları

135 Görüntülenme
Yorum Yok

F1 Arıza Kodu

Aşırı ısınma problemi.

►► Arıza durumunda; petek ve tesisat vanalarını, kombi su basıncını kontrol etmelisiniz. Vanalar açık vaziyetteyse ve kombi su basıncı da ideal seviyedeyse bu aşamada cihazı arızadan çıkarmak için resetlemek gerekir. Birkaç reset işlemi bazen işe yaramaktadır. Ancak reset işlemi ile de sorunda düzelme olmazsa mutlaka teknik servis yardımı alınmalıdır. Arıza durumu; filtre-tesisat tıkanıklığı gibi durumlara bağlı olabilir. Harici olarak kombide; sensör, kart, pompa, üç yollu vana, eşanjör gibi parçalara bakmak gerekir.

F4 Arıza Kodu

İyonizasyon problemi.

►► Bu gibi durumlarda öncelikle doğalgaz kontrolü yapılmalıdır. Dairede bir gaz kesintisi olabilir veya vanalar kapalı olabilir. Gaz kesintisi yoksa ve vanalar da açık durumdaysa kombide sorun var denilebilir. Bu sorunun servis öncesi giderilmesi amacıyla önce cihazı birkaç kez resetlemek gerekir. Birkaç reset işlemine karşın sorunda düzelme olmazsa başka bir işlem uygulanmadan doğrudan servis yardımı alınmalıdır. Kombide; kart, gaz valfi, iyon-ateşleme elektrodu gibi parçaların ayrıca baca sisteminin kontrol edilmesi gerekir.

F9 Arıza Kodu

Parametreler programlanmış.

►► Muhtemelen cihazın parametre ayarlarına geçilmiş. Bu durumda öncelikle “R” tuşuna basarak cihazı resetlemeyi deneyin. Sorun düzelmezse teknik açıdan müdahale için servis yardımı almalısınız.

FF Arıza Kodu

Donanım/topraklama/işlemci problemi.

►► Bu gibi durumlarda öncelikle R tuşuna basarak cihazı resetlemek gerekir. Reset işlemi ile sorunda düzelme olmazsa servis yardımı almalısınız. Kombi bağlantı kablolarında veya kombi kartında problem olabilir.

F0 Arıza Kodu

Düşük su basınç sorunu.

►► Kombi tesisat basıncı 1 barın altına düştüğü zaman cihaz bu uyarıyı verir ve otomatik bloke konuma geçer. Bu durumda tesisat basıncını yükseltmek gerekir. İşlem tüm kombilerde doldurma musluğu-dolum vanası ile yapılmaktadır. Kombi altına monteli durumda olan doldurma musluğunu sola çevirerek açmalı, su sesi duyduktan sonra basıncı takip etmeli, basınç 1 ile 2 bar arasına geldiğinde parçayı yeniden kapatmalısınız. İşlem bitiminde sorun çözümlenecektir. Ancak işlemi yapamadıysanız, işlemi yaptınız ancak sorun hala devam ediyorsa veya işlemi şu aralar çok sık yapmak durumunda kalıyorsanız bu gibi durumlarda mutlaka servis çağırmalısınız.

F2 Arıza Kodu

Kullanım suyu ntc sensör problemi.

►► Kombi sıcak su devresinde görev alan sensörde, sensör kablo bağlantılarında veya elektronik kartta bir problem olabilir. Bu gibi durumlarda cihaza müdahale etmeden doğrudan teknik servis yardımı almalısınız.

F3 Arıza Kodu

Kalorifer gidiş-dönüş suyu sensörü arızası.

►► Kalorifer devresine ait gidiş ya da dönüş suyu sensöründe problem olabileceğini, sensör kablolarında açık-kısa devre sorunu olabileceğini belirten arıza kodudur. Bu urumda sorun cihazın elektronik kartından kaynaklı da olabilir. Teknik açıdan müdahale ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

F5 Arıza Kodu

Baca sıcaklık sensörü kısa veya açık devre problemi.

►► Baca sıcaklık sensöründe, sensör kablo bağlantılarında bir problem olabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Arıza tespiti ve müdahalesi için teknik servis yardımı almanız gerekmektedir.

F6 Arıza Kodu

Dış hava sensörü kısa devre veya açık devre problemi.

►► Kombinize monte edilmiş, kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştırmakta olan bir sensör takılı ise bu sensörde, sensör kablo bağlantılarında problem söz konusu olabilir. Ancak kombinize takılı böyle bir sensör yoksa bu durumda cihazınızın elektronik sisteminde bir aksaklık olabilir. Cihaza müdahale etmeden doğrudan teknik servis yardımı almalısınız.

F8 Arıza Kodu

Fan, hız aralığı dışına çıkmış durumda.

►► Fan hızı olması gerekenden daha yüksek ise cihaz bu uyarıyı verir. Bu durumda cihazın fanı ile kartını kontrol etmek gerekir. Servis öncesi cihazı birkaç kez resetlemeli, çözüm bulamadığınız durumda mutlaka teknik servis yardımı almalısınız.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻