Vaillant Kombi Kum Saati

Soruyu Soran

Vaillant kombilerin genel modellerinde sembol olarak belirtilen bir arıza durumudur. Her zaman arıza olduğu anlamına gelmez. Eğer kum saati yanıyor ise cihazda bir sorun yok demektir. Yanıp sönüyor ise cihazda kuru yanma vardır.

Vaillant Kombi Kum Saati

Vaillant Kombi Kum Saati Neden Yanıp Söner ve Sorun Nasıl Çözümlenir?

Cihaz bu uyarıyı veriyor ise kuru yanma söz konusudur. Bu durumun da birçok sebebi vardır. Bu sebepleri sıralayacak olursak eğer;

  • Cihazın suyu az olabilir

Basınç değerine bakın. 1 barın altında ise basıncı düşük demektir. Vaillant kombiler genelde düşük su basıncı sebebi ile çoğu kez kuru yanma sorunu oluşturmaktadır. Bu gibi durumlarda servis yardımı almaksızın cihaza su eklemeniz gerekmektedir. Vaillant kombinin modeline bağlı doldurma musluğu değişmektedir. Cihaza 1,5 bara kadar su basın ve işlem sonrası düzelme olmaz ise cihazı resetleyin.

  • Pompada sorun olabilir ya da devir düşürüyor olabilir

Devir daim görevindeki pompada oluşan aksaklık sebebi ile cihazda kuru yanma durumu söz konusu olabilir. Bu sorunun tespit edilmesi adına uzman servis ekiplerinin sorunu yerinde görmesi gerekmektedir. Pompada sorun görülür ise tamir edildiğinde ya da değiştirildiğinde sorun giderilecektir.

  • Fark basınç şalterinde sorun olabilir

Parçada sorun olabileceğini ancak uzman servis ekibi yerinde görür ise sizi bilgilendirebilir ve sorun hakkındaki bilgileri sizlere sunarak gereken işlemleri yapabilir. Uzman yardımı almanız gerekmektedir.

  • Kılcal boru tıkanmış olabilir

Uzmanı tarafından tespit edilebilir arıza durumudur. Tespit sonrasında gereken müdahale yapılacaktır.

Cevap Veren Moderatör
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments