Eca White Plus Hata Kodları

135 Görüntülenme
Yorum Yok

C1/A4/80°C Hata Kodu

Prosestat işletme esnasında açıyor.

►► Fan devir hızını tam olarak sağlayamıyor olabilir. Bu durumda her ihtimale karşı kombiyi resetlemek, arıza düzelmiyorsa bu işlemi birkaç kez daha uygulamak gerekir. Arıza durumunda düzelme olmuyorsa servis yardımı almak gerekir. Prosestat, fan, elektronik kart ve baca sistemini kontrol etmek gerekir.

C6/A4/70°C Hata Kodu

Prosestat devreye girmiyor veya devreyi kapatmıyor.

►► Kombi ateşleme yaptığı sırada prosestat devreye girmiyorsa ya da devreyi kapatıyorsa bu sorun yaşanır. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için bu arıza durumunda servis yardımı almanız gerekir. Teknik açıdan; prosestat, elektronik kart, fan gibi parçaların ayrıca baca sisteminin yerinde kontrol edilmesi gerekir.

E9/40°C Hata Kodu

Emniyet termostatı devrede.

►► Bu sorun birçok sebeple yaşanır. Kombi tesisatında yeterli basınçta su olmayabilir veya kombi bu suyu okuyamıyor, tesisatta dolaştıramıyor olabilir. Yani sorun hem kombiye hem de tesisata bağlı olabilir. Öncelikle kombi basıncına bakarak, basınç değeri düşükse su basma işlemi ugyulamanız gerekir. Basınç ideal seviyedeyse petek ve tesisat vanalarına bakarak, vanaların açık olduğundan emin olmak gerekir. Son işlem olarak da kombiyi resetlemek gerekir. Tüm bu uygulamalar sonuç vermiyorsa; kalorifer tesisatına ait dönüş filtresi tıkalı olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir, eşanjör kireçlenmesi, pompa sıkışması, sensör, kart, üç yollu vana arızası olabilir. Bu konuda net teşhis ve çözüm için servis yardımı almalısınız.

E2/40-50°C Hata Kodu

Gidiş suyu sensörü sorunu.

►► Arıza durumuyla karşılaştığınızda direk servis yardımı almalısınız. Kombiyi resetleseniz de muhtelemen düzelme olmayacaktır. Sensör arızası, sensör kablo bağlantılarında sorun olabilir.

EA/50°C Hata Kodu

Brülörde alev oluşmuyor.

►► Yani ateşleme sorunu denilebilir. Bu durumda ilk yapılması gereken şey gaz kontrolüdür. Gaz vanaları kapalı durumda ise açık konuma getirmek gerekir. Gaz vanaları açıksa ve gaz kesintisi olmadığından eminseniz kombiyi resetlemeniz gerekir. Birkaç reset uygulamasına karşın arıza durumunda düzelme olmuyorsa servis çağırmak gerekir. Elektronik kart, iyon-ateşleme elektrodu, gaz armatörü gibi parçaları yerinde görüp incelememiz gerekir.

A7/60-70°C Hata Kodu

Sıcak su sensörü montaı yanlış veya sensörde sorun var.

►► Arıza durumunda cihaza müdahalede bulunmadan direk servis yardımı almalısınız. İşin uzmanı tarafından önce sensör kontrol edilmeli, montaj yanlış ise düzeltilmelidir. Tabi akabinde sensörde sorun görülürse veya bağlantılarda sorun görülürse gereken müdahale gerçekleştirilmelidir.

CE/40-50-60-70°C Hata Kodu

Isıtma devresi sıcaklık artış hızı yüksek.

►► Kombi su basıncı düşükse su basma işlemi uygulanmalı, petek ve tesisat vanaları kontrol edilmeli, kombi resetlenmelidir. İşlemlere rağmen düzelme olmuyorsa uzman yardımı almak gerekir. Tesisatta hava veya tıkanma olabilir, eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir, filtre tıkalı olabilir, pompa sıkışıklığı olabilir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
logo

Tüm Sorular

Soru Sor

Videolu Destek

Servis Çağır

Robot
Robito
Robot
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim? Kombim Arıza Yaptı. Servis Kaydı Oluşturmak İstiyorum.
Robot
Dairenizde Gaz Var mı? Ocağı kontrol eder misiniz çalışıyor mu? Dairede gaz var, ocak çalışıyor Dairede gaz yok.
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
O halde gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık olmasına rağmen ocak yanmıyor, kombi çalışmıyorsa aşağıdaki linkten bulunduğunuz bölgenin gaz hattına ulaşabilirsiniz. Gaz Hatları
Robot
Su basıncı normal görünüyor. Arıza tekrarında kombiyi 3 kez resetlemeniz gerekir. İşlem bilgisi için; Buraya tıklayınİşlemi yaptığınızı farzediyorum. Arıza devam ediyor mu? Hayır, arıza düzeldi Evet, arıza devam ediyor.
Robot
Kombi Basıncının 1 ile 2 bar arasında olması gerekir. Basıncı yükseltmek için; Burayı Tıklayın Düşürmek için; Burayı Tıklayın
Robot
Üzgünüm ki yapabileceğiniz başka bir işlem kalmadı. Daha fazla yardım için Burayı tıklayabilirsiniz
Robot
Size güzel bir haberim var! Online kayıt oluşturursanız işlem ücretinde %20 indirim sağlayacağım Tıkla %20 İndirim Kazan
Robot
Bu çok güzel bir haber, arızanın çözümlenmesine sevindim. Sende bize yardımcı olmak istersen Buraya Tıklayarak Yıldız ve yorum atarsan sevinirim ☻