Vaillant Vuw Plus F00 Arızası

Soruyu Soran

Kalorifer sistemi gidiş suyu ntc problemi.

Vuw Plus F00 Arızası

Vuw Plus F00 Arızasında Tüketici Ne Yapabilir?

Teknik olarak bu hata kodu ile karşılaşıldığı zaman kullanıcının yapması gereken işlemler bulunmaz. Cihaz birkaç kez resetlenebilir. Fakat bu da genel anlamda çözüm seçeneği olmamaktadır. Cihazın resetlenmesi ile her sorun düzelmeyeceği gibi bu sorun da düzelmeyecektir. İşlemi yine de deneyin. Sorun eğer düzelmez ise mutlaka servisi arayarak yardım alın.

Vaillant Vuw Plus F00 Arızasının Sebepleri Nelerdir?

  • Kalorifer gidiş suyu sensöründe sorun

Cihazın petek sistemi için çalışmakta olan parçalarından biri olan kalorifer sensöründe sorun olduğu zaman bu durum yaşanabilir. Kalorifer sensör yani ntc sorunlarında arıza yerinde tespit edilir. Müdahale de uzmanı tarafından yapılır ve genel anlamda parçada sorun görüldüğünde mutlaka değişim gerekmektedir. Parçanın tamiri olmamaktadır.

  • Kalorifer gidiş suyu sensörünün borularında nemlenme

Sensörün üzerinde borular yer alır. Borularda nemlenme olduğunda genelde sorun yaşanabilmektedir. Bu sorunda da bu durum ile karşılaşıldığında ekipler gereken müdahaleyi sağlayacaktır.

  • Kalorifer gidiş sensörüne bağlı kablolarda kısa devre veya kopma

Sorunun sebebi kalorifer sensörü değil ise kabloları olabilmektedir. Kablolarında aksaklık söz konusu olduğu zaman bu sorun yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda işlem ya da uygulamalar kablolara yapılır. Uzman yardımı alırsanız sorun düzelecektir.

Cevap Veren Moderatör
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments